התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

המונים הפגינו בלוס אנג'לס: "ישראל רוצה שלום"
כתבה וצילמה: אורי דינור | פורסם: 19.11.2012 05:06
הישראלים-האמריקנים בלוס אנג'לס השמיעו ביום ראשון את קולם חזק וברור בהפגנת התמיכה בישראל הגדולה ביותר שהתקיימה בארה"ב

המון דגלים בהפגנת התמיכה בישראל שהתקיימה ביום ראשון בלוס אנג'לסהמון דגלים בהפגנת התמיכה בישראל שהתקיימה ביום ראשון בלוס אנג'לס

את צפצופי המכוניות שמעתי הרבה לפני שהגעתי וחניתי מול הבניין הפדרלי על וילשייר בולבארד בלוס אנג'לס,

אין כמו הרגשת הביחד שנוצרת אצלנו, עם ישראל, כשיש סכנה מבחוץ.

כן, אנחנו מסוגלים לקרקש אחד את השנה בעיתות שלום, אבל כשיש אוייב מבחוץ, אזי גר זאב ישראלי עם כבש ישראלי, ונמר ישראלי עם גדי ישראלי ירבץ.

בדרכי מהחנייה ל"צד הישראלי" הייתי צריכה לחצות את הכביש מה"צד הפלשתיני", חייבת להגיד שהבטן שלי התהפכה... פחות מהערבים שעמדו שם וצרחו ויותר מהאמריקאים (המעטים) שאחזו בידיהם שלטים המאשימים את ישראל ברצח ילדים... והכי עשה לי רע היה לראות את ההורים האוחזים בידיהם של ילדים קטנים ומלמדים אותם שנאה.

מפחיד ולא נעים, "הצד השני"מפחיד ולא נעים, "הצד הפלשתיני"

נראה היה שהתקלה שהיתה לארגון ILC במערכת צו  8 שלו, עשתה את העבודה. אני קיבלתי למעלה מ-100 אי-מיילים המכריזים על ההפגנה וכמוני גם אחרים. אחרי שטיפת מוח כזאת האם אפשר לשכוח?

כבר שנים רבות שלא ראתה העיר לוס אנג'לס מפגן תמיכה כזה בישראל. בעצרת הפרו-ישראלית שהתקיימה מול 'הבניין הפדראלי' בלוס אנג'לס השתתפו כ-5,000 איש.

את העצרת אירגנו במשותף ארגון העל Israeli Leadership Council - ILC ארגון StandWithUs וארגון ציוני אמריקה (ZOA). העצרת הייתה מפגן כוח עצום של הקהילה הישראלית והיהודית בלוס אנג'לס, שהתאחדה ובאה בהמוניה לתמוך בישראל. מול ההפגנה הפרו-ישראלית התיצבה הפגנת נגד פרו-פלשתינית, קטנה הרבה יותר.

"אנו עומדים לצידך ישראל" - נכתב על מאות שלטים ענקיים שנישאו אל על. המפגינים, אשר הניפו אלפי דגלי ישראל וארה"ב, זעקו: "אנו רוצים שלום" וקראו לחמאס להפסיק את הטרור כנגד ישראל.

שלטים נוספים ציינו, כי ישראל הינה בחזית העולם החופשי וקראו לאו”ם להפסיק את מדיניותו הדו פרצופית כנגד ישראל. "אנו מחבקים אתכם תושבי ישראל", נכתב על שלטים נוספים.

הדוברים בעצרת היטיבו להסביר את המטרה שלשמה יצאנו לרחובות ביום ראשון סגרירי למדי: יו"ר ארגון ILC, שרון אבן-חיים, מנכ"ל ארגון StandWithUs רוז רוטשטיין, מנכ"ל ZOA אורית ארפא, השחקנית נועה תישבי שגם עומדת בראש ארגון Act For Israel, והסופרווייזר העירוני זאב ירוסלבסקי.

בעצרת נכח גם הטייקון הישראלי חיים סבן לצד רבים מקהילת אנשי העסקים של לוס אנג'לס.

העובדה שתוך יומיים הורמה עצרת כזו היא מעשהשיש להתגאות בו. וכמות האנשים שהגיעו מכל שכבות וגווני האוכלוסייה הישראלית, היהודית, היהודית-איראנית, היתה מעוררת גאווה.

הכל עבד כמו מערכת ההגברה האיכותית והמוסיקה הישראלית (נשב בחוץ כל כך יפה הליל... על המחנה נדלק ירח... לו יהי, לו יהי...) שעליה הפקידו את הזמר אלי בוזגלו.

הסופר-וייזר העירוני זאב ירוסלבסקי, מחזק אל המפגינים. משמאל: נשיא ILC, שרון אבן חייםהסופר-וייזר העירוני זאב ירוסלבסקי, מחזק את המפגינים. משמאל: נשיא ILC, שרון אבן חיים

נעה תשבינעה תישבי 

תומכים ומפגינים בעד ישראל: שני מימין, ראש לשכת המסחר הישראלית בלוס אנג'לס, יעקב סגל; איציק גלזר; הפעיל יוסי רבינוביץ'; מאיר פנינגשטיין (פוגי); והפעילה אילנה קדוש תומכים ומפגינים בעד ישראל: שני מימין, ראש לשכת המסחר הישראלית בלוס אנג'לס, יעקב סגל; איציק גלזר; הפעיל יוסי רבינוביץ'; מאיר פנינגשטיין (פוגי); והפעילה אילנה קדוש

שגיא בלשה, מנכ"ל ILC, בנדנה כחולה-לבנה לראשו, בא להפגנת התמיכה עם משפחתושגיא בלשה, מנכ"ל ILC, בנדנה כחולה-לבנה לראשו, בא להפגנת התמיכה עם משפחתו

אדם מלשטיין וחברים?פעילים ותומכים: שני מימין, אדם מלשטיין

OC Israeli, ארגון הישראלים באורנג' קאונטי הראה נוכחותOC Israeli, ארגון הישראלים החדש באורנג' קאונטי, הגיע באוטובוס 

שעה שהסתובבתי בין הבאים ראיתי ש- OC lsrael מאורנג' קאונטי עמדו בהבטחתם ואירגנו אוטובוס למעונינים להגיע להפגנה, "הצופים" במדי החאקי שלהם ודגלים בידיהם, פעוטות ודרדסונים נושאי דגלי ישראל שהרחיבו את לבי, יוצאי מלחמת ויטנאם תומכי ישראל, נשים, גברים, צעירים, מבוגרים, קשישים, דתיים, חילוניים, רפורמים, אורתודוקסים, נוצרים... הכל מכל כל - וכולם עטופים בדגלי ישראל ואמריקה, מעודדים זה את זה, מקבלים עידוד מנוסעי המכוניות ברחוב העמוס וכולם קוראים לשלום ולהגנה על המולדת.

ומולם קומץ תומכי ארגוני הטרור, הצווחים בדיוק את ההיפך...

VietnamVets.jpgותיקי מלחמת וייטנאם הגיעו להפגין תמיכה בישראל, "הנלחמת בטירור"

notzrim.jpgנוצרים תומכי-ישראל בהפגנת התמיכה במדינה

LOvleyPeople1.jpgישראל רוצה שלום, גם אם הכרזה הפוכה...

אני גאה להיות ישראלית והיום יש לי פחות רגשי אשם (פולניה, מה לעשות ) על כך שאני כאן וכל המשפחה שלי בארץ מתמודדת עם מילואים, אזעקות וטילים, שעלולים להגיע גם לדיזנגוף פינת שדרות בן גוריון... לבית של אבא ואמא שלי, שקיבלה היום אימייל מאיים באופן אישי, משולח שקרא לעצמו "פג'ר 5"; כן הם עוברים ללוחמה פסיכולוגית בתוך תאי הדואר האלקטרוניים הפרטיים של אזרחי ישראל.

וזו לשונו העילגת של האימייל:
"טילינו יפגעו בכל מקום שאתה נמצא, פחדני O ... גדודי אל קודס .. אלוהים שם גבס הטרור בלבם של הציונים ... אנחנו נכה ביד ברזל ... הישאר גדודי קודס הפתעה מכוונות ".

ההפגנה הסתיימה בשירת "התקווה" מכל הלבבות וההמנון האמריקני גם.

כשפניתי לעבור את הכביש חזרה לכיוון החנייה, המאבטחים ממש חששו לתת לנו לעבור דרך "הצד הפלשתיני".

אבל אנחנו ישראלים, כשצריך אז עוברים!

עוד ממראות הפגנת התמיכה בישראל, שהתקיימה בלוס אנג'לס:

כולנו תומכים במדינת ישראלכולנו תומכים במדינת ישראל

LOvleyPeople3.jpg

הילדים שלנו המחונכים לאהבת המולדתהילדים שלנו המחונכים לאהבת המולדת 

הצלם אברהם יוסף פאל עם רקדנית הבטן התכשיטנית פזיתהצלם אברהם יוסף פאל עם רקדנית הבטן והתכשיטנית פזית

העצרת עוררה עניין רב בקרב עשרות רשתות טלוויזיה ועיתונים שנכחו במקום עם צוותיהם. משטרת לוס אנג'לס איבטחה את העצרת בקפדנות, כולל מספר מסוקים שחגו מעל הבניין הפדרלי, במיוחד לאחר שהתברר כי הערכות על קהל של 1,000 איש התבדו והמקום התמלא ב-5,000 תומכי ישראל נלהבים.

צפו בסרטוני וידאו ועוד תמונות מההפגנה בלוס אנג'לס - הקישו כאן

הוסף תגובה חדשה