התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

קבלן ישראלי-אמריקני ו-3 נשים נעצרו בפרשת ביצוע חוזי שיפוצים ללא רישיון בדרום קליפורניה
שרות ILUSA | פורסם: 21.07.2013 05:47
בעוד הנאשם הראשי בפרשה, אבי גוזלן, נעצר לאחר שהיפר את תנאי הערבות שלו, התובע בוונטורה קאונטי הורה על חקירות ומעצרים נוספים בחשדות של קשירת קשר להונאה

מעצרו של אבי גוזלן באוקטובר 2012, בצילום של התובע המחוזי של ונטורה קאונטימעצרו של אבי גוזלן באוקטובר 2012, בצילום של התובע המחוזי של ונטורה קאונטי

 

התובע של מחוז ונטורה, מצפון ללוס אנג'לס, 'הבטיח' מעצרים נוספים של קבלנים ישראלים בפרשה הקשורה לביצוע חוזי שיפוצים ללא רישיון בדרום קליפורניה - והשבוע נעצרו לחקירה: בלאס וגאס שמעון כהן, בן 45, שהוכרז כמבוקש נמלט, יועבר לכליאה בוונטורה קאונטי; ובלוס אנג'לס 3 נשים - שתיים ישראליות-אמריקניות, מולי מזל אפארגן (41) וענבל גינדל בן דב (31), ואחת ממוצא איטלקי - רוזאנה מריה בונגריאורנו (Rosanna Maria Bongiorno), בת 36.

כל השלושה, לדברי התובע, היו קשורים לעצור ולנאשם העיקרי בפרשה, אבי גוזלן, שהיה אחד ממתווכי השיפוצים הגדולים בדרום קליפורניה ובעלים של 5 חברות שעסקו בתחום.

גוזלן (48), ישראלי-אמריקני תושב לוס אנג'לס, נעצר לראשונה ב-18 באוקטובר אשתקד, בחשד ל-22 עבירות, בהן חמורות ביותר, כמו הונאה (grand theft), הלבנות כספים, התעללות בזקנים וקשירת קשר לביצוע חוזי שיפוצים ללא רישיון.

מאז הוא נעצר פעם נוספת לפני מספר שבועות, לאחר שהיפר לטענת התובע את תנאי השחרור בערבות. נקבעה לו ערבות חדשה בסך 750,000 $, כשאנשי התביעה בוונטורה אינם מסתירים את רצונם שיישאר כלוא עד למשפטו.

המעצרים הנוספים - כמו גם חקירות שהוזמנו אליהם קבלנים ישראלים-אמריקנים רבים - מזעזעים את ענף השיפוצים בדרום קליפורניה, שנשלט ברובו על ידי ישראלים אמריקנים.

חקירת התובע בוונטורה קאונטי נגד גוזלן וחברותיו נמשכת כבר שנתיים, בשיתוף פעולה עם גורמי ממשל קליפורניים. לטענתו, החברות של גוזלן שילמו סכומי כסף נמוכים לקבלנים בעלי רשיונות, רובם מבוגרים שפרשו ואינם אקטיביים עוד, והשתמשו ברשיונותיהם לביצוע עבודות שיפוצים.

בפועל - טען התובע - עשו את העבודות קבלנים בלתי מורשים, ללא רשיונות, שלא עמדו בסטנדרטים הנדרשים על פי החוק הקליפורני. הוא סיפר, כי החקירה החלה בעקבות תלונות בעלי בתים בוונטורה קאונטי, 3 מהם קשישים. ההפסדים של כל המתלוננים גם יחד הגיעו לסך של 145,000 $.
 

 
ישראלים נעצרו בלוס אנג'לס כחשודים במעורבות עם ארגון פשיעה...הכתב הפלילי אמיר זוהר מגלה, כי המעצרים בישראל ובארה"ב בוצעו על רקע כוונה לבצע עסקת קוקאין גדולה. העצור באל.איי חשוד בכוונה לייבא 20 ק"ג קוקאין לארה"ב

 

איל הסליקה היהודי-קנדי החליט להסגיר עצמו לארה"ב ולרצות עונש מאסר כבד... המיליונר והפילנטרופ היהודי-קנדי, נתן ג'ייקובסון, ידידם האישי של נתניהו ושל ראש ממשלת קנדה, הורשע בהלבנת הון של 46 מיליון $, וברח ממשפטו בסן דייגו

 

לעמוד הראשי

 

הוסף תגובה חדשה