התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

האחים נקש סוגרים עסקות ענק מחוף-אל-חוף
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 29.03.2013 05:24
האחים הישראלים-אמריקנים יוסי, רפי ואבי נקש, מלכי הג'ינס לשעבר, ממשיכים במסע קניות אתרי נדל"ן יוקרתיים ורכשו את בניין משרד המשפטים האמריקני בוושינגטון

האחים יוסף (ג'ו), רפי (ראלף) ואבי נקש

קבוצת ג'ורדאש של "מלכי הג'ינס" הישראלים-אמריקנים, האחים יוסף (ג'ו), רפי (ראלף) ואבי נקש (בתצלום למעלה), הולכים ומבססים את מעמדם כ"מלכי הנדל"ן" בעודם רוכשים אתרי נדל"ן יוקרתיים מחוף-אל-חוף.

השבוע סגרו האחים את מה שכונה ב"וול סטריט ג'ורנאל" העסקה בהיקף הגדול ביותר שזכור בבירה וושינגטון בשנים האחרונות, כששילמו עבור בניין משרדים היסטורי, הממוקם סמוך לבית הלבן (1404 New York Avenue, N.W), ב-100 מיליון דולר.

Bond Building, Washington D.C.הבניין - Bond Building (בתצלום למעלה) נבנה בתחילת המאה ה-20 (בנייתו עלתה אז 300,000 $!) ע"י איל הטבק צ'ארלס בונד שנתן את שמו לבניין, ש-8 קומותיו (172,000 sq/ft) מאוכלסים ע"י משרד המשפטים האמריקני, שהאריך במקביל לעסקה את שהותו במקום לעוד 16 שנים. ב-1983 הוכרז בניין הבונד כאתר היסטורי.

קבוצת ג'ורדאש של האחים נקש מתהדרת בתיק נכסי נדל"ן מגוון בארה"ב. לפני מספר שבועות סיימו האחים תהליך ארוך שבסופו עברה לרצותם אחוזתו לשעבר של מעצב האופנה ורסאצ'ה (שנרצח ב-1997) במיאמי. בית המשפט התבקש להתערב בסכסוך בין האחים לבין טייקון התקשורת פיטר לופטין, שטען לבעלוּת על האחוזה המפוארת, הנמצאת בסמוך למלון שבבעלות האחים.

הבניין בו שוכנת חנות הדגל של אפל בטיילת בסנטה מוניקה

עסקה אחרת שלהם, בקיץ האחרון - רכישת הבניין בו שוכנת חנות הדגל של Apple בטיילת בסנטה מוניקה (בתצלום למעלה) ב-60 מיליון $ - סומנה אז ע"י מומחי נדל"ן כאחת העסקות היקרות ביותר פר סקוור-פוט שבוצעה באיזור לוס אנג'לס מאז משבר הנדל"ן.

בישראל מחזיקה הקבוצה, בין היתר, ב-50% מחברת "אמפא נדל"ן".

 

משקיעים במנהטן, בניו ג'רזי, בלוס אנג'לס ובחופי מיאמי

יוסף (69), רפי (68) ואבי (66) נקש בתצלו מתחילת דרכםיוסף (69), רפי (68) ואבי (66) נקש (בתצלום מימין, בתחילת דרכם, 1978), ילידי כרם התימנים בת"א, שעשו את הונם בזכות המותג "ג'ורדאש", כבר מזמן לא מתעסקים רק בג'ינסים. לפני 6 שנים קנו את חברת התעופה הישראלית "ארקיע". משם המשיכו למלונאות (הם בעלי רשת המלונות "אורכידאה" ומלונות באיזור מיאמי), יש להם חברה לייצור בקבוקי פלסטיק עבור "קוקה קולה" ומפעל לזיקוק שמן זית.

אבל בעיקר הנקשים הפכו בעשור האחרון לאילי נדל"ן. יש להם עשרות השקעות נדל"ן ברחבי ארה"ב, בעיקר במנהטן, בניו ג'רזי, בלוס אנג'לס ובסאות' ביץ' שבמיאמי. המגזין "ביזנס וויק" העריך ביולי 2011 את הונם במיליארד דולר.

האחים נקש הגיעו אחד אחרי השני לניו יורק בשנות ה-60 ונכנסו לעסקי הביגוד בלואר איסט סייד. בסוף שנות ה-70 השיקו את "ג'ורדאש" (ראשי התיבות שלהם ושל הבן הבכור של יוסף (ג'ו)). במהלך השנים "ג'ורדאש" הפך ל-out, וכיום הוא נמכר בעיקר ב"וול-מארט". אבל אז החלו האחים לעשות כסף מתפירת ג'ינסים למותגים ידועים אחרים.

הדור השני של המשפחה שמייצגת את אחד מסיפורי ההצלחה הגדולים של ישראלים באמריקה, כולל 16 ילדים, אבל רק 5 הבנים פעילים בקונצרן המשפחתי, רובם בוגרי פקולטות לעסקים באוניברסיטאות ידועות בארה"ב. בהתנהלות העסקית ביניהם, ממשיכים האחים נקש לנהוג כפי שאמם הורתה להם בילדותם - הכל שווה בשווה.

 

עוד כתבות במדור "ישראלים בעסקים ובכלכלה":

* גם בניין HSBC במיאמי ביץ' בידינו

* חברת הימורים אינטרנטיים בבעלות ישראלית קיבלה רשיון לפעול בארה"ב

* האח, האחות והירושה הבלתי פתורה (מקרה אמיתי) - מאת: עו"ד רהב אהרוני

* השקעות נדל"ן בניו יורק: ברוקלין מתקרבת למנהטן

עוד כתבות על נדל"ן אמריקני במדור "מצב הנדל"ן"

 

לעמוד הראשי

יש לכם דירה/גסט האוס להשכיר? שימו מודעתכם חינם בלוח הפתוּח!

 

צילומים: jordachecorporate.com ; צילום הבניין בוושינגטון: AgnosticPreachersKid / ויקיפדיה.

הוסף תגובה חדשה