התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

שיווק באינטרנט 2018: הטכניקות החדשות
מאת: אור שטרן נואל | פורסם: 11.05.2018 00:40
עולם השיווק המקוון משנה כיוון וכעת כשגם המנהיגים הבולטים בזירה הפוליטית משתמים בכלים רבי העצמה המוצעים כיום - לא כדאי להישאר מאחור

שיווק באינטרנט 2018: הטכניקות החדשות

באנרים? כבר לא ממירים. קידום בגוגל? נהיה מאתגר יותר בשנים האחרונות. שיווק באינטרנט בשנת 2018 משלב תמהיל נכון של מספר מדיות, שיווק ממומן לצד שיווק אורגני והרבה מאד ניסוי וטעייה. מרבית הגולשים מגיעים היום ממכשירים ניידים והדרכים להסב את תשומת לבם דווקא לעסק או לשירות מסוים עוברת דרך משווקים מנוסים עם יד על הדופק בתחום המדייה המקוונת. הכירו את טכניקות השיווק באינטרנט של שנת 2018.

בשנה האחרונה בארה"ב עלו לכותרות הטכניקות בהן השתמשה רוסיה על מנת לסייע למועמד המועדף, המתאים לאינטרסים של הקרמלין, דונאלד טראמפ, לעלות לשלטון. שימוש חכם בשיווק ברשתות חברתיות לאחר פילוח ממוקד של מצביעים מתלבטים, הפצת "פייק ניוז" על המתחרים ושיווק PPC ממוקד בהשקעה עצומה – הובילו את המיליארדר לנשיאות. גם בקמפיינים קודמים ניסה הנשיא הנוכחי לפלס את דרכו לבית הלבן – אך, כפי שהסתבר, רק כאשר פנה במסרים הנכונים תוך שימוש במגוון הכלים שמציע השיווק באינטרנט הגיע למספר הקולות הדרוש כדי להביס מועמדת מוכרת בעלת ניסיון רב בזירה הפוליטית.

אך לא רק בזירה זו הרשת מהווה כלי עוצמתי. חברות שהשכילו  להשתמש במגוון הטכניקות החדשות והוותיקות של שיווק באינטרנט זכו לקהל לקוחות במהירות, תוך בנייה של רשימת תפוצה לה אפשר להמשיך ולמכור שוב ושוב. באילו כלים ניתן לעשות שימוש כיום?

קידום אתרים אורגני

קידום אתרים אורגני מבוסס על מאות פרמטרים לפיהם "מחליט" מנוע החיפוש אילו תוצאות למקם בתחילת הרשימה ואילו תוצאות יופיעו בעמודים הבאים. מומחי קידום המכירים את השינויים התכופים בשיטת חישוב זו (האלגוריתם) מתאימים את האתר ואת הלינקים המובילים אליו בצורה אופטימלית על מנת להופיע בתחילת הרשימה. כיום, האתרים הנמצאים בתוצאות הראשונות של גוגל זוכים למעל 80% מכניסות הגולשים – ו"גורפים" את הרווחים בנישה בה הם פועלים.

קידום ממומן באמצעות PPC בגוגל

קידום ממומן בגוגל מהווה אחת הדרכים המהירות ביותר להגיע לקהל היעד בעת שהוא מחפש לצרוך מוצר או שירות מסויים. בנייה של קמפיין בגוגל על בסיס הקלקות מאפשרת לבחון מספר סוגי מודעות ודפי נחיתה ולבחור במילים ובויז'ואלים הממירים היותר – אלה שמובילים למספר הרב ביותר של לידים איכותיים הרוכשים את המוצר.

קידום ברשתות חברתיות ופרסום בפייסבוק

כלי חזק נוסף, שבאמצעותו מגיע קהל יעד איכותי הוא באמצעות פנייה ברשתות החברתיות. יצירת דף עסקי לחברה (לא רק בפייסבוק אלא גם במגוון רחב של רשתות אחרות) וקידום הדף עם פוסטים מושכים בקבוצות השונות בונה קהל מתעניינים ממוקד ונאמן. על מנת למשוך מתעניינים חדשים לדף פייסבוק מאפשרת ליצור מודעות ממומנות בפלטפורמה ולפלח את קהל היעד על בסיס מיקום, גיל, תחומי עניין, מגדר ועוד פרמטרים על מנת לפנות לקהלים המתאימים לכם.

אסטרטגיות תוכן: "מפזרים" את התכנים שלכם ברחבי הרשת

מכירים את קוביות התוכן באתרי החדשות המופיעים תחת הכיתוב "כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם? הן מופיעות ממש מתחת למאמר זה. מדובר בטכניקת שיווק באמצעות תוכן, מאמרים המופיעים כחלק בלתי נפרד מאתרי תוכן מובילים ומקשרים את הלקוחות הפוטנציאליים באמצעות תכנים רלוונטיים למותג שלכם. דרך זו מתאימה לכניסה לשוק של מוצרים חדשים, לחיזוק מותג קיים או ליצירת רשימת תפוצה בנישה ספציפית. כיום, ניתן להגיע באמצעות שיווק תוכן לאתרי החדשות המובילות בארץ וברחבי העולם בלחיצת כפתור ובתשלום המבוסס על הצלחה בלבד – כאשר הקמפיינים השונים נבנים על פי הקלקות ועולים כמעט מיידית לאוויר.

לסיכום, הפרסום המקוון כיום עולה מדרגה. באמצעות שילוב כלל הכלים המוצעים למפרסמים ניתן להגיע לקהל היעד בעלויות נמוכות יותר תוך שינוי הפרסום בזמן אמת לאופטימיזציה מקסימלית. חברות קטנות ואף אנשים פרטיים עושים שימוש בטכניקות אלה על מנת לבנות מותגים מובילים בתוך זמן קצר. כעת, גם אתם יכולים להשתמש בטכניקות אלה על מנת לסייע לעסק שלכם לשגשג.

 

הוסף תגובה חדשה