התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

אקזיט אנרגטי ישראלי-אמריקני: חיישן מיניאטורי ששווה 60 מיליון דולר
מאת: שלומי אמיר ונצח שלמון | פורסם: 12.11.2015 17:36
חברת החשמל האמריקנית Direct Energy תרכוש את Panoramic Power שמשרתת כבר חברות ענק בארה"ב, כמו מקדונלד'ס, Kaiser ו-7Eleven

החיישן ששווה 60 מיליון דולר

חברת החשמל האמריקנית Direct Energy, הודיעה על האקזיט הבא שמספקת ישראל - רכישת הסטארט-אפ הישראלי-אמריקני Panoramic Power בסכום של 60 מיליון דולר.

מי שעקב אחרי החברה לא צריך להיות מופתע: פנורמיק פאוור הופיעה לאחרונה ברשימת 100 חברות הטכנולוגיה המובילות שדירג המגזין הכלכלי Forbes... החברה מככבת מזה כמה שנים ברשימות גלובאליות של חברות מובילות בתחום הקלינטק... והמוצר שלה זוכה כבר עתה לביקוש רב בצפון אמריקה, כולל בקרב חברות גדולות, כמו רשת הביטוח הרפואי Kaiser Permanente (הלקוח הראשון שלהם בארה"ב), רשת המזון המהיר מקדונלד'ס ורשת חנויות הנוחות 7Eleven.

ממשרדיה בכפר סבא (29 עובדים) ובניו יורק (10 עובדים), פנורמיק פאוור ילידת 2009 (הוקמה על ידי דוד אלמגור ועדי שמיר), עוסקת בתחום ניהול אנרגיה ומסייעת לחברות מסחריות ותעשייתיות להתייעל בתחום זה.

הטכנולוגיה שהמציאה החברה נמצאת בחיישן אלחוטי מיניאטורי (בתצלום למעלה), המאפשר לזהות תקלות, לחשוף חוסר יעילות באתרים ובציוד, ולנטר מידע על צריכת האנרגיה בכל רגע נתון. הגדולה של המוצר הזעיר, היא שלאחר התקנתו הוא ניזון מהשדה המגנטי שסביב חוטי החשמל שביניהם הוא 'נשתל', ואינו דורש תחזוקה, שירות או החלפת סוללה.

פנורמיק פאוור

תישמר הזהות הישראלית

מאז הקמתה, פנורמיק פאוור גייסה 19 מיליון דולר על בסיס שווי של 100 מיליון דולר. מרבית המרוויחים יהיו המשקיעים - קרנות וקבוצות השקעה ואפילו חברת החשמל הישראלית שהיא בעלת מניות. אבל יהיו גם כמה עובדים שירוויחו אופציות ואחרים שיזכו במשכורות גבוהות יותר.

ג'ון שולץ, נשיא דיירקט אנרג'י, חברת בת של תאגיד אנרגיה בינלאומי המספק חשמל ל-50 מיליון לקוחות ברחבי העולם, סיפר כי החברה החלה שיתוף פעולה בארה"ב עם החברה הישראלית-אמריקנית עוד בשנה שעברה, והיא עדיין בשלבי חדירה וגדילה בארה"ב, בה יש לה רק 5 מיליון לקוחות פרטיים וכמה עשרות לקוחות עסקיים.

מנכ"ל פנורמיק פאוור, יניב ורדי, הבטיח בטקס החתימה במשרדי החברה בכפר סבא, כי גם לאחר השלמת הרכישה, החברה תמשיך לשמור על זהותה הישראלית, תפעל כיחידה עסקית עצמאית ואף תגדיל את פעילותה בישראל.

לכל הכתבות החדשות

צילומים מאתר פנורמיק פאוור

הוסף תגובה חדשה