התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

המחאה הישראלית שסוחפת את העולם (תמונות מההפגנות בת"א ובסן פרנסיסקו)
מאת: אור לאור | פורסם: 25.08.2013 11:43
מה שהתחיל ביוזמה תל אביבית - הפגנה נגד התעללות בבעלי חיים, צמח למיזם בינלאומי שבמהלכו נערכו הפגנות ענק ב-40 ערים בארה"ב ובעולם

הפגנה למען בעלי חיים בתל אביבמסתכלים להם בעיניים בתל אביב (למעלה) ובסן פרנסיסקו (למטה)

הפגנה למען בעלי חיים בסן פרנסיסקו

עידכון:

ב-40 ערים ברחבי העולם התקיימו היום הפגנות למען בעלי חיים, יוזמה שהחלה בישראל, שם השתתפו כ-3,000 איש בצעדת מחאה לאורך שדרות רוטשילד בתל אביב. 
 

אורי שביט, פעילה למען בעלי-חיים, אמרה בהפגנה בת"א:

"אין להם קול, אבל יש להם נשמה. אין להם מילים, אבל יש להם רגשות. כמונו ממש, הם רוצים וצריכים לחיות. ולא להיות כלואים, משועבדים ומנוצלים בכל דרך שהדמיון האנושי מעוניין בה - הם אינם לבוש, אינם דברי מאכל, אינם מוצרי שעשוע, אינם מינים פולשים, אינם מעבדת ניסויים מהלכת. הם דבר אחד בלבד - בעלי חיים. יש להם בעלות על חייהם ומחובתנו לזכור אותה, לכבד אותה ולהחזיר להם אותה. לא רק כי אנחנו צריכים, אלא כי דווקא אנחנו, בעלי הקול, החזקים, יכולים".

הפגנה למען בעלי חיים בתל אביב

יוזם ההפגנות, ד"ר אסף הרדוף, פעיל למען בעלי-חיים ומומחה למשפט פלילי, אמר:

"אני מתבייש במערכת המשפט שאני חלק ממנה: באוזלת ידה, בהתעלמות מבעלי החיים. מערכת שבה גריסת אלפי אפרוחים ביום למוות - חוקית. מערכת שבה החדרת חומרים כימיקליים לעיני ארנבים כפותים וחיטוט בגופם חסר האונים של קופים כבולים בעודם בהכרה – חוקיים. מערכת שבה סחר בפרווה שנקרעה מגופם של שועלים – חוקי. מערכת שבה הוצאה להורג של כלבים וחתולים פשוט משום שאין להם בית – חוקית. אבל אני גם גאה – בכל מי שהגיע לכאן הערב. אנו פה, במאבק לחיים, עד שנוכל להסתכל להם בעיניים".

 

יאנה גור, אחת מסלבס רבים בישראל, מזמינה להצטרף להפגנה בת"א

ידיעה מוקדמת:

ניו יורק, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, שיקגו, מונטריאול, מוסקבה, לונדון, קיימברידג', דבלין, בריסל, מינכן, שטוטגארט, פראג, שטוקהולם, סנטיאגו שבצ’ילה, קוסטה ריקה - ארגוני צער בעלי חיים ב-40 ערים בעולם יקיימו בשבת, ה-24 באוגוסט, את הפעילות רחבת המימדים ביותר שנעשתה אי פעם במחאה על התעללות בבעלי חיים.

והכל החל בתל אביב, שגם שם תתקיים "הפגנת ענק" במוצ"ש תחת הכותרת "תסתכלו להם בעיניים".

"יש הרבה מאוד פרגון והתעניינות מכל העולם בפעילות שמתרחשת בשנה האחרונה בקרב פעילי זכויות החיות בישראל", אמרה "ראש המטה הבינלאומי" של ההפגנה, סשה בוז'ור, מייסד התנועה הגלובאלית "פרי 269".

יוזם האירוע הוא ד"ר אסף הרדוף, קיבוצניק מגבת, פעיל למען בעלי חיים ומומחה למשפט פלילי. רעיון ההפגנה מתבסס על הסרט התיעודי Earthlings המתאר 5 סוגים של פגיעות שיטתיות בבעלי חיים - בחיות מחמד, בתעשיית המזון מן החי, בתעשיית הניסויים, בתעשיית העור והפרווה ובתעשיית הבידור.

ימים אחדים אחרי שהרדוף פתח את דף האירוע בפייסבוק התגבש סביבו עניין בינלאומי, ונפתחו בנושא עוד דפי פייסבוק בארה"ב ובמדינות אחרות.

הבחירה בסלוגן "תסתכלו להם בעיניים", שיוביל את ההפגנות במוצאי שבת בארץ ובעולם, מבטא את המחאה: כשמסתכלים ליצור חי בעיניים - קשה לפגוע בו. לרוב האנשים יש לב טוב, ואם הם היו רואים איך נולד הסטייק שלהם, ואיך מיוצרים השמפו ומעיל העור שלהם, הם היו עושים את הבחירה המוסרית.

בארה"ב מארגן את ההפגנות עורך הדין ווין שונג (Wayne Hsiung), פעיל קליפורני למען זכויות החיות, העומד בראש ארגון בשם Direct Action Everywhere, שמזה זמן מחובר לארגונה של סשה בוז'ור הישראלית. בדרבונה הוא פתח דף פייסבוק ותוך יום נרשמו 600 איש, והמספרים עולים כל שעה. שונג מספר, כי בהפגנות בארה"ב יוצג בין היתר תיאטרון רחוב שימחיש את המסר החד והברור, מתוצרת ישראל.

 

מדהים: הדרת נשים גם בניו יורק

 

עונת המתנות בשיאה... רק שהשנה זה קל הרבה יותר. לכולם נמאס מהמתנות השיגרתיות, התעשייתיות, החוזרות על עצמן, אלו שלכולם כבר יש, וכולנו מבקשים להכניס נימה אישית ייחודית במתנות ליקירנו. יש דרך!

 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה

 

לעמוד הראשי
 

בצילום:  יאנה גור, אחת מסלבס רבים בישראל, מזמינה להצטרף להפגנה בת"א / We Are All Earthlings / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה