התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

גאווה: בוגרי הטכניון בחיפה בין המנהלים המובילים בעולם; או: לאן לשלוח את הילדים אם רוצים שיצליחו
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 01.09.2013 20:10
דירוג השבוע של "בלומברג" מביא לנו את 10 האוניברסיטאות, שבוגריהן מובילים את 250 חברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם.בוגרי פרינסטון, הרווארד וסטנפורד מובילים

הבניין על שם טאוב - הפקולטה למדעי המחשב בטכניון בחיפה
הבניין על שם טאוב - הפקולטה למדעי המחשב בטכניון בחיפה, המוציאה מתוכה מנהלי חברות טכנולוגיה אמריקאיות לא פחות מאשר בוגרי אוניברסיטאות בארה"ב

 

מי הן האוניברסיטאות המובילות בעולם, שבוגריהן מספקים את מספר המנהלים  הגבוה ביותר לחברות היי-טק וטכנולוגיה בעלות שווי של מעל מיליארד דולר. במילים אחרות, מי משתבץ במישרות המשתלמות ביותר בעולם?

כל האוניברסיטאות שבעשירייה המובילה שהרכיבה סוכנות הידיעות הכלכליות "בלומברג", הן אמריקאיות ורק אחת היא מחוץ לארה"ב - הטכניון שלנו בחיפה, המדובר במקום ה-7 בצמידות עם MIT היוקרתי ואוניברסיטת רייס וטקסס. "בלומברג" ציין את שיתוף הפעולה שהחל בשנה האחרונה בין הטכניון לאוניברסיטת קורנל והכוונה להקים בניו יורק קמפוס ואינקובטור לסטארטאפים בשווי 2 מיליארד דולרים.


החזון האקדמי של בלומברג יתבצע ע"י הטכניון מחיפה: שיתוף פעולה מעניין הביא את הטכניון הישראלי ואת אוניברסיטת קורנל האמריקנית לחבור יחד להקמת אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה שיובילו את העולם בעשורים הקרובים. בהצלחה.
 

הדירוג התבסס על בדיקת הרקע האקדמי של 250 מנכ"לים בתאגידי ענק.  כדוגמא לבוגר הטכניון במישרת-על הוזכר דוד רייס, מנכ"ל חברת Stratasys שמייצרת מדפסות תלת-מימדיות.

הכינו כסף וזיכרו את הדירוג במלואו:

1. Princeton University

2. Harvard University - Tied

2. Stanford University - Tied

4. University of California, Berkeley - Tied

4. University of Michigan - Tied

6. Marquette University

7. Massachusetts Institute of Technology - Tied

7. Rice University - Tied

7. Technion - Israel Institute of Technology - Tied

7. University of Texas, Austin - Tied

 

ראיון בלעדי עם גאון (או בעצם גאונית): ד"ר מריה צ'ודנובסקי, מתמטיקאית ישראלית-אמריקנית בוגרת הטכניון בחיפה, הוכרזה באופן רשמי כ"גאון": "תמיד הייתי די טובה במתמטיקה"
 

האוניברסיטאות הטובות ביותר בארה"ב... ואיך משלמים עליהן. אוניברסיטת סטנפורד בפאלו אלטו מנצחת בכל הקטיגוריות וקולג' פומונה לאמנויות מפתיע בקפיצה למקום השני.השאלה היא רק, איך מממנים היום את יוקר החינוך
 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה
 

לעמוד הראשי


צילומים:  Beny Shlevich / טכניון /  ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה