התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

יצא בזול: החשוד בסחיטת והונאת הרב פינטו שוחרר ויגורש לישראל
מאת: דוד חריש | פורסם: 19.08.2013 15:23
"הרשע", כפי שכונה העבריין הישראלי-אמריקאי עופר ביטון ע"י חסידי הרב יאשיהו פינטו, הגיע לעסקת טיעון עם התביעה הפדראלית. במה הוא הודה ומה יהיה עונשו

הרב יאשיהו פינטו ועופר ביטון

 

 

 

 

הרב יאשיהו פינטו ומי שהיה יד ימינו ומגייס התרופות שלו, עופר ביטון (צילום: "שובה ישראל")

 

 

פרשת סחיטתו של הרב יאשיהו פינטו - רב קהילות "שובה ישראל" ברחבי העולם, קיבלה תפנית בלתי צפויה, כאשר לבית המשפט בניו יורק הוגשה עסקת טיעון שהושגה בין התביעה הפדראלית בניו יורק לבין עופר ביטון, לשעבר יד ימינו של הרב יאשיהו פינטו, שהואשם בסחיטת הרב.

ביטון עצור "עד תום ההליכים נגדו" מאז אוגוסט 2012 בפרשה אחרת של גיוס כספים בלתי חוקיים לחבר בית הנבחרים הרפובליקני, מייקל גרים (Michael Grimm), שנבחר ומכהן בקונגרס כנציג סטייט איילנד וחלק מברוקלין. מאז שנעצר, ביטון סירב לשתף פעולה עם החקירה. עד שחלה התפנית השבוע.

על פי העסקה שהוגשה לבית המשפט כחודש לפני שמשפטו של ביטון עמד להתחיל, הוא מודה שהונה את רשות ההגירה כאשר ביקש לעצמו ולמשפחתו ויזה לארצות הברית; סעיף 'קטן' בשורת ההאשמות שבהן נחשד ביטון ועליהן נחקר. ע"פ העסקה, הוא שוחרר בתנאים מגבילים ויגורש לישראל לאחר יושלמו הליכי הגירוש, עם אשתו ו-2 ילדיו.

עופר ביטון, תושב קרית מלאכי, הואשם שגייס עבור חבר בית הנבחרים תרומות אסורות מאנשים שאינם אזרחים אמריקאים (רובם ישראלים-אמריקאים), בהבטחה שחבר בית הנבחרים גרים יסייע להם לקבל גרין קארד או אזרחות אמריקאית לאחר שייבחר. הוא נבחר.

עסקת הטיעון אינה מזכירה את החשדות שהעלה הרב יאשיהו פינטו, אותן חשדות שהעלו את ביטון על הכוונת של הרשויות. בתלונה שהגיש ל-FBI נגד ביטון, טען פינטו שביטון מעל בכספי תרומות כשהיה יד ימינו של הרב בניו יורק וניהל מטעמו את עסקת גיוס התרומות ורכישת בניין חדש עבור ישיבה ברחוב 58 מזרח היוקרתי, שיועדה להיות מרכז רוחני יהודי בניו יורק.

בתלונתו טען הרב פינטו, כי ביטון שימש שליחו האישי לקהילות קרובות ורחוקות וקיבל לידיו עשרות-אלפי דולרים מתורמים, שאת חלקם - ע"פ תלונת הרב - שלשל לכיסו. כאשר הרב חשף את מעשיו, ביטון המשיך לסחוט אותו באיומים שיפרסם שמועות על מצבה הנפשי של אשתו הרבנית ועל מצבו הפיננסי של הרב.

Mike Grimm חבר בית הנבחרים האמריקאי מייקל גריםקשריו של ביטון עם תומכי הרב פינטו הפכו אותו לבן-ברית רצוי אצל מייקל (מייק) גרים (בתצלום משמאל), בעצמו איש FBI לשעבר ותומך חזק בישראל, שלו סייע לגייס כחצי מיליון $ לקמפיין הבחירות שלו, שרובם הושגו מתורמים שהכיר מעבודתו עם הרב פינטו.

מאז שפנה ל-FBI, הרב פינטו מוגדר כ"עד מוגן" ובלשים פדראליים מאבטחים אותו, את בני משפחתו ואת ישיבתו, "שובה ישראל".

 

כתבות נוספות על השתלשלות הפרשה, מאת הכתב הפלילי אמיר זוהר:

הסיפור המופלא על הרב פינטו, חבר קונגרס רפובליקני מניו יורק והעבריין עופר ביטון: הכל על הדרמה הפלילית והמשפטית המתרחשת בין ישראל לארה"ב, שמעורבים בה פוליטיקה, דת ועולם הפשע. כוכבי משנה: יחצן צמרת ניו יורקי וסגן שר ישראלי

 

תפנית חדשה בפרשת הסחיטה מהרב פינטו: למה איש עסקים מקורב למאפיה האיטלקית, אנטוני מורלי, השפוט ל-20 שנה על סחיטות, חתם ערבות של 1.5 מיליון דולר לעופר ביטון?

 

מי הוא עופר ביטון - "הרשע", כפי שמכנים אותו חסידי הרב פינטו - שנעצר ע"י ה-FBI על עבירות מרמה והגירה. איך הוא גייס מיליונים למוסדות "שובה ישראל" בארצות הברית, ושלשל אותם לכיסו?
 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה

 

לעמוד הראשי

 

צילום גרים: הקונגרס האמריקאי
 

הוסף תגובה חדשה