התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

אם יש לכם חשבון בנק בישראל שלא הצהרתם עליו ל-IRS...
מאת: רון ניב ומאיר דורון | פורסם: 08.08.2012 21:00
חסלו את החשבון הזה וצפו ל-audit ! ארצות הברית דורשת להעביר ל-IRS כ-100,000 פרטי חשבונות של אזרחים אמריקניים בבנקים בישראל. הדד-ליין: 1 ביוני 2013.

Picture 3_114.png

הפקדתם את הכסף שלכם בבנק ישראלי ולא הצהרתם עליו ל-IRS? מהרו לקחת אותו משם

"עדיין לא מאוחר", אומר רואה חשבון ישראלי בעל נסיון רב בקשרי בנקאות בין ישראל לארצות הברית, "אבל כדאי למהר מאוד לחסל כל חשבון בנק בישראל שמוחזק על ידי אזרח אמריקני (גם אם הוא בעל אזרחות כפולה) במידה ולא דיווח עליו ל-IRS".
מדובר בתקנות המכונות FACTA. הן מחייבות גופים פיננסיים בכל העולם, העובדים עם ארה"ב, להעביר לרשויות המס האמריקניות מידע לגבי חשבונות של אזרחי ארה"ב המנוהלים אצלם.  אם הבנקים לא יעשו זאת, הדבר ייחשב לעבירה פלילית והם לא יורשו יותר לפעול בארה"ב.
הבשורה הטובה: התקנות ייהפכו מנדטוריות רק ב-1 יוני 2013. עם זאת, אין ערובה שהבנקים יחכו לרגע האחרון עם העברת המידע המבוקש.
הבשורה הרעה: על פי הערכות רואי חשבון ישראלים-אמריקנים, כל ישראלי אזרח אמריקני שהחזיק חשבון בנק בארץ, צפוי לקבל בשנתיים הקרובות הודעת audit מה-IRS.

במשרד האוצר בישראל יושב בימים אלה צוות מיוחד, הבוחן את יישום התקנות האמריקניות החדשות בישראל.

בבנקים בישראל יש למעלה מ-100 אלף חשבונות של אזרחי ארצות הברית, רובם ישראלים שחיים כאן. התקנה תקיף גם ישראלים חוזרים ששמרו על אזרחותם האמריקנית וגם עולים חדשים מארה"ב.

בישראל לא אוהבים את הוראות ה-FACTA וטוענים כי קיימות סתירות בין התקנות האמריקניות לבין חוקים ישראלים.
הבנקים בארץ כבר פנו ל-IRS בטענה שהתקנות החדשות (שכוללות גם גביית המס 'במקור' בשביל ה-IRS) גורמות להם הוצאות גבוהות והם מבקשים מארה"ב לאפשר להם ליישם אותן בדרך פחות אגרסיבית, שתקל על עלות ביצוע הדרישה.

כידוע, בשנים האחרונות הגבירו רשויות המס בארצות הברית את מאמצי גביית המס על רקע המשבר הפיננסי והגירעון הגבוה של המדינה, גם במחיר של עימות עם ממשלות ובנקים זרים. כך למשל, ארה"ב לוחצת על שווייץ להעביר חוק מיוחד שיתיר את הסודיות הבנקאית שהתקיימה מאז ומעולם בבנקים השווייצרים, אשר הפכו מאז מלחמת העולם השנייה למקלטי המס הגדולים ביותר בעולם. בימים אלה מתנהל עימות בסוגיה בין ארה"ב ל-11 בנקים שווייצרים, ביניהם הסניפים של בנק 'הפועלים' ו'לאומי' הישראלים הפועלים שם.

רואה החשבון המנוסה מציין, כי יישום כללי ה-FACTA חל לא רק על הבנקים, אלא על כל מתווך פיננסי - וזה כולל חברות ביטוח, קרנות גידור, קופות גמל וכדומה, שמחזיקים בנכסים עבור לקוח בעל אזרחות אמריקנית.
 

צילומי מסך באדיבות: / יו-טיוב

הוסף תגובה חדשה