התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

חברות הייטק בישראל מגייסות – פייפאל, IBM וחברות אחרות קוראות למתכנתים לחזור
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 08.05.2017 10:19
ישראל מנסה להחזיר את המוחות המבריקים לישראל. חברות ההייטק הגדולות שבעבר חוזרו על ידי המתכנתים - מפרסמות משרות נחשקות בארץ. מי הן?

בישראל, כידוע, פועלים מרכזים רבים של חברות הייטק שונות, החל מחברות בינלאומיות אשר בחרו להקים כאן מרכזי מחקר ופיתוח וכלה בחברות מקומיות אשר כל הבסיס שלהן נמצא בישראל ולעיתים, חלק קטן שלהן נמצא בחו"ל, שם עובדות עם הקהל המקומי.

גם פיי פאל מציעה מגוון משרות בארץ

בין אותן חברות הייטק בישראל אשר מציעות משרות שונות לקהל המקומי, ניתן  למצוא את חברת WIX, אשר מייצרת פלטפורמות לבניית אתרים באופן עצמאי, צ'ק פוינט שנחשב לאחת החברות המובילות בעולם בתחום של אבטחת מידע, פייפל ישראל אשר מחזיקה סניף מקומי שמתעסק בתשלום דרך האינטרנט באופן בטוח, חברת דל שמתעסקת בייצור ושיווק מחשבים ניידים וציוד היקפי וכן אינטל אשר מחזיקה מספר מרכזי מחקר ופיתוח בישראל ואחראית על פיתוח שבבים מסוגים שונים. בישראל גם אפשר למצוא מרכז של גוגל וכן של מיקרוסופט.  

חשוב להדגיש, כי אותן חברות אשר מציעות משרות לקהל המקומי, פונות לקהל של עובדים פוטנציאליים בעלי השכלה מגוונת, החל מסטודנטים שנמצאים בתהליך של תואר ראשון או שני במדעי המחשב, בוגרי תואר ראשון ושני, וכן סטודנטים שמגיעים מתחומים אחרים, למשל, מכירות, שיווק ועוד.

לפני שניכנס לעובי הקורה ונסביר על חברות הייטק בישראל ומשרות אפשריות למועמדים פוטנציאליים, חשוב להדגיש, ניתן למצוא משרות במגוון צורות. למשל, דרך אתרים וחברות השמה אשר עובדות באופן ישיר מול אותן חברות וכן דרך מרכזי גיוס של חברות הייטק. כמו כן, במוסדות אקדמיים שונים, עובדים עם חברות בגיוס סטודנטים מטעמם לעבודה בתחום.

אילו משרות מציעות חברות הייטק ישראליות

ניתן לחלק את סוג המשרות לארבעה סוגים, זאת מלבד משרות שאין קשורות ישירות להייטק והן גנאריות, למשל משאבי אנוש או כספים. אנחנו נבחן את המשרות השונות שמוצעות באופן כללי על ידי אותן חברות.

משרות מחקר ופיתוח

משרות מחקר ופיתוח עוסקות בעבודת התשתית לקראת ייצור מוצר או שירות מסוים. בדרך כלל משולבים בתחום זה מהנדסים וחוקרים מנוסים, המטרה היא לבצע את המחקר המקדים ובעקבותיו לבצע את הפיתוח הראשוני שלו, אבטיפוס, מתוך מטרה שזה יבשיל לכדי מוצר אמיתי.

{C}{C}

משרות יישום

לאחר תהליך הפיתוח מתחיל שלב יישום המוצר, כיצד הופכים אותו לממשי, כך שיהיה ניתן לשווק אותו לקהל הרחב. אם אנחנו מדברים על חברת וויקס למשל, אז מדובר על ייצור של פלטפורמות לאינטרנט, פי'צרים וכלים. אם אנחנו מדברים על חברת צ'ק פוינט אז מדובר על מערכות אבטחה לאתרי אינטרנט, תוכנות וכדומה..

משרות עיצוב  

ניתן למצוא שורה ארוכה של משרות עיצוב שקשורות לעיצוב המוצר, עיצוב אתרים, עיצוב אריזות ועוד. הכל תלוי בשאלה במה בדיוק מתעסקת החברה.  

משרות QA

במסגרת משרות אלו, העובד נדרש לעבור על כל היטב במוצר מתוך כוונה להבין מה בדיוק יש בו, מה אין בו, איזה באגים עולים ועוד. לאחר מכן מתבצע תיקון של המוצר על פי מסמך QA.

שיווק ומכירות  

זהו השלב הסופי בתהליך. מדובר משרות שמתעסקות באופן ישיר בשיווק ומכירות לקהל יעד משתנה בהתאם להתמחות כל חברה. משרות אלה מתאימות לשועלי שיווק ותיקים, כמו גם לאנשי שיווק מתחילים.

האם ישראל תצליח להחזיר את המוחות המבריקים לארץ? ימים יגידו.

הוסף תגובה חדשה