התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

בישראל ובארה"ב: כל מה שצריך לדעת על קריירה בעולם המחשבים
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 11.11.2017 12:14
חולמים על משרת החלומות בהייטק? מגוון רחב של קורסי מחשבים עוזרים לכם להתחיל קריירה משגשגת, הן בישראל והן בארה"ב. למה כדאי לצפות? הכל במדריך לפניכם

עבודה בהייטק מבטיחה שכר גבוה ותנאים מעולים, אך מצד שני היא דורשת מחויבות מלאה ויכולת עמידה בלחצים. בנוסף, עולם המחשוב הוא ענף רחב ומגוון, ופותח צוהר לקריירה במגוון תחומים.

אז מה צריך לדעת לפני שיוצאים לדרך? הנה המדריך המלא

השכר בהייטק גבוה משמעותית בהשוואה לתחומים אחרים במשק ולפי נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בתחומים מסוימים הוא נמצא במגמת עלייה מאז שנת 2014. לפי מחקר של חברת השמה בינלאומית וניתוח של מעל 200 אלף עובדים בישראל יחד עם בדיקת ביקושים בקרב 3,000 חברות הייטק, המשכורות בישראל גבוהות מכל המדינות ב-OECD למעט ארצות הברית ויש פערים של מעל 50% לטובת אנשי מחשבים ישראליים לעומת קולגות באירלנד ואנגליה.

מכל האמור לעיל אפשר להבין למה מדי שנה עולה הביקוש לעבודה בהייטק ומדוע קורס מחשבים נחשב מפתח לקריירה מתגמלת. מצד שני, רק מעטים יודעים מה המשמעות האמיתית של קריירה בעולם המחשבים ועוד פחות מבינים מה נדרש מהם כדי לעמוד בתנאי הקבלה.

אילו עולמות תוכן כלולים בענף המחשבים?

ראשית, חשוב לזכור שעולם המחשוב הוא ענף רחב ויש בו תחומים שונים ומגוונים. כשם שחקלאי בוחר באילו גידולים להתמקד  ומכונאי באיזה תחום להתמחות, כך גם לאנשי מחשבים מומלץ לבחור במסלול הכשרה והעסקה המתאימים להם.

שנית, עולמות התוכן הכלולים בענף המחשבים משתנים חדשות לבקרים בגלל שיפורים טכנולוגיים. בחלוקה לגסה לקטגוריות כולל ענף המחשבים את תחומי האינטרנט, האבטחה, המובייל, האחסון והביג דאטה, כאשר בתוך כל תחום יש תתי-תחומים עם התמחויות שונות. כל המצאה חדשה דורשת התאמה בתוכנה ובחומרה, מה שהופך את סביבת העבודה לדינאמית מאוד.

מה מאפיין את סביבת העבודה בהייטק?

ברמה הטכנית, עבודה בהייטק לא דומה לשום דבר אחר בענפים המסורתיים במשק. זו עבודה בפרופיל גבוה שמחייבת יכולת עמידה בלחצים והתחרות בה היא לא רק מול גופים אחרים אלא גם מול קולגות. חברות הייטק מסוגלות למדוד ביצועים, תפוקות ועמידה ביעדים ברזולוציות הנמוכות ביותר והקריירה בענף נוטה להיות אינטנסיבית.

גם בסביבת העבודה היום יומית ניתן להרגיש את המאפיינים המיוחדים של קריירה בעולם המחשבים לעומת תחומים אחרים. משרת הייטק מתחילה בשעות הבוקר המוקדמות כאשר העובד מדליק פותח את הטלפון הנייד כדי לקרוא מיילים, ממשיכה לתוך המשרד ומסתיימת, לעתים, רק בשעות הקטנות של הלילה. חברות הייטק מצפות מהעובדים להיות זמינים מסביב לשעון ולגלות גמישות גם בסופי שבוע, חגים וחופשות.

בשורה התחתונה, קריירה בעולם המחשבים מבטיחה תגמול גבוה אך הדרך למשרת החלומות עוברת בהכשרה, לימודים והשקעה של זמן. כתוצאה מכך, מי שרוצה להחזיק מעמד עם קריירה בעולם המחשבים חייב להישאר עם אצבע על הדופק ולהעשיר באופן שוטף את הידע שלו בטכנולוגיות חדשות על מנת להמשיך להתפתח ולהישאר רלוונטי בתעשייה.

 

הוסף תגובה חדשה