התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

כלא "לוקסוס"? לא תודה. איציק אברג'יל מעדיף כלא ישראלי
מאת: רון ניב | פורסם: 20.11.2012 06:01
העבריין הישראלי-אמריקני, שנשפט ל-10 שנות מאסר, הועבר מלוס אנג'לס לכלא פרטי ומרווח בנבאדה, אבל רוצה לרצות את 3.5 השנים שנותרו לו בישראל

יצחק אברג'יל, אחד מנאשמי תיק "המאפיה הישראלית" בלוס אנג'לסיצחק אברג'יל, אחד מנאשמי תיק "המאפיה הישראלית בלוס אנג'לס" מעדיף לרצות את עונשו בישראל ולא בכלא הפרטי בנבאדה, הנחשב ל'לוקסוס' על פי כל אמת מידה של בתי כלא.

אבל משטרת ישראל לא ששה לקבל אותו אל בין הסורגים שלה, מחשש ששום סורגים לא יעצרו אותו מלכונן מחדש ארגון פשיעה בארץ.

כזכור, אברג'יל הוסדר לארה"ב מישראל בינואר 2011. הוא הואשם בבית המשפט הפדראלי בלוס אנג'לס בשורה של עבירות - בהן רצח, סחר בסמים, ניהול ארגון פשיעה, הלבנת הון ואי-תשלום מסים.

לאחר משא ומתן עם התביעה האמריקנית הושגה עיסקת טיעון ונגזרו עליו 10 שנות מאסר, כשתקופת מעצרו בישראל במהלך הליך ההסגרה נחשבת במניין ימי המאסר.

בפועל, נותרו לאברג'יל להשלים עוד 3.5 שנות מאסר.

לאחרונה הועבר האסיר הישראלי-אמריקני מבית המעצר הפדראלי בלוס אנג'לס לכלא פדראלי פרטי בנבאדה. כלא TAPT נחשב 'לוקסוס', מרובה בהטבות, מנוהל בידי חברה פרטית, מסווג ברמת אבטחה בינונית ומטה ומבוקש מאוד ע"י אסירים.

כאמור, משטרת ישראל חוששת, ששובו של אברג'יל לישראל, גם אם יישב בכלא, עלולה להוסיף למפת הפשיעה בישראל, אך פרקליטיו של אברג'יל מתכוונים לנהל מערכה שתאפשר לו לסיים את תקופת כליאתו במולדת.

קיראו על משפט אברג'יל בלוס אנג'לס

כך קרס "תיק המאפיה הישראלית בלוס אנג'לס": הסיפור המלא

צילום מסך reshettv / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה