התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

לקראת פסטיבל הסרטים הישראלי בלוס אנג'לס: "בלדה לאביב הבוכה" בערב הפתיחה
מאת: מאיר דורון | פורסם: 10.04.2013 02:41
כוכב הסרט אורי גבריאל, המנטורית ההוליוודית שרי לנסינג וכוכב העבר מרטין לנדאו יכובדו בפרמיירת פתיחת הפסטיבל ה-27 במספר שתתקיים ב-18 באפריל בבוורלי הילס

אורי גבריאל, אורח הכבוד בפרמיירת פסטיבל הקולנוע הישראלי בלוס אנג'לס, בסרט "בלדה לאביב הבוכה", שיוקרן בערב הפתיחהאורי גבריאל, אורח הכבוד בפרמיירת פסטיבל הקולנוע הישראלי בלוס אנג'לס, בסרט "בלדה לאביב הבוכה", שיוקרן בערב הפתיחה

 

הפתיחה ההוליוודית של פסטיבל הסרטים הישראלי ה-27 בארה"ב, תארח ליד שולחן אחד ב-ב-Writers Guild Theater היוקרתי בבוורלי הילס 4 דמויות מעניינות:

כוכב ישראלי - אורי גבריאל, שהסרט בכיכובו, "בלדה לאביב הבוכה", יפתח את הפסטיבל ויוקרן במהלכו;

כוכב עבר - מרטין לנדאו מסדרת הטלוויזיה "משימה בלתי אפשרית" ומאות סרטים;

המנטורית ההוליוודית שרי לנסינג, מי שהפיקה 200 סרטי קולנוע שכולנו ראינו, והאשה הראשונה שעמדה בראש פירמידת אולפן סרטים - "פוקס המאה ה-20";

ומאיר פניגשטיין, מייסד ומנהל הפסטיבל, שפתאום חזר לכותרות גם כ'פוגי' הישן והמצחיק, מתופף להקת "כוורת", שחוזרת להתאחד הקיץ בישראל.

הסרט "בלדה לאביב הבוכה", שפניגשטיין בחר בו לפתוח את הפסטיבל, הוא אחד הסרטים המושקעים ביותר שיצאו השנה בארץ. סרטו של בני תורתי הוקרן לראשונה - ולא במקרה - ב"פסטיבל קולנוע דרום", כי עניינו הוא הפריפריה הישראלית.

 

לפרטים מלאים על מועדי הקרנה ולרכישת כרטיסים היכנסו לאתר הפסטיבל - או טלפנו 877-966-5566

עיקבו אחרי סרטים הפסטיבל המומלצים ע"י ILUSA - שיפורסמו לפני ובמהלך הפסטיבל במוסף לוס אנג'לס

 

"בלדה לאביב הבוכה" היא בראש ובראשונה מחווה למוסיקה המזרחית וכל הסרט נע סביב יצירה שנקראת "סימפונית האביב הבוכה", אותה מנגנים בסיומו 8 נגנים, בכלי נגינה קדומים: עוד, סנטור, טאר, נאי, זארב, דאריה (תופי מסגרת) וקמנצ'ה.

הסרט - שאין לו זמן ואין לו מקום - הוא המסע שעושה יוסף טאווילה, גיבור הסרט, בחיפוש אחר נגנים מעולים שינגנו איתו את הבלדה, הוא הולך מכפר לכפר, מבקר בבתי מרזח מקומיים שם מנגנים ושותים, ובכל כפר הוא אוסף נגן.

עלילת הסרט מתרחשת במיבני אבן באיזורים שונים ברחבי ישראל: בכנסייה בבית ג'מאל, ביפו, בבת שלמה, בבית גוברין.

כל כוכבי הסרט בלדה לאביב הבוכה

אישתר על כסא גלגלים

רוב שחקני הסרט אינם שחקנים מקצועיים חסרי ניסיון קודם במשחק. חלקם זמרים - אישתר, אדר גולד, דודו טסה; או נגנים - מארק אליהו, אמיר שהסר, גיל רון שמע. את שיר הנושא 'בלדה לאביב הבוכה' כתב בני תורתי ללחן של מארק אליהו ומבצעות אותו בביצוע המקורי אישתאר ורינת בר, ביצוע נוסף מבוצע על ידי אישתאר ואדר גולד.

הסרט נפתח כאשר טאווילה - בגילומו של אורי גבריאל, נגן הטאר האגדי של להקת "אנסמבל טורקיז", ואברם מופרדי (ארנון צדוק), בדרכם עם להקתם לבצע בהופעת בכוֹרה את הסימפוניה, שכתבו "האביב הבוכה". בערב הבכורה של השמעת הסימפוניה אירעה טאווילה נרדם תוך כדי נהיגה, ובתאונת הדרכים שמתרחשת 2 מאנשי התזמורת נהרגים.

טאווילה ואברם יוצאים בחיים, אך מרגרט (זוגתו של טאווילה, הזמרת של הלהקה, בגילום אישתר) נהפכת לנכה על כסא גלגלים. טאווילה נשפט ונידון למספר שנות מאסר. לאחר שחרורו מהכלא הוא נוטש את אהובתו ואת המוזיקה, פותח בית מרזח ושוקע בדיכאון.

הסרט מתאר את המתרחש 20 שנה אחרי התאונה. יום אחד מופיע על מיפתנו של טאווילה עמרם (דודו טסה), בנו של אברם מופרדי, ומספר שאביו גוסס מסרטן ומבקש ממנו להקים הרכב שינגן את "האביב הבוכה". טאווילה מחליט להגשים את משאלתו האחרונה של חברו משכבר הימים, ויוצא למצוא את טובי הנגנים להרכב שינגן בפני מופרדי את היצירה לפני לכתו מהעולם.

"בלדה לאביב הבוכה" היה מועמד לפרס אופיר (ה'אוסקר' הישראלי) ב-9 קטיגוריות שונות, מתוכן זכה ב-4 - בקטיגוריות אמנותיות-טכניות: פס קול, מוזיקה, עיצוב אמנותי ועיצוב תלבושות.

צפו בטריילר של הסרט:

 

בפסטיבל הקולנוע הישראלי בלוס אנג'לס יוקרנו  עד 2 במאי 30 סרטים חדשים מישראל - סרטי עלילה קולנועיים, סרטי טלוויזיה מיוחדים, סרטי תעודה וסרטים קצרים. ההקרנות יתקיימו בבתי הקולנוע Laemmle בבוורלי הילס ובאנסינו.

 

מומלצי ILUSA: מה חדש השבוע בקולנוע?

(כולל טריילרים מתורגמים לעברית)

במדור "יוצאים לקולנוע"

 

לעמוד הראשי

צילומים: אייל פישר / ויקיפדיה; וידאו: unitedkingfilms / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה