התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

מי היה מוני סביון, מהנדס התוכנה הישראלי-אמריקאי שרצח את בנו בן ה-9 והתאבד? (הסיפור המלא)
מאת: רון ניב | פורסם: 13.08.2013 14:37
במהלך פגישת ייעוץ להוראים גרושים בעיר מנצ'סטר שבניו-המפשיר, שלף לפתע מוני סביון (54), מהנדס תוכנה ישראלי-אמריקאי עם אמביציות פוליטיות, אקדח

Muni-Savyon מהנדס התוכנה הישראלי-אמריקאי בעל האמביציות הפוליטיות, מוני סביון, שרצח את בנו והתאבד

 

 

מהנדס התוכנה הישראלי-אמריקאי בעל האמביציות הפוליטיות, מוני סביון, שרצח את בנו והתאבד

 

 

כל הסימנים היו שם, למרות שמוני סביון לא היה אדם אלים ואף תואר כאדם עדין, נחמד, "איש טוב", כפי שמעידים מכריו.

אבל משהו קרה לגבר הישראלי-אמריקאי הגרוש בן ה-54, שעבד כמהנדס בחברת תוכנה בחברת Sensatronics. הוא כבר איים בעבר להרוג את משפחתו ולהתאבד, אך איש לא לקח את הגבר המכובד והמהוגן ברצינות. עד שביום ראשון האחרון הוא הוציא את דבריו אל הפועל.

במהלך פגישת ייעוץ להורים גרושים, שהתקיימה ביום ראשון האחרון, במרכז הקהילתי YWCA בעיר מנצ'סטר שבניו-המפשיר, שלף לפתע מוני  אקדח, ירה בבנו יהושע, בן ה-9, ודקה אחר כך ירה בעצמו.

מוני סביון ובנו יהושעהרצח וההתאבדות התבצעו לעיני היועץ ההמום, כחצי שעה לאחר שהחלה הפגישה, שבה השתתפו מוני ובנו (שניהם בתצלום מימין מתוך חשבון הטוויטר של סביון).

מכריו של סביון סיפרו שהוא חזר לא מזמן מהלווית אחיו בישראל, ומאז נראה מדוכדך ודיבר על חוסר התוחלת בחייו. הוא התגרש כבר לפני מספר שנים, והתחלק במשמורת על הילד עם גרושתו, אלן, יהודיה-אמריקאית. לדברי המכרים, השניים היו בקשרים קורקטיים, אבל באהבתו לבנו לא היה לאיש ספק.

מוני סביון נולד בקרית טבעון ולמד באותה כיתה עם שרה בן ארצי, לימים שרה נתניהו, אשת ראש הממשלה. הוא היה תלמיד מצטיין וקפץ כיתה.

מוני ואלן נישאו וחיו זמן מה בת"א. לאחר שעברו לארה"ב חיו תחילה בפניקס שבאריזונה ואחר כך בסן חוזה שבצפון קליפורניה, לפני שעברו למדינה הקטנטונת בחוף המזרחי. הם נפרדו לאחר 6 שנות נישואים, אך לדברי גרושתו, שנישאה מחדש והולידה עוד ילדים, הם נשארו ב"קשר טוב" ומוני אף הוזמן והגיע לחתונתה. הוא עבד באותה חברה שבה עבד בעלה החדש של גרושתו.

לאחר גירושיו החל סביון לפתח אמביציות פוליטיות וניסה להיבחר פעמיים לבית הנבחרים של ניו המפשייר מטעם המפלגה הרפובליקנית, לאחרונה בבחירות שהתקיימו בפברואר 2012 - אך נכשל בגדול בשתי הפעמים.

אחד האנשים האחרונים שדיבר עם מוני סביון היה הרב לוי קרינסקי מבית חב"ד במנצ'סטר. לאחר ששמע מחבר של מוני שהוא סובל מדיכאון מאז שחזר מהלוויית אחיו בישראל, הוא נפגש איתו בשבוע שעבר. "הוא נראה לי נורמלי, שום דבר שמרמז על מה שקרה", אמר הרב.

צפו בכתבות טלוויזיה מניו המפשיר על האירוע המחריד:

 

 

 

 
בקשתו האחרונה של הנידון למוות בטקסס: קבורה יהודית (וידאו)... דאגלס פלדמן, המוצא להורג ה-11 השנה בטקסס, שהורשע ברצח שני נהגי סמי טריילר לפני 15 שנה, חזר בימיו האחרונים לדת, זאת על אף שמעולם לא שמר על יהדותו ואף הצהיר על עצמו כאתאיסט. בהשתדלות רב מקומי בוטלה הכוונה לשרוף את גופת הרוצח, והוא הובא למחרת הוצאתו להורג לקבורה יהודית בדאלאס

 
האהבה החדשה של יורשת "אפל"... פחות משנתיים לאחר מותו של סטיב ג'ובס, מייסד "אפל", אלמנתו ויורשת המיליארדים לורין התאהבה באדריאן פנטי, ראש עיריית וושינגטון לשעבר, שנפרד מאשתו

 

לעמוד הראשי

 

וידאו: Worthy Newscast / MyEarthVideos / יו טיוב; צילומים: טוויטר / ourcampaigns.com

 

הוסף תגובה חדשה