התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

טייקון הנדל"ן הישראלי-אמריקני רוצה את "אמפייר סטייט בילדינג"
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 21.06.2013 00:03
בוגר ישיבת "תורה אור", רובין שראן יורה את הצעת העשור: הבניין הגבוה ביותר בניו יורק תמורת 2 מיליארד $. אמנם 20% פחות מהמחיר המבוקש, אבל ההצעה הכי-טובה

"אמפייר סטייט בילדינג" by night"אמפייר סטייט בילדינג" by night

 

בחוגי הנדל"ן אומרים שההצעה שלו היא הטובה ביותר שנמצאת על הפרק - טייקון הנדל"ן הישראלי-אמריקני, רובין שראן, רוצה את גורש השחקים המפורסם ביותר בעולם, ה"אמפייר סטייט בילדינג"  (Empire State Building) במנהטן.

תג המחיר: 2 מיליארד $.

טייקון הנדל"ן היהודי-אמריקני, רובין שראן רובין שראן (בתצלום משמאל) הוא יהודי דתי, בוגר ישיבת "תורה אור", פילנטרופ ידוע שמלבד סבסוד ישיבות, מחלק מידי חג סוכות 60,000 צ'קים לאברכים, וידוע שאינו עושה שום מהלך עסקי ללא ברכת רבנים האמונים עליו.

מקור הונו של שראן, בשנות ה־60 לחייו, הוא בקנייה ומכירה של נדל"ן בעיר ניו יורק. החברה המרכזית שבבעלותו, "קמבי'ס אינטרנשיונל" (שבה עובדים גם בניו, אבי ואלי), מכרה ב־2007 כ־4,000 יחידות בהארלם בסכום של מיליארד דולר - עסקת הנדל"ן הפרטית השנייה בגודלה בהיסטוריה של מנהטן.

הוא היה שותף בחברות נדל"ן רבות שראן וגם "שותף שקט" של משפחת ברונפמן באחזקה ב"בנק דיסקונט".

ויש לשראן 'חולשה' לבניינים גבוהים - הוא היה אחד הבעלים של בניין וולוורת' ההיסטורי במנהטן (שעד 1930 היה הבניין הגבוה בעיר).

שראן מחלק את חייו בין פלאטבוש לשכונת שערי חסד בירושלים. כל ילדיו לומדים או בוגרי ישיבות בארץ.

אם הסכום יתקבל ע"י הבעלים הנוכחיים של ה"אמפייר סטייט בילדינג", מתחייב שראן לשלם מיד עם חתימת החוזה 50 מיליון $ ולהשלים את הסכום במזומן תוך 90 יום.

עם זאת, הצעתו של שראן נמוכה ב-20% מהמחיר המבוקש, שהוא 2.5 מיליארד $. מודע לכך, שראן מוכן להותיר את הבעלים הנוכחיים - חברה המאגדת משקיעים אחדים - כבעלי עניין בנכס, שהוא אחד מסמליה המובהקים של ניו יורק.

השוכרים העיקריים בבניין הם משפחת מלקין היהודיה ו"קרן הלמסלי". ע"פ חוזי השכירות שלהם הם רשאים לדחות את העסקה.

האמפייר סטייט בילדינג, יליד 1931 (גובה: 381 מטר, ועם התורן 436 מטר) המתרומם ל-102 קומות היה במשך שנים רבות הבניין הגבוה ביותר בעולם, ולאחר לאחר קריסת מגדלי התאומים ב-9/11 שב להיות הבניין הגבוה ביותר בניו יורק ונותר על כנו כיעד לכל תייר שמגיע לניו יורק.

 

נדל"ן בארה"ב: מי באמת קונה את כל הבתים הריקים?... כ-70% מרכישות הבתים בארה"ב מתבצעות היום ע"י חברות פיננסים והשקעות מוול סטריט הקובעים את הטון ועטים בייחוד על איזורים שבהם שוק הנדל"ן מתעכב להתאושש מהמשבר. רק 19% מקוני הבתים למגורים הם רוכשי בית ראשון, המבקשים מקום למשפחותיהם. תמונת המצב האמיתית של הנדל"ן למגורים בארה"ב נראית פחות טוב מכפי שנדמה

 

"כלל" הישראלית מסתערת על שוק הנדל"ן האמריקני

 

לעמוד הראשי

 

צילומים: Michael Slonecker / ויקיפדיה-ויקישיתוף; (שראן) יח"צ

 

הוסף תגובה חדשה