התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

תכנית החנינה של ה-IRS: לא למי שמחזיקים חשבונות בישראל
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 10.03.2013 04:31
ה-IRS דוחה ישראלים המבקשים להשתתף בתכנית החנינה למעלימי הכנסות באמצעות חשבונות מחוץ לארה"ב, אם הם מחזיקים אותם בבנק לאומי ובבנק המזרחי בישראל

מיסים רבותי, מיסים

ה-IRS לא יאפשר למחזיקי חשבונות בבנק לאומי או בבנק המזרחי בישראל, המחוייבים בהגשת דו"ח מס הכנסה בארה"ב, להשתתף בתכנית החנינה (אמנסטי) למעלימי הכנסות בארה"ב.

כך מסרו 3 עורכי דין המייצגים לקוחות ישראלים-אמריקנים בבנקים הללו.

תכנית החנינה מאפשרת למעלימי מס באמצעות חשבונות בבנקים מחוץ לארה"ב, להתייצב בפני רשויות הגביה, להודות במעשיהם ולשלם את המס המגיע מהכספים שהועלמו בתוספת הקנסות שנקבעו בחוק, בתמורה לאי העמדתם לדין.

דובר ה-IRS סירב להתייחס להחלטה, ורק העיר כי החנינה היא פריבילגיה ולא חובה.

עו"ד אדוארד רובינס, המייצג כמה לקוחות בעלי חשבונות בבנקים ישראלים, טוען שלקוחותיו כבר התייצבו, הודו ושילמו את המגיע מהם; ובכל זאת ה-IRS אינו מרפה מהם ומתכוון להגיש נגדם כתבי אישום.

"זה מטריד, שלאחר ששולמו המיסים, אדם מקבל מכתב שבו נאמר כי לאחר 'בדיקה נוספת' הוא לא יוכל להכלל בתכנית האמנסטי", הוסיף עו"ד ג'וש יוגרמן, המייצג גם הוא לקוחות בעלי חשבונות בבנקים ישראלים.

יצויין, כי שני הבנקים הישראלים - הלאומי והמזרחי, כמו גם בנקים אחרים בישראל מאיצים מזה זמן רב בלקוחותיהם האמריקניים לדווח על חשבונותיהם ל-IRS. המציאות היא, שרק מעטים עשו כך, והדבר הכעיס את רשויות הגבייה, שכיום מקבלים גישה מלאה מהבנקים הישראלים לחשבונות של בעלי אזרחות אמריקנים.

לקוחות הבנקים הישראלים עלו על הכוונת בשל שורה של כתבי אישום שהוגשו בארה"ב, מהם עלה שיתוף פעולה של שני הבנקים הללו בעזרה בהלבנות הון של ישראלים-אמריקנים ויהודים.

עו"ד רוברט מקנזי מייצג לקוח שמחזיק למעלה ממיליון $ בבנק לאומי בת"א. הוא טוען, שלקוחו הוטעה בעורמה להשתתף בתכנית החנינה, רק כדי להידחות ממנה לאחר ששילם כבר את חובותיו. המשמעות של זה היא משפט ודרישה לקנס הרתעה גבוה במיוחד.

סנקציות דומות הוטלו גם על חשבונות שמחזיקים אזרחים בבנקים שוייצריים, שגם הם - כמו הבנקים בישראל, משתפים פעולה עם ה-IRS ומשרד האוצר האמריקני לתפיסת מעלימי הכנסות בעלי אזרחות ארה"ב.

תכניות אמנסטי דומות שביצע ה-IRS בשנים 2009-11, הביאה להכנסה לקופת האוצר האמריקני של 4.4 מליארד $ מעשרות-אלפי מעלימי מס.

תכנית האמנסטי הנוכחית, שהחלה בינואר 2012, הביאה עד כה לתוצאות נמוכות מהמצופה, פחות מ-2 מיליארד $.

 

הרחבה: אם יש לכם חשבון בנק בישראל שלא הצהרתם עליו ל-IRS...

 

הרחבה: חקירה פדרלית נגד 'בנק לאומי ארצות הברית' - והבכירים חוזרים לישראל

 

סיפור של תיק: מיליונר ישראלי-אמריקני הודה: "העלמתי מסים מארה"ב בעזרת בנקים ישראלים"

 

אל תחמיצו! ריאלטי ILUSA: עם ירדן שובל בדרך למעלה

 

הלוח הפתוח נפתח לשירותכם - שימו מודעתכם חינם! דרושים-דירות-הזדמנויות עסקיות-ועוד

לעמוד הראשי

 

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה