התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

זה יהיה הלובי החדש החזק ביותר בוושינגטון: חברות האינטרנט נגד הריגול הדיגיטלי הממשלתי
מאת: נצח שלמון, פרשננו לענייני טכנולוגיה | פורסם: 10.12.2013 01:33
המלחמה על הפרטיות: שמונה תאגידי האינטרנט והטכנולוגיה הגדולים בעולם יוצאים למלחמה לצמצום תכנית המעקבים וההאזנות שמפעיל הממשל האמריקני בכל רחבי האינטרנט

האינטרנט צריך שיפוציםהאינטרנט צריך שיפוצים

שמונה תאגידי האינטרנט והטכנולוגיה הגדולים בעולם - אפל, גוגל, מיקרוסופט, פייסבוק, יאהו, לינקדין, טוויטר ו-AOL -  סובלים מזה חודשים אחדים מירידה באמון הציבור בהם ובאינטרנט בכלל, מאז שנחשפה תכנית המעקבים וההאזנות שמפעיל הממשל האמריקני בכל רחבי הרשת. והם החליטו לייסד את "הלובי החזק ביותר בוושינגטון" שמטרתו תהיה להחזיר את הפרטיות לרשת.

החברות הודו כי בנימוק של מלחמה בטירור אולצו לשתף פעולה עם הממשל האמריקני באיסוף אינפורמציה מקיפה מהאינטרנט ומרשתות הטלפונים על כמעט כל אדם, תוך פגיעה בכל הסטנדרטים המקובלים של שמירת פרטיות וחופש הפרט - והחליטו למחות על כך.

בסיומו של כנס שנערך בשיקגו בסוף השבוע, בהשתתפות כל המי-ומי בתעשייה, התאחדו לראשונה 8 חברות האינטרנט הגדולות וחתמו על מכתב משותף לנשיא אובמה, בו דרישה לבצע שינויים גורפים בחקיקה שהתירה את הריגול הדיגיטלי, וקריאה להטלת איסור בינלאומי על איסוף מידע באינטרנט.

תכנית ההאזנות והציטוטים - המבוצעת ע"י הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי (NSA) - נחשפה כידוע ע"י המדליף  אדוארד סנודן. תאגידי האינטרנט טוענים, כי איסוף המודיעין באמצעות רשתותיהם מהווה איום על האינטרסים העסקיים שלהם. אנשים לא ישתמשו בטכנולוגיה שהם אינם בוטחים בה, וגולשים מצפים מחברות האינטרנט לשמור על המידע שלהם ולפתח טכנולוגיות שלא יאפשרו מעקבים לא חוקיים ברשתות - בוודאי לא למסור אותו לאחרים.

איחוד הכוחות של החברות המובילות, שערכן המשותף מגיע לכ-1.4 טריליון דולר, נותן סיכוי שתביעתם תמצא קולות ולבבות בוושינגטון הבירה משתי המפלגות.

איש מפתח לעצירת או הגבלת תכנית העיקובים הוא יו"ר ועדת המשפט בסנאט, פטריק ליהי הדמוקרט. לעומת זאת, משני צידי המפה הפוליטית דרישת התאגידים כבר נתקלת בהתנגדות עויינת. למשל, הסנאטור הרפובליקני ג'ים סנסנברנר, יוזם 'חוק הפטריוט' שמאפשר את הפעלת תכניות המעקבים; והסנאטורית הדמוקרטית דיאן פיינשטיין, יו"ר ועדת המודיעין בסנאט, התומכת במיסוד סמכות ה-NSA לבצע מעקבים המוניים בשם הביטחון הלאומי.

הלובי של תאגידי האינטרנט ידרוש שינויים ב-5 אספקטים עיקריים:

* הגבלת תכנית המעקבים למטרות ספציפיות בלבד, יעדים מודיעיניים - והפסקת איסוף 'מידע סיטונאי'.

* החמרת הכללים על פיהם פועלים הגופים המרגלים והפעלת פיקוח משפטי על המעקבים הדיגיטליים המתבצעים.

* הגבלת הדרישה מחברות הטכנולוגיה למסור מידע לרשויות.

* מתן אפשרות חוקית לחברות לדווח למשתמשיהם על כמות הבקשות שהן מקבלות למסירת מידע (ובכך ליצור אפשרות לביקורת ולחץ ציבוריים).

* יצירת רגולציה בינלאומית בכל מה שקשור למעקבים מודיעיניים וביטחוניים ברשת.
'מאפיית האינטרנט', כפי שכבר מכנים אותה, בודקת כבר עתה בקפידה את הדרישות הממשלתיות למידע כדי לוודא שהן חוקיות וסבירות בהיקפן.

"יש צורך אמיתי בשקיפות גדולה יותר של הגופים המרגלים ולהטיל מגבלות חדשות על האופן בו ממשלות אוספות מידע", אמר מארק צוקרברג, ממציא פייסבוק.

ואילו לארי פייג', ממייסדי גוגל, התריע, כי "הנסיונות שלנו לשמור על אבטחת המידע האישי של המשתמשים באמצעות הצפנה חזקה, הופכים חסרי תועלת אל מול האיסוף הסיטונאי של מידע, שנעשה במסתרים וללא פיקוח עצמאי, לא רק ע"י ארה"ב אלא ע"י ממשלות רבות ברחבי העולם... אבל הממשל האמריקני צריך להוביל את השינוי".

 

איך להטען רוחנית?... ארגון "הידברות לוס אנג'לס" מפיק זו השנה השלישית, במקביל לכריסמס הנוצרי, סופשבוע של רוחניות ופינוק למוח ולגוף

למה ההשקעות הזרות בורחות מארה"ב?... בוושינגטון ישתמשו בכל התחמושת ב"פסגת המשקיעים", כדי לנסות לעצור את בריחת ההון הגלובלי מארה"ב. האטרקטיביות של ארה"ב כיעד להשקעות כבר לא מובנת מאליה

לילך מזור פאוור: חלוצה ישראלית בתחום המריחואנה הרפואית בארה"ב... בת 35 מגשר הזיו, שהגיעה לפיניקס שבאריזונה בעקבות אהבה והקימה שם משפחה, זיהתה את הפוטנציאל הרב הטמון בתחום המריחואנה והפכה את זה לעסק

עוד כתבות במדור ההיי-טק

עוד כתבות במדור העסקים והכלכלה

למוסף ישראלים באמריקה

לעמוד הראשיעשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילום: http://www.freedigitalphotos.net
 

הוסף תגובה חדשה