התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

נוחי דנקנר מממש באמריקה
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 13.06.2013 22:49
בניין Barneys, נכס מרכזי שלו בשיקגו, נמכר ב-154 מיליון $, ובניין HSBC בניו יורק מוצע גם הוא למכירה ב-700 מיליון $. הטייקון צריך מזומנים

Barneys Chicago בניין Barneys נמצא בצומת המרכזית של האזור המסחרי בשיקגו

בניין Barneys נמצא בצומת המרכזית של האזור המסחרי בשיקגו

 

טייקון העסקים הישראלי שנתון בצרות צרורות, מתחיל לממש חלק מהון חברותיו בארה"ב. ולאחר חודשים שעמד 'על המרקט', חברת "נכסים ובניין" הישראלית מקבוצת IDB מכרה את בניין הכתר שלה בשיקגו - Barneys ב-154 מיליון $.

דנקנר קנה את הבניין במרץ 2011 ב-122 מיליון $, עם השתתפות הון עצמית של 20% והלוואת מימון ליתרת הסכום. בניכוי ההלוואה יצאה המכירה תזרים מזומנים של כ-68.5 מיליון $, שהכרחי לדנקנר, בעודו מנסה להותיר בידיו את אימפריית ההשקעות שלו. עם זאת, אנליסטים אומרים, כי הסכום לא ישפר מהותית את מצבו, לאור חובות המיליארדים של חברותיו.

לפיכך, במקביל, מנסה דנקנר גם למכור את בניין HSBC בניו יורק שבבעלות החברה שלו - ותג המחיר הוא 700 מיליון $.

"בניין ברניס" בן 6 הקומות ממוקם באזור המסחר המרכזי של שיקגו ומשתרע על שטח של כ-9,000 מטר מרובע. הוא מהווה בית ל-Barneys New York ולבנק CiTi, המשלמים דמי שכירות של כ-9 מיליון $ לשנה.

מרוויחה נוספת בעסקת שיקגו היא חברה אמריקנית בשם "ריק רול אסטייט", הנמצאת בבעלות יעקב קימל, איש עסקים יהודי-אמריקני, שותפו של נוחי דנקנר באחת מחברותיו, ומשפחתו. הם יקבלו 4.5 מיליון $ דמי יעוץ. אחיו, מרק קימל, הוא דירקטור ב"נכסים ובניין" ובחברה-האם "דיסקונט השקעות".

הבניין, בן 9,000 מ"ר, ברובע המסחרי המרכזי של שיקגו, מושכר כולו לברקליס בנק ניו-יורק ולסיטי בנק. הם שילמו דמי שכירות של כ-9 מיליון דולר לשנה.

 

לעמוד הראשי
 

צילום מסך: chicagobusiness / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה