התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

בשיא הצלחתה, הצעירה היהודייה קפצה מבר בקומה ה-20 של בניין בניו יורק
מאת: הילה שחר, ניו יורק | פורסם: 22.07.2015 16:14
קהילת היהודים הצעירים בניו יורק מזועזעת מנסיבות מותה המוזרות של פייגי מאייר, חרדית לשעבר בת 29, שחזרה בשאלה, יסדה סטארט-אפ פופולארי ועזרה לשכמותה

פייגי מאייר קפצה אל מותה ממרפסת הבר הניו יורקיפייגי מאייר קפצה אל מותה ממרפסת הבר הניו יורקי (בתצלום למטה)פייגי מאייר קפצה אל מותה ממרפסת הבר הניו יורקי

זעזוע ואימה. זו הייתה תגובתם של המבלים בבר שנמצא בפינת השדרה החמישית ורחוב 27 במנהטן, למראה מה שהתרחש לעיניהם:

בעיצומה של מסיבת השקה של חברת היי טק שהתקיימה ב-230Fifth Rooftop Bar, מקום בילוי יוקרתי בקומה ה-20 של בניין בן 30 קומות בלב ניו יורק, צעירה החלה לרוץ לפתע בין עשרות החוגגים לעבר קצה המרפסת המשקיפה על השדרה החמישית, ומבלי להשתהות לרגע קפצה מגובה של 20 קומות.

כוחות ההצלה הגיעו תוך דקות מעטות וניסו להצילה במשך שעה ארוכה לפני שנקבע מותה.

פייגי מאייררבים ממשתתפי המסיבה הכירו אותה: פייגי מאייר ז"ל (FAIGY MAYER), חרדית לשעבר בת 29,  הייתה מוכרת בקהילת הסטארט-אפים בניו יורק כמייסדת ומנכ"לית Appton, חברה שמפתחת אפליקציות. היא התפרסמה, בין היתר, בזכות אפליקציות שפיתחה לחישוב טיפים במסעדות בניו יורק - NYCTips, לחנייה - Carma, ואפליקציית חישוב הוצאות - ExpenseTracker.

בימים אלה עוסקת החברה שלה בפיתוח אפליקציה שתסייע לבני נוער להט"בים חסרי בית.

מאייר הייתה גם פילנטרופית וחברה בארגון שסייע לצעירים חוזרים בשאלה להסתדר בעולם החילוני.

אבל מי שהכיר אותה ממש מקרוב, הופתע פחות. ידיד קרוב גילה שמאייר התמודדה עם דיכאון ואף אושפזה בשל כך כמה פעמים.

"היה לה הרבה לחץ בעבודה", הוא סיפר. "כל מי שעוסק ביזמות ובניהול סטארט-אפ חווה את זה... אבל אצל פייגי הייתה לכך השפעה גם על המצב המנטלי". 

ובכל זאת חבריה אינם מבינים: מדוע קפצה כך אל מותה - האם זו הייתה החלטה מתוכננת, או תוצאה של אירוע בלתי-צפוי שקרה במסיבה, בימים האחרונים?... האם עשתה את המעשה בשכרותה? "היא שתתה במסיבה אבל לא יותר מדי", חיווה אחד הברמנים באירוע את דעתו.... והאם זה קשור במשפחתה החרדית שהתנתקותה מפייגי הייתה טוטאלית וכואבת?

תשובות רבות נותרו על שולי מדרכת השדרה החמישית, לשם צנחה ושם נקבע מותה.

לכל הכתבות החדשות

צילומים מאתר appton, אתר הבר ומפייסבוק 

הוסף תגובה חדשה