התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

גיוס הון: המתחרה הישראלית-אמריקנית של Uber פולשת לכבישי ארה״ב
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 05.05.2016 15:58
לחשוב שישראלים מנסים להתחרות בענקיות התחבורה השיתופית האמריקניות, הובר וליפט, ומצליחים לגייס לשם כך 100 מיליון דולר

עם 100 עובדים, כ-60 מהם בארה"ב והשאר בישראל, ממטה ראשי בשדרה החמישית בניו יורק, חברה ישראלית-אמריקנית מעיזה להתחרות בענקיות התחבורה השיתופית האמריקניות, Uber ו-Lift.

"ויה" (Via) שהוקמה לפני כ-4 שנים ע"י הדוקטורים דניאל רמות (ד"ר במדעי המוח מאוניברסיטת סטנפורד) ואורן שובל (דוקטור בביולוגיה ממכון וייצמן), מצליחה לשכנע שיש לה מה שהציע בשוק ההומה רכבים להסעה, והשבוע ביצעו גיוס של 100 מיליון דולר, פי 3 משני גיוסי הון קרודמים של החברה. בין המאמינים בחברה החדשה גם תאגיד המדיה האמריקני הענק Hearst ומשקיעים מכל רחבי העולם,

מה מיוחד ב-Via?

שהיא מציעה שירותי תחבורה ציבורית-שיתופית, או כהגדרתה "מוניות שירות חכמות".

בניו יורק ובשיקגו ויה מפעילה צי של רכבי יוקרה מסחריים וצוות של נהגים מקצועיים בשכר קבוע, ואילו בדרום קליפורניה החברה מספקת את תשתית המחשוב בעוד שהשירות עצמו מופעל על ידי ענקית הרכב "מרצדס".

אם תרצו, זהו Uber במונית שירות (להבדיל ממונית פרטית).

מחיר נסיעה בארה"ב הוא 5 דולר לבעלי מנוי. נסיעה בודדת ממוצועת עולה 7 דולר. בשיקגו המחיר מעט זול יותר. בניו יורק, שדה הקרב העיקרי של "ויה", מעט יקר יותר. שוק נוסף שבו החלה לפעול החברה הישראלית-אמריקנית הוא במחוז אורנג' שבדרום קליפורניה.

שלא כמו בהובר ובליפט, אצל "ויה" המחיר ידוע ומסוכם מראש. כמו בתחבורה ציבורית. 

בהצדעה לאומת הסטארט-אפים

לדברי ראשי החברה, הם מתווכים באמצעות האפליקציה שהמציאו על 25,000 נסיעות יום. יש להם מאות-אלפי משתמשים, שרבים מהם משתמשים בשירות אופן קבוע. יש להם כ-1,000 נהגים, מתוכם מעל 500 נוהגים בכל יום נתון".

הרעיון הוא שכל מונית מסוגלת להסיע עד 7 נוסעים, והיא משנה את מסלולה בהתאם להזמנות מצד נוסעים חדשים. בנוסף, עם מונית ״ויה״ לא תגיעו בדיוק לכתובת המדויקת של המזמין, אלא תורדו בפינת רחוב מרכזי סמוך.

הגיוס הנוכחי, שנועד להביא את Via לערים נוספות בארה"ב וכן לקנדה, הוא הגדול ביותר של חברה ישראלית מתחילת השנה, ואחד הגדולים בשנים האחרונות. לשם השוואה, בשבוע האחרון בלבד גייסו 4 חברות ישראליות (יחד) 146 מיליון דולר. עם זאת המספרים מאומת ההיי טק, מתחילת השנה מרשימים ביותר: 104 חברות ישראליות גייסו לקופותיהם 1.36 מיליארד דולר.

לכל הכתבות החדשות

ויז׳ואלים מאתר VIA

הוסף תגובה חדשה