התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

אקזיט ישראלי-אמריקני ענק: עשרות-מיליוני דולר לאפליקציית ניהול הזמנים של 2 הפרופסורים
מאת: נצח שלמון | פורסם: 05.05.2015 13:38
Google הודיעה על רכישת אפליקציית ניהול הזמנים Timeful, שפיתחו הפרופסור והכלכלן הישראלים-אמריקנים. הכוכב ההוליוודי אשטון קוצ'ר בין קוטפי הרווחים

פרופסור דן אריאליפרופסור יואב שוהם

האפליקציה  Timefulהזוכים המאושרים, הפרופסורים הישראלים אמריקנים דן אריאלי (בתצלום למעלה מימין) ויואב שוהם )משמאל), מפתחי האפליקציה Timeful

הטלפון הגיע מענק האינטרנט "גוגל", והחלום הרטוב של כל מפתחי האפליקציות התממש לשני ישראלים-אמריקנים הכלכלן פרופסור דן אריאלי ואיש מדעי המחשב פרופסור יואב שוהם. Google  תשלם על אפליקציית ניהול הזמנים Timeful שפיתחו סכום שמוערך בכמה עשרות-מיליוני דולרים.

לא רק אקזיט, אלא גם מהיר להפליא. רק לפני שנה גוייסה ההשקעה שהייתה נחוצה - 7 מיליון דולר, ממספר משקיעים, בתוכם: הכוכב ההוליוודי אשטון קוצ'ר (באמצעות קרן הון הסיכון שלו, A-Grade Ventures), מנכ"ל "זינגה" דון מטריק, וקרנות הון סיכון ידועות כמו "קליינר פרקינס ו"פיטנגו" הישראלית... ורק בקיץ האחרון הושקה האפליקציה.

האקזיטורים המאושרים הם אנשי אקדמיה מוכרים.

אריאלי, שכתב כמה רבי-מכר כלכליים, שהמפורסם בהם נקרא "רציונלי ולא במקרה", הוא פרופ' לכלכלה התנהגותית באוניברסיטת דיוק.

שוהם הוא חוקר ותיק בתחום הבינה המלאכותית ומדעי המחשב ופרופסור מן המניין באוניברסיטת סטנפורד, שברזומה שלו שני אקזיטים מוצלחים קודמים, אחד מהם פתח לפני השותפים את שערי "גוגל". שוהם מכר לפני כ-3 שנים לגוגל ב-30 מיליון דולר סטארט-אפ שלו בשם Katango, שהוטמע ב"גוגל +".  

לדברי הממציאים, הרעיון לאפליקציה החדשה נולד לאחר מחקר שעשו על ניצול אפקטיבי של הזמן - וזה בדיוק מה שהאפליקציה מבטיחה: לשפר את האפקטיביות ויכולת הריכוז וההתרכזות של המשתמש.

ייחודה של Timeful על פני אפליקציות מתחרות (בהן אפליקציית ניהול הזמן הישראלית Any.Do), שהיא בעלת יכולת ללמוד את הרגלי המשתמש ולסייע לו להשלים את המשימות שחשובות לו. ובמילים אחרות, "גוגל" אהבה את הרעיון שבאמצעות האפליקציה היא תעמיק להכיר את לוחות הזמנים של משתמשיה, הרגליהם וצרכיהם.

מקור ב"גוגל" אמר, כי הטכנולוגיה של Timeful תוטמע במוצרים של אתר האינטרנט, כמו Inbox ו-Calendar.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: timeful

הוסף תגובה חדשה