התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

הסוד הפשוט של ענת בן ארי: הפרשת חלה (וידאו)
מאת: אוה הכימיאן | פורסם: 29.05.2013 10:24
לכנסי הנשים שהיא מנחה היא קוראת "ערבי ישועות", כי זה מה שקורה שם, וביוני היא תציע את סודותיה לנשות לוס אנג'לס ודרום קליפורניה, בהפקת ערוץ "הידברות"

ענת בן ארי והזמרת שרית חדד, בכנס הפרשת חלה עולמי, שהתקיים לאחרונה ברמלה

ענת בן ארי והזמרת שרית חדד, בכנס הפרשת חלה עולמי, שהתקיים לאחרונה ברמלה. חדד אינה הסלבס היחידה שלמדה את הקסם

 

ענת בן ארי היא אישה מיוחדת במינה, שלא פוגשים בכל יום. מש"קית תנאי השירות בצה"ל, שעברה בחייה מצד אחד פרק של רפואה אלטרנטיבית ומצד שני עבודה בהיי-טק, ועשתה עוד טרנספורמציה אחת גדולה בחייה - מחילוניות לדתיות.

לכנסי הנשים של בן ארי יצא שם של 'מחוללי נסים', וב-9 ביוני תהיה הזדמנות ראשונה לנשים ישראליות בארה"ב להפגש פנים-אל-פנים עם הכוכבת החדשה של העולם הדתי. ערוץ "הידברות" מביא את בן ארי לכנס בלוס אנג'לס והיא תמשיך בסדרת הרצאות וחוגי בית ברחבי לוס אנג'לס ובאורנג' קאונטי.

הרעיון פשוט - ועובד. ענת מלמדת נשים מעוניינות להוסיף לעצמן מנהג קבוע, המקובל ביהדות מזה אלפי שנים - הפרשת חלה. היא מאמינה בלב שלם כי ביצוע המנהג בקביעות מביא לישועה.

הכנס באל.איי ב-9 ליוני, נקבע במכוון לערב ראש חודש תמוז, ויכלול סעודה מהודרת לראש החודש, הרצאה מרתקת בנושא סודות הפרשת החלה, טיפים לקליעות מגוונות של חלות - ושיאו יהיה ביצוע הטקס המרגש.

ענת בן ארי מפרישה חלה

להתבונן פנימה אל עצמנו
 

ערבי הפרשת חלה בישראל תפסו תאוצה משמעותית בעשור האחרון. מאז שהחלה להדריך נשים בסודות הפרשת החלה, מספרת בן ארי, היא שומעת רק על ניסים, ישועות, סיפורי הצלחה, שאירעו לנשים בעקבות הפגישות איתה. נשים שנואשו מלהתחתן - מצאו את בחיר ליבן. נשים שהשתוקקו לילד והתקשו להכנס להריון - הולידו ילדים. בבתים מסוכסכים הוסכם על שלום בית. 

ה'קסם' עובד טוב יותר כאשר מבצעים את הפרשת החלה "ברוב עם הדרת מלך"; וזו, לתפיסתה, הסיבה שהכנסים שלה עובדים טוב כך כך ומשיגים תוצאות מדהימות.

אז מה בעצם עושים כשמפרישים חלה?
ענת בן ארי: "במצוות הפרשת חלה אנחנו מחברות בין הארץ לבין השמים. לאורך כל המצווה אנו עמלות בעשר אצבעות, אבל הלב פנוי למחשבות, לתפילות. כל הרגשות משתחררים, ואנחנו ממלמלות בתפילה ומתחננות לישועה.

"כשאנחנו  מנפות את הקמח, אנו מנפות ומוציאות מתוך חיינו את כל הדברים שאינם נצרכים לנו - תסכולים, אכזבות, פחדים, מחשבות רעות, כעסים, דמיונות. אנחנו יוצרות סדר חדש באישיות שלנו, במידות שלנו. יש לנו הזדמנות אדירה להתבונן פנימה אל עצמנו להתפלל ולעשות ניפוי ובירור בתוכנו".

בן ארי רואה הקבלה ישירה בין החומרים שמשתלבים יחד בעיסת הבצק ליצירת החלה לבין תכונות האדם; הקבלה שמעניקה לעוסקות במצווה זו משמעות חדשה, ולמי שעדיין לא הכירה את המצווה - חשק עז להתחיל לקיימה.

כשזורים מלח - בן ארי מסבירה כיצד נפש האדם זהה בתכונותיה למלח, שצריך להשתמש בו בזהירות, למצוא את האיזון הטוב, להציב לו גבולות שלא יחצה את גבול הטעם הטוב.

החיטה - יש לגדלה ולהשביחה, כשם שעלינו להתעלות ולצמוח מעלה ומעלה, לעבוד על המידות שלנו ולגדול ברוחניות.

הקמח - "זו ההזדמנות שלנו להיות שותפות בבריאה", אומרת בן ארי. "האישה מנפה את הקמח, הופכת אותו לעיסה, לשה בשתי ידיה, לשה את הלשון בתפילות ובתחינות, מברכת ואופה. בכך  האישה משביחה את המוצר המוגמר ובפעולה זו נותנת כוח וחיים לכל משפחתה".

משתתפת בכנס הפרשת חלה בהנחייתה של ענת בן ארי

בפתח בית הצדיק

ולחשוב שהיתה חילונית גמורה!

איך מתהפכים ככה? מתי זה קרה?

ענת בן ארי: "במסגרת שירותי הצבאי הוצבתי בקצין העיר בירושלים בתפקיד חוקרת תנאי שירות. נדרשתי, בין היתר, לבצע ביקורי בית במושבים מרוחקים ובמקומות שכוחי אל. יום אחד קיבלתי לידי תיק של חייל שביקש להשתחרר משירות מילואים. הגעתי לכתובת שהופיעה בתיק, ולהפתעתי הרבה גיליתי שאני ניצבת בפתח ביתו של הצדיק איש קדוש ובעל מופתים, רבי מרדכי שרעבי, זכר צדיק וקדוש לברכה.

"הבית היה הומה מאדם ורבים  המתינו בסבלנות מופתית בחצר הבית הצנוע. מיד כשהגעתי למקום הרגשתי חיבור אדיר שאין טוב ממנו. הרגשתי כמיהה שלא ניתן להסבירה במילים. היה זה החייל שלכבודו הגעתי, שטיפל ברב במסירות נפש שאין כדוגמתה. בכל פעם מחדש כשהגעתי לשם, נהנתי מברכות הרב, מסיפורי המופת שלו ומזיו פניו".

סקרנית יצאה בן ארי מהצבא לכבוש את העולם הגדול: מקורס למודעות עצמית, דרך קורס להעצמה אישית וקורס לדמיון מודרך - ועד קורס מדיטציה. במקביל עבדה בתחום ההיי-טק ואחר כך החלה ללמוד בקולג' הישראלי ללימודי רפואה טבעית בת"א.

"כלום לא החזיק מעמד", מתוודה ענת. "חשתי שהנתינה שלי מרוקנת אותי. הייתי רגישה מדי ולא השכלתי להציב גבולות ברורים בין נתינה והקשבה לבין טיפול בבעיה".

לדבריה, מה שמשך וסיקרן אותה להפרשת חלה, היה "כוח עליון בלתי מוסבר". היא לא ידעה דבר  על המצווה, ודאי שלא על מהותה ואופן עשייתה. רק רצון היה לה, שהביאה עד הלום.

היא הגיעה להרצאה ועוד הרצאה ונשאבה אל תוך חיים של קדושה, תורה ומצוות. היא מאמינה ביכולתה לגעת בנפשה של כל אישה יהודיה ולגרום לה לחוות חוויה עוצמתית בלתי רגילה, בלתי נשכחת. "ערב ישועות" היא קוראת לזה.

ערב הישועות בלוס אנג'לס יתקיים ב-Eretz Cultural Center בטרזנה, ביום ראשון, ה-9 ביוני מ-7 בערב. העלות המסובסדת: 25 $ בלבד.
לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים הקישוּ כאן
או טלפנו: 818-626-6849

בן ארי תשאר בארה"ב עד ה-20 ביוני ותגיש הרצאות נוספות כמעט מדי יום (חול) בלוס אנג'לס, בוואלי וילג', בואן נייס, בוודלנד הילס, בטרזנה, וכן באירווין שבאורנג' קאונטי. והיא מבטיחה: כל ערב הרצאה חדשה! מועדי ומיקומי הרצאות מופיעים בסיום סרטון הווידאו.

ענת בן-ארי מזמינה את נשות אל.איי:

50 היהודים המשפיעים ביותר בעולם, בעיקר יהודי ארה"ב וישראל: הבחירות של "ג'רוזלם פוסט" מכתירות את שר האוצר הישראלי החדש, יאיר לפיד, כיהודי המשפיע בעולם, ואת שר האוצר האמריקני החדש ג'ק לאו במקום השני. ואיפה ביבי?

 

בלעדי ב-ILUSA! מה עושה "אישה מרוקאית אחת" מקרית גת במדבר אריזונה?... מתוך הגעגועים לארץ, למשפחה, לחברים, לאוכל, לשפה ולריחות, יצרה ימית ארמבריסטר (בן לולו) במדבריות דרום-מערב ארה"ב את ספרה הראשון, שיצא השבוע בישראל, ומגולל בתוכו את סיפור העלייה היהודית ממרוקו והקמת אחת מעיירות הפיתוח הראשונות. את ההשראה נתנו לה סבתה וסבה שיושבו באישון לילה על פיסת אדמה בשולי הנגב

 

בלעדי ב-ILUSA! ילדת הרחוב מבוסטון מטפלת בנערים חסרי בית בישראל: מריומה בן יוסף היתה ילדת רחוב חסרת-בית, שהתגלגלה בין ישראל לארה"ב, וחוותה אונס ברוטלי בגיל 17. מאז יצא מתוק ומפעל חיים המציל אלפי בני נוער מגורל דומה

 

לעמוד הראשי

 

צילומים ווידאו: hidabrooTeem

 

 

הוסף תגובה חדשה