התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

איל הסליקה היהודי-קנדי החליט להסגיר עצמו לארה"ב ולרצות עונש מאסר כבד
שרות ILUSA | פורסם: 14.07.2013 22:58
המיליונר והפילנטרופ היהודי-קנדי, נתן ג'ייקובסון, ידידם האישי של נתניהו ושל ראש ממשלת קנדה, הורשע בהלבנת הון של 46 מיליון $, וברח ממשפטו בסן דייגו

המיליונר והפילנטרופ היהודי-קנדי, נתן ג'ייקובסון, בין 2 ראשי ממשלות: בנימין נתניהו הישראלי וסטפן הארפר הקנדי

המיליונר והפילנטרופ היהודי-קנדי, נתן ג'ייקובסון, בין 2 ראשי ממשלות: נתניהו הישראלי וסטפן הארפר (Stephen Harper) הקנדי

 

ביולי 2012 נקרא המיליונר והפילנטרופ היהודי-קנדי, נתן ג'ייקובסון, להתייצב בבית המשפט בסן דייגו לשמיעת גזר דינו במשפט שנמשך מאז 2007 אשר במרכזו האשמת המיליונר בהלבנות הון בסך 46 מיליון $, באמצעות סליקה בלתי חוקית באינטרנט.

ג'ייקובסון הודה במהלך המשפט באשמה, והגיע לעסקת טיעון עם התביעה, שבה התחייב לסייע לרשויות החוק בארה"ב בחקירת הסליקה הבלתי חוקית באינטרנט. על ההסכם הוטל איפול, שמו של ג'ייקובסון הוסר מכתב האישום, והוא הורשה לצאת מגבולות ארה"ב... בתנאי שיחזור לשמיעת גזר הדין ולריצוי עונשו. ע"פ הסכם הטיעון, התובע אמור היה לבקש מביה"מ לפסוק לו לא יותר מ-4 שנות מאסר.

ג'ייקובסון עזב את ארה"ב - ולא חזר. ביולי 2012 הוא הוכרז עבריין נמלט והחל מצוד אחריו. בעקבות בקשת הסגרה של ארה"ב, הוא נעצר באוקטובר 2012, ומאז ניהל מערכה משפטית נגד הסגרתו לארה"ב.

השבוע הודיע על תבוסתו במאבק המשפטי, ומשטרת קנדה החלה מיד בתהליכי ההסגרה והוא ימסר לידי שלטונות ארה"ב. ג'ייקובסון הודיע, כי הסכים להסגיר את עצמו מרצון כדי למנוע פגיעה במשפחתו, בקרוביו ובשותפיו אם לא היה מסגיר את עצמו.

מקורביו הדגישו, כי לעולם ג'ייקובסון יראה את עצמו יהודי וישראלי גאה וימשיך לתרום ולעשות למען מדינת ישראל, ועל כך חייבים לו רבים".

המיליונר והפילנטרופ היהודי-קנדי, נתן ג'ייקובסוןג'ייקובסון, שעשה את הונו בעסקי סליקה, התפרסם בישראל כמי שהיה שותף של חברת כרטיסי האשראי "כאל", כידידו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו וגם כמי שאחת החברות שלו, "פייג'יאה", היתה ספונסרית של קבוצת הכדורגל מכבי ת"א בתצלום משמאל עם הצעיף של מכבי ת"א).

בקנדה הוא התפרסם כמקורב לצמרת המפלגה השמרנית, ותקופה ארוכה הוא נחשב ל"איש קשר" בין ירושלים למפלגה השמרנית הקנדית ואף יוחסו לו היחסים המעולים המתקיימים בין ישראל לקנדה. הוא אירגן בעירו, טורונטו, אירועים והשתתף ברבים אחרים, בעיקר אירועי התרמה למען ארגונים ישראלים ויהודים-קנדיים, תמיד בהשתתפות פוליטיקאים אורחים מישראל ועמיתיהם הקנדים.

הרשויות האמריקניות עלו על ג'ייקובסון לאחר שהרחיב את רשת הסליקה שלו באינטרנט לארה"ב, והקים בקוסטה ריקה חברות למכירת תרופות מירשם באינטרנט, דבר שהוא בניגוד לחוק בארה"ב.

לדברי התובע הפדראלי בסן דייגו, ג'ייקובסון היפר את עסקת הטיעון ובכוונתו לדרוש עונש "כבד בהרבה" מ-4 שנות המאסר שהובטחו לו על פי עסקת הטיעון.

 

 

דיוקן: הכירו את שגריר ישראל החדש בארה"ב: רון דרמר... הוא נולד במיאמי ביץ', שבה כיהנו הן אביו והן אחיו כראשי עיר דמוקרטים. מי שנחשב עד לאחרונה ל'סדין אדום' בוושינגטון לאחר שתמך במיט רומני בבחירות האחרונות לנשיאות, אבל לדבריו הצליח לשקם את קשריו עם ממשל אובמה

 

מרגש: אמו ואלמנתו של כבאי ישראלי שנהרג בשריפה בכרמל ניחמו את משפחות הכבאים שנהרגו באריזונה... בת שבע וחופית חייט מקוות שביקורם לא היה רק לשם ניחום אבלים, אלא שסיפורן האישי הזריק במשפחות השכולות כוח והעניק להם כלים להתמודד עם האסון והחיים שאחרי

 

לעמוד הראשי

 

צילומים: winnipegjewishreview.com ; http://www.cjnews.com

 

הוסף תגובה חדשה