התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

הדליקו לי נר
מאת: טל פרי | פורסם: 26.10.2015 00:52
סטארטאפ ישראלי חדש מציע שדרוג טכנולוגי מפתיע למוצר יסוד שלא השתנה מזה מאות שנים, וכבר מסומן כאחד המבטיחים בעולם השנה. הכירו את ה-Candle Touch

משה לב והנר הטכנולוגי (בתצלום למטה) שהמציא עם שותפיומשה לב והנר הטכנולוגי (בתצלום למטה) שהמציא עם שותפיומשה לב והנר הטכנולוגי (בתצלום למטה) שהמציא עם שותפיו
"נרות הם אחד ממוצרי היסוד שלא השתנו מזה מאות שנים, אם לא אלפים, והגיע הזמן לשדרג אותו למאה ה-21", אומר היזם הישראלי משה לב בעקבות השקת פרויקט שאפתני החדש מבית היוצר שלו ושל שותפיו רועי שקורי וטל מלכה. הכירו את ה-Candle Touch.

המיזם נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים ובימים אלה החלו השלושה בגיוס כספים להשלמתו, בין השאר באתר Kickstarter, אולם כבר עכשיו הוא מעורר עניין גדול בקרב משקיעים ברחבי העולם ואף נבחר כאחד הסטרט-אפים המבטיחים של שנת 2015 שיוצגו בכנס Web Summit היוקרתי (שיתקיים בשנה בדבלין, אירלנד.

"המטרה היא להתחיל מכירה ראשונית כבר במהלך החודש הבא דרך אתר גיוס הון, כלומר להבטיח ראשוניות על המוצר ברגע שיושלם תהליך הייצור - ומשם להמשיך להפצה המונית שתכלול מכירה דרך אתר החברה וברשתות שיווק נבחרות", מסביר לב, "באופן טבעי, אנחנו מייחסים חשיבות עליונה לפריצה לשוק האמריקאי ומתארגנים בהתאם".

אז מהו בעצם ה-Candle Touch, ואיך הוא אמור לשדרג מוצר בסיסי כמו נר, שרוב ימות השנה משמש את הציבור במקרים של הפסקת חשמל או ארוחת ערב רומנטית או קבלת שבת?

כמו ברוב מיזמי ההיי טק המוצלחים, גם כאן מילת המפתח היא פשטות. מדובר בנר ריחני, בו מציתים אש אמיתית באמצעות אפליקציה שניתן יהיה להוריד לכל מכשיר סלולארי.

האפליקציה תשלוט בנר, תצית ותכבה אותו, ואף תפעל עצמאית לבטיחות מכסימאלית של המשתמש.

"הדבר הכי קרוב שהיה קיים בשוק לנר הנשלט מרחוק הוא הפעלה על ידי שלט של מנורת ליד", אומר לב. "בעיני, זה לא עונה בשום צורה להגדרה 'נר'. צריך להבה אמיתית המעניקה תחושה ואווירה של נר אמיתי, כולל הניחוח הנלווה, כי בפועל הוספת מימד הריח לנר היא החידוש האמיתי היחיד שנוסף למוצר הזה במאה השנים האחרונות. מצד שני, היה קריטי עבורנו להוסיף גם מימד בטיחותי שלא היה קיים בנר הסטנדרטי. 85% ממקרי השריפות בעולם בעקבות השארת נר דולק נבעו מכך שמישהו עזב את החדר ושכח לכבות אותו. ה-Candle Touch מצויד בחיישן, שיזהה מתי החדר ריק ואז יכבה את הלהבה אוטומטית".

צרכן מושבע של נרות

לב, בן 30, מתגורר כיום בישוב עומר הסמוך לבאר שבע. במקצועו הוא מהנדס רשתות תקשורת ומומחה למערכות הבטחה ומיגון (בין השאר עבד בחברת IBM), וכן עבד כאיש עסקים עצמאי בישראל ובארצות הברית.

איך מגיע מומחה אבטחה ואיש עסקים, שני מקצועות פרקטיים לחלוטין, להשקעה במוצר כמו נר שהערך שלו עבור רוב הקונים הפוטנציאליים הוא סנטימנטלי?

"אני צרכן מושבע של נרות. זה אחד המוצרים האותנטיים ביותר הקיימים עדיין בשוק, ובעיניי אין תחליף לתאורה ולאווירה שהוא יוצר. מצד שני, הרגשתי שחייבים לשנות את המציאות ולהתאים את ההתקדמות העולמית לנר המסורתי. ליצור נר בטיחותי, נוח וטכנולוגי".

יהיה מדויק לומר שהמוצר הזה יפנה בעיקר לנשים, או לגברים עם נטיות רומנטיות?

"ממש לא. השימוש באפליקציה והפן הטכנולוגי עשויים להפוך את ה-Candle Touch למוצר שכולם ירצו להתנסות בו. להדליק ולכבות נר בשלט רחוק בעזרת אפליקציה זה טוויסט שגם גברים יתלהבו ממנו, כך שקהל היעד הוא חד משמעית כולם".

איך הופכים רעיון כזה למציאות?

"חייבים אמונה במוצר והבנה של המטרה מה בעצם רוצים להשיג. רועי שקורי הוא חבר קרוב שלי ומהנדס אלקטרוניקה מדהים עם יכולת לחשוב מחוץ לקופסה. התחלנו לעבוד במשותף על פיתוח המוצר, והוכחה של ההיתכנות שלו. זה חייב יצירה כמעט מאפס של טכנולוגיה ייחודית. כאשר היה לנו בסיס עם יישום מוכח נכנס לתמונה טל מלכה, איש נדל"ן שהפך משקיע, ועם הגב שקיבלנו ממנו התחלנו לחבר אלמנטים מעולמות שונים של עשייה טכנית במטרה ליישם את כולם במוצר אטרקטיבי אחד. זה היה תהליך ארוך שחייב התגברות על הרבה מכשולים, אבל גם הפך את שלושתנו לצוות מדהים".

לפרטים נוספים והרשמה לרכישה ראשונית של ה-Candle Touch

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה