התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

פשע ישראלי בארה"ב: תיק הקוקאין, לוס אנג'לס 2013. הסיפור המלא (עד עכשיו)
מאת: אמיר זוהר / פוסטה | פורסם: 22.07.2013 01:27
משטרת ישראל מסרה כי תפסה מזוודה ובה כ-15 ק"ג קוקאין שהגיעה מלוס אנג'לס לצומת גלילות. החשודים: שמואל מצרי שנעצר בישראל ואחיו משה מצרי שנעצר באל.איי

 

שורות של קוקאין

מבוסס על כתבה שהופיעה ב"פוסטה - הבלוג של אמיר זוהר"

 

הולכת ומתבהרת התמונה בנוגע למעצרים של חשודים ביבוא קוקאין מלוס אנג'לס לישראל, ובמהלך הארכת המעצר של החשוד הישראלי המרכזי, נציג היחידה למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) של משטרת ישראל מסר כי נתפסה מזוודה ובה כ-15 קילוגרם קוקאין.

כפי שנודע ל"פוסטה", בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל ביאל"כ על רשת של עבריינים ישראלים בארץ ובלוס אנג'לס, שמייבאים קוקאין לישראל , נפרסה רשת מקבילה של בלשי יאל"כ וסוכני הרשות האמריקאית למלחמה בסמים (DEA) סביב הנפשות הפועלות.

תקופה ממושכת "ישבו" בלשים על האנשים הרלוונטיים, ובראשם שמואל מצרי מחולון ואחיו משה מצרי בלוס אנג'לס.

בשלב מסוים אותר ביפו מחסן שמשוייך למצרי, ולפי החשד שימש להטמנת תוצרים פליליים כמו סמים ואמצעי לחימה.

הבלשים איפשרו למצרי לנהל ממשק חופשי עם המחסן, שכן הם חיכו לכמות גדולה של קוקאין שאמורה להגיע ארצה ולהתקבל אצל מצרי.

מסריח קוקאיןביום שישי שעבר הבלשים הידקו את המעקב אחרי שקלטו שבעקבות מצרי נוסע, במכונית נפרדת, חבר שלו בשם קובי חייט. כאשר 2 המכוניות הגיעו לצומת גלילות, נראה מצרי אוסף מנקודה מסויימת מזוודה גדולה, שבה היה הסם.

הבלשים נתנו להם להמשיך בדרכם חזרה למחסן ביפו, ובנקודה מסוימת בדרך הפתיעו את מצרי שהמזוודה היתה ברשותו, ועצרו גם את חייט שנסע בעקבותיו.

בנוסף למזוודה, נמצאו במחסן ביפו כמות מסחרית של מריחואנה ואמצעי לחימה רבים ומגוונים.

במקביל נעצר בלוס אנג'לס משה מצרי, אחיו של שמואל, בחשד ליבוא סמים, וככל הנראה נעצרו איתו אנשים נוספים.

 

3 שנים במאסר בית

משה מצרי מוכר היטב לחוקרי יאחב"ל וה-DEA בלוס אנג'לס. ב-20 ליולי 2002 הוא נעצר על ידי מחלק הסמים של משטרת לוס אנג'לס, יחד עם עוד כ-15 ישראלים מהוואלי, בחשד לסחר באקסטזי. ברשות העצורים נמצאו עשרות אלפי גלולות של סם המסיבות ומאות-אלפי $ במזומן.

אחד העצורים היה סמי אטיאס, עבריין ירושלמי זוטר, שנרצח בהמשך ובגלל הרצח שלו הוסגר יצחק אברג'יל לארצות הברית. אדם נוסף שנעצר אז הוא טל בריסמן, ישראלי מלוס אנג'לס אשר שמו נקשר במניע לרצח אטיאס, כמי שהשתתף בגניבת האקסטזי מהנאשם המרכזי ברצח, העבריין החיפאי משה מלול, אשר הוסגר עם אברג'ל מישראל.

מרבית העצורים לא היו מוכרים אז למחלק הסמים של לוס אנג'לס, אבל בהמשך הם הפכו לחלק מ"הכנופייה הירושלמית" - הזרוע הארוכה של יצחק אברג'יל אשר שלטה על הסחר במיליוני כדורי האקסטזי שהחדירה הרשת  לארצות הברית מבלגיה והולנד.

כמו רבים מחברי רשת האקסטזי הישראלית, גם מצרי נותר איכשהו בלוס אנג'לס ולא גורש לישראל.

ב-28 לאוקטובר 2010 מצרי הסתבך שוב בלוס אנג'לס, הפעם בעבירה פדרלית. הוגש נגדו כתב אישום והוא שוחרר בערבות עם אזיק אלקטרוני, אותו הוא נשא עד שנעצר בסןף השבוע שעבר שעבר. לפי כתב האישום, מצרי וישראלי אחר בשם גבי בן (עבריין מנתניה במקור, תושב אנסינו) היו שותפים במשרד להחלפת כספים שפעל בשדרות ונטורה.

השניים נאשמים בכך שרכשו שירותים שונים לתיירים - בעיקר כרטיסי טיסה והשכרות רכב - באמצעות כרטיסי אשראי מזוייפים, ואת השירותים הללו מכרו ללקוחותיהם, מרביתם תיירים. לפי כתב האישום, היקף ההונאה הסתכם ב-1.3 מיליון $.

על המעצר האחרון של מצרי לא יצאה הודעה רשמית בארה"ב, וגם בדוברות יאל"כ מסרבים להתייחס אליו. עם זאת, גורמים המקורבים למשפחת מצרי, ביניהם חברים שניסו להתקשר אליו מהארץ ומחו"ל, אישרו שמשה מצרי נעצר; ובכל מקרה אין יותר מענה מהבית בו הוא שהה במעצר בית ב-3 השנים האחרונות.

לפי הערכות יוגש כתב אישום נגד שמואל מצרי על עבירות יבוא סמים, סחר בסמים, אחזקת סמים בכמות מסחרית, אחזקת אמצעי לחימה וקשירת קשר לפגיעה באדם. מעצרו הוארך היום עד 28 יולי. פרקליטו מכחיש הכל.

 

 
קבלן ישראלי-אמריקני ו-3 נשים נעצרו בפרשת ביצוע חוזי שיפוצים ללא רישיון בדרום קליפורניה... בעוד הנאשם הראשי בפרשה, אבי גוזלן, נעצר לאחר שהיפר את תנאי הערבות שלו, התובע בוונטורה קאונטי הורה על חקירות ומעצרים נוספים בחשדות של קשירת קשר להונאה

 

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק שלנו

 

"בכבוד": משפחת אברג'יל בין 5 קרטלי הסמים הגדולים בעולם... למרות מאסרו בארה"ב של ראש הקרטל, יצחק אברג'יל, הוא ממשיך לפעול בעוצמה לא פחות ממתחריו המכסיקנים (קרטל סינלואה), האיטלקים (קרטל נדרנגטה) והיפנים (קרטל ימגוצ'י־גומי). העיתון הבריטי "גרדיאן" מתאר איך מחלקים קרטלי הסמים את העולם, מהם התמחויותיהם ומי עומדים בראשם

 

לעמוד הראשי

צילומים: ויקיפדיה

 

הוסף תגובה חדשה