התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

כך פירק ה-FBI רשת ישראלית-אמריקנית שהונתה במשך 13 שנים את רשויות ההגירה בארה"ב
מאת: רון ניב ודוד חריש | פורסם: 13.04.2013 18:53
תהליך הגירתם לארה"ב של כ-25,000 ישראלים נבדק מחדש בעקבות הרשאתו של עו"ד לשעבר מניו יורק, שנשלח ל-5 שנות מאסר בגין הונאת רשות ההגירה וזיוף מסמכי תעסוקה

GreenCard2.jpg

ה-FBI - בחקירה שנמשכת כבר כ-6 שנים - הצליח לחשוף ולפרק רשת ישראלית-אמריקנית שהונתה במשך 13 שנים את רשויות ההגירה בארה"ב. לדברי אחד מחוקרי הפרשה, זוהי חשיפת הונאת ההגירה הגדולה ביותר שנעשתה במעורבות של ישראלים בארה"ב. 

27 אנשים, רובם ישראלים-אמריקנים ורבים מהם מהקהילה הדתית בניו יורק, נעצרו, נחקרים ונגד 13 מהם כבר הוגשו תביעות פדרליות.

במקביל, מתכוונים רשויות ההגירה לפתוח ולבדוֹק מחדש 25,000 תיקי הגירה של ישראלים-אמריקנים, נושאי 'גרין קארד', שטופלו ע"י משרד עורכי הדין The David Firm בניו יורק, בבעלותו ובניהולו של ראש הרשת - עורך הדין לשעבר אברהם דוד.

דוד הורשע השבוע ע"י בית משפט פדרלי במנהטן שגזר עליו 5 שנות מאסר וקנס של 2.5 מיליון $, לאחר שהודה בחלק מההאשמות נגדו והגיע לעסקת טיעון עם התובע הפדרלי.

 

מעסיקי קש

מעסקת הטיעון שהוגשה לשופט עולה, כי אברהם (ארל סת') דוד (49) ניהל עד שנת 2006 משרד עורכי דין בניו יורק, שהתמחה בסידור ניירות הגירה עבור ישראלים. שמו יצא כמי שמסוגל לסדר 'גרין קארד' לכל אדם - במהירות. תמורת שירותיו גבה בממוצע 30,000 $ מכל לקוח.

ב-13 שנות פעילותו, משרדו של דוד פתח 25,000 תיקי הגירה, שרובם 'הורעלו' במסמוך מזוייף.

דוד העסיק אנשי קש, ישראלים שכבר הפכו לאזרחים אמריקניים, שהעידו כי הם מעסיקים את לקוחותיו ואף הנפיקו בהדרכתו מסמכים מזוייפים שהוכיחו זאת.

בעקבות תלונות של לקוחות בלתי מרוצים (שלא הצליח להשיג להם 'גרין קארד') הושעה רשיונו של דוד עוד ב-2004, אך הוא המשיך להציג עצמו כעורך דין, אלא שבמקום להשתמש בשמו הפרטי האמיתי, ארל סת', החליף אותו לשם העברי אברהם.

בשנת 2006, דוד הרגיש שהאדמה מתחילה לבעור מתחת רגליו, ככל הנראה לאחר שגילה שסוכן ה-FBI עוקב אחריו. הוא פיטר את עובדיו, סגר בחופזה את משרדו, נמלט עם משפחתו לקנדה ווהתיישב בטורונטו.

שם, מתברר מעסקת הטיעון, המשיך לטפל בלקוחות מול רשויות ההגירה האמריקניות עד שנת 2009. במקביל התחזה אברהם דוד לרב ומומחה לנומרולוגיה, והחל לקבל קהל. הוא אף כתב ופירסם ספר חידושי תורה.

אבל ה-FBI לא הניח לו, ובשנה שעברה, 5 שנים לאחר שנמלט לטורונטו, הוא נעצר על-ידי שלטונות קנדה והוסגר לארה"ב.

יחד עם דוד נעצרו 26 אנשים נוספים, שהועסקו על ידו וסייעו לו להנפיק את המסמכים המזוייפים. נגד 12 מתוכם כבר הוגשו כתבי אישום ומתנהלים נגדם משפטים בשלבים שונים.

בינתיים, רשות ההגירה האמריקנית החלה כבר בגירוש ישראלים-אמריקנים שנימנו על לקוחותיו של דוד, וככל הידוע הוצאו כבר בשנה האחרונה כמה עשרות צווי גירוש הקשורים בפרשה. במקרה אחד מדובר במשפחה שחיה בארה"ב מזה כ-20 שנה. "קצב הגירושים יוגבר עתה, לאחר הרשאת דוד ע"פ הודאתו", העריך חוקר ה-FBI.

 

משרד החוץ הישראלי מנסה למנוע הגעת צעירים אחרי צבא לארה"ב

רפורמת ההגירה בארה"ב רחוקה לפחות כמו 2015 (וידאו)

 

לעמוד הראשי

 

צילומי מסך: Avo Steavns /  SpinozasPsyche / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה