התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

איך להשתלב בעולם ההייטק?
מערכת ILUSA | פורסם: 30.03.2018 07:50
לימודים מקצועיים, הכשרה מתאימה וחיפוש עבודה דרך ערוצי גיוס רלוונטיים יכולים להעלות את הסיכוי להשתלב בהצלחה בעולם ההייטק. רוצים גם אתם להגשים את החלום?

לימודים מקצועיים, הכשרה מתאימה וחיפוש עבודה דרך ערוצי גיוס רלוונטיים יכולים להעלות את הסיכוי להשתלב בהצלחה בעולם ההייטק. רוצים גם אתם להגשים את החלום? הנה המדריך המלא

קריירה בענף ההייטק קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. נכון ל-2017, השכר החציוני של העובדים בענפי הטכנולוגיה הוא 16.7 אלף ש"ח, הסביבה תחרותית וגלובאלית ויש המון לאן להתפתח. במקביל, מניתוח נתוני שכר של יותר מ-200 אלף עובדי הייטק בישראל וממצאים של חברות גיוס עולה שיש עלייה של 5.7% בממוצע השכר בכל המשרות הטכנולוגיות מדי שנה ונרשמה עוד עלייה של 10% בביקוש למהנדסים בין השנים 2015-2016.

הבעיה היא שהשתלבות בענף ההייטק היא משימה מורכבת שדורשת השקעה של זמן, משאבים ומאמץ. השאלה המתבקשת היא כיצד עושים את זה בצורה נכונה ואילו פעולות יכולות להעלות את סיכויי ההצלחה.

הכל מתחיל בלימודים

התנאי החשוב ביותר להשתלבות בעולם ההייטק הישראלי ובכלל הוא רקע והכשרה מתאימים. לפי מחקר שבוצע ב-2017, מקצועות לימוד כמו הנדסת חשמל ומדעי המחשב מניבים סיכוי של יותר מ-62% להשתלב באחת מחברות ההייטק ומגיעים עד 78% כאשר לומדים באוניברסיטאות ומכללות מובילות. עוד עולה מאותו מחקר שככל שתנאי הקבלה קשים יותר, כך הסיכוי להשתלב בהייטק עולה.

עם זאת, לא רק בוגרי הנדסת חשמל ומדעי המחשב יכולים להשתלב בהייטק. יש כיום מסלולים ייעודיים להשתלבות מהירה שנובעים מתוך ביקוש של חברות הטכנולוגיה השונות – כמו למשל מנהל רשתות ומנהלי מערכות תקשורת. גם כאן יש כמובן צורך ברקע מתאים ומקיף, אך סיכויי ההשתלבות גדלים בגלל ביקוש גבוה מצד המעסיקים. הטיפ בהקשר הזה הוא להיות ערניים לשינויים בשוק העבודה בענף ההייטק ולהגיב בהתאם עם קורסי העשרה, מסלולי לימודים והכשרות רלוונטיות.

איפה אתם מחפשים עבודה?

קשה עד בלתי אפשרי להשתלב בענף הייטק אם לא מחפשים עבודה במקומות הנכונים. לפי דוח שמבוסס על ניתוח תהליכי סינון, מיון וקבלה של 103 אלף קורות חיים שנשלחו ל-100 חברות טכנולוגיה בישראל, מקור הגיוס המרכזי הוא לוחות דרושים וחברות השמה. הלוחות למשל מספקים כ-40% מהמועמדים שניגשים למשרות בחברות הייטק, בעוד חברות ההשמה מעבירות 31% מהם.

לשם השוואה, רק 29% מהמועמדים מגיעים דרך הפניות מעובדים אחרים, חיפושים בגוגל, עמודי משרות באתרים של החברות עצמן ורשתות חברתיות כמו לינקדאין. חוץ מזה, 1.9% בלבד מהמועמדים שלחו את קורות החיים שלהם בפייסבוק, אז כנראה שזה ערוץ שאפשר לוותר עליו.

לסיכום, הדרך להשתלב בענף ההייטק עוברת בלימודים, הכשרה וצבירת ניסיון. חשוב להיות ערניים לשינויים בשוק העבודה ולהגיב בהתאם עם מסלולי העשרה, אך במקביל גם להגיש מועמדות דרך ערוצי הגיוס שרלוונטיים עבור חברות ההייטק. פיזור סיכונים כזה יעלה את הסיכוי להשיג משרה מתגמלת ויקרב כל מועמד לחלום העבודה בהייטק.

 

הוסף תגובה חדשה