התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

שני 'גששים' ו-5 במאי קולנוע ישראלים יתארחו בפסטיבל הקולנוע הישראלי ה-27 בלוס אנג'לס
מאת: א. רועה | פורסם: 15.04.2013 23:07
הגששים, שייקה לוי וגברי בנאי, יתארחו בהקרנת מחווה לסרטם הנודע "גבעת חלפון אינה עונה"; ובהצדעה לפולי פוליאקוב ז"ל יוקרן הסרט "פולי שיר עזבוֹן"

מחווה לגשש החיוור ול"גבעת חלפון אינה עונה" - בפסטיבל הקולנוע הישראלי ה-27 בלוס אנג'לס
מחווה לגשש החיוור ול"גבעת חלפון אינה עונה" - בפסטיבל הקולנוע הישראלי ה-27 בלוס אנג'לס. בתצלום: שייקה ופוֹלי ז"ל

 

שייקה לוי וגברי בנאי, שני הנותרים משלישיית הפאר הישראלית "הגשש החיוור", יתארחו בפסטיבל הקולנוע הישראלי ה-27 בלוס אנג'לס, ישתתפו בהקרנת מחווה של סרטם הקלאסי "גבעת חלפון אינה עונה", ביום רביעי, ה-1 במאי, ב-7 בערב, ב-Leemmle Music Hall בבוורלי הילס - ויענו לשאלות הקהל (היזכרו בקטע מהסרט בווידאו בסוף הכתבה).

איתם יגיע גם הבמאי עופר נעים, שבהקרנות נפרדות, יציג את סרטו התעודי על הגשש השלישי - "פולי - שיר עזבוֹן" (Poli's Final Sketch), שהופק במלאת 5 שנים למותו של ישראל (פולי) פוליאקוב ומתאר את השתלשלות הקריירה שלו כשחקן וכקומיקאי.

נעים רב נסיון בבימוי סרטי תעודה - על אורי זוהר, עפרה חזה, יהורם גאון, ואף הפיק בזמנו מיני-סדרה תעודית על ישראלים בהוליווד.

שני במאים מאורחי הפסטיבל, שיוצא לדרך בערב פתיחה חגיגי ב-18 באפריל (שילווה בהקרנת הסרט "הבלדה לאביב הבוכה", בהשתתפות אחד מכוכבי הסרט, אורי גבריאל), יציגו בו את סרטי הבתולים שלהם:

 

נועה אהרוני תציג את סרטה העלילתי הארוך הראשון, המעניין, "עד סוף הקיץ" (By Summer's End), שמתרחשת בעיירה קטנה במרכז הארץ בקיץ  1978.

גיבורות העלילה הן מיכל (מיכל ורשאי) ובתה מאיה (בר מינאלי). מיכל מוטרדת מכך שמאיה אינה יודעת קרוא וכתוב. מורתה של מאיה מעוניינת להשאיר אותה כיתה, אבל מיכל אינה מסכימה לכך, והיא מבטיחה שעד סוף הקיץ מאיה תלמד קרוא וכתוב ותשלים את הפער עם בני גילה. מיכל אינה מצליחה ללמד את מאיה, והא שולחת אותה ללמוד אצל אחותה נעמי (שרית וינו-אלעד). בבית מתרחשת דרמה כפולה, לאחר שחיים (יאיר רובין), אביהן של מיכל ונעמי, שנטש אותן ואת אמן בילדותן, שב לבקר אותן במפתיע, לאחר היעדרות בת 20 שנה.

עם האב חוזרים העבר האפל והסודות הכמוסים של המשפחה. מיכל ונעמי, שהקפידו להדחיק את מה שהיה, נאלצות להתמודד עם משקעי העבר, אך מתוך הכאב מגיחה גם גם תחושה של שחרור, שתוביל אותן בסופו של דבר לדרך חדשה.

"עד סוף הקיץ" הוא סרט התבגרות, אבל לא רק של ילדה - גם של אמא, של משפחה, ובמידה מסוימת גם של מדינה.

צפו בטריילר:

 

גם הבמאי יריב הורוביץ הוא פנים חדשות בקולנוע הישראלי, ו"רוֹק בקסבה" (Rock The Casbah), שיוצג בפסטיבל באל.איי, הוא סרטו הראשון. שנת התרחשות סרט זה היא 1989, בעיצומה של האינתיפאדה.

על גג בניין מגורים בעזה מוצב תומר בן ה-18.5 (יון תומרקין) יחד עם חבריו למחלקה. המטרה: לשלוט בשטח ולמצוא את נערי השאביבה שרצחו את אחד מחבריו.

החיילים מנסים להתנהל מול האוכלוסייה העוינת ומול המשפחה שעל גג ביתם הם מוצבים, ונספגים אט אט בתוך מערכת ערכית מטלטלת. תומר, שלוקח חלק בפעילות וצופה באירועים, מנסה לבדל עצמו מכל המתרחש, אך בסופו של דבר מוצא את עצמו בתפקיד השליח הנוקם את מותו של חברו.

הסרט זכה בפרס הקונפדרציה הבינלאומית לבתי קולנוע איכותי בפסטיבל ברלין 2013, ויריב הורוביץ קיבל את פרס חבר השופטים לסרט הטוב ביותר בפסטיבל אובין הצרפתי, והיה חביב הקהל בפסטיבל בראגמו באיטליה.

שורה של פנים חדשות בקולנוע הישראלי משתתפים בסרט, בהם: אנחל בונני, הנרי דוד, יותם ישי, יפתח רוה ורועי ניק.

צפו בטריילר:

 

עוד יתארחו בפסטיבל: הבמאי יבגני ריומן עם סרטו העלילתי הרגיש "איגור ומסע האגוֹרים" (Igor and The Cranes' Journey), ואוריאל סיני שיציג את סרטו התעודי "סיפורים" (Numbered) על ניצולי מחנה ההשמדה אושוויץ.

לפרטים מלאים על מועדי הקרנה ולרכישת כרטיסים היכנסו לאתר הפסטיבל - או טלפנו 877-966-5566

עיקבו אחרי סרטי הפסטיבל המומלצים ע"י ILUSA - שיפורסמובמהלך הפסטיבל במוסף לוס אנג'לס

היזכרו בקטע מ"גבעת חלפון":

 

לעמוד הראשי

טריילרים: Noa Aharoni / EdbcoilHollywood / ChannelIsraeli / יו טיוב. צילום הגששים: edb.co.il

הוסף תגובה חדשה