התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

נעצרו 7 עובדי אל על בניו יורק שחשודים בגניבה ממזוודות נוסעים
שרות ILUSA | פורסם: 01.09.2013 17:09
העובדים מ-JFK אינם ישראלים ונעצרו לאחר מעקב שנעשה באמצעות מצלמות נסתרות, בעקבות ריבוי תלונות נוסעים על 'ניקוי' מזוודות מציוד יקר ערך.עוד 27 נעצרו בארץ

גניבה ממזוודות באל על

 

ציוד מחשבים, תכשיטים, בקבוקי אלכוהול ובשמים, שעוני מותגים ומצלמות, לאפ-טופ'ס וציוד מחשבים, ועוד חפצים יקרי-ערך, בשווי של עשרות-אלפי דולרים - זה היה שללם של 7 עובדי חברת התעופה הלאומית של ישראל, "אל על", העובדים ב-JFK בניו יורק, שנעצרו ביום שישי ע"י משטרת קווינס בחשד שגנבו ממזוודות נוסעים שטסו או הגיעו לניו יורק במטוסי החברה.

במקביל, בישראל, 27 עובדים נוספים של חברת התעופה נעצרו ונחקרו על רקע היעלמות משקאות אלכוהוליים שנועדו למכירה או לשימוש בטיסות.

יחד מדובר בגל מעצרים חסר תקדים.

7 החשודים מניו יורק, הצעיר שבהם בן 22 והמבוגר בן 44, נעצרו בתום חקירה שנמשכה 5 חודשים. הם צולמו גונבים ע"י מצלמות נסתרות ש"אל על" התקינה בעקבות ריבוי תלונות נוסעים על היעלמות דברי ערך ממזוודותיהם.

המצלמות סרקו את מסע המזוודות והמטען אל בטן המטוס וממנו אל מסופי היציאה. השבעה שסרחו תועדו 'על חם' במספר רב של פעמים, ווסרטי הצילום המפלילים נמסרו ע"י מחלקת הביטחון של אל על למשטרת ניו יורק.

בחיפושים שנעשו בבתיהם של החשודים נמצא רכוש גנוב שמקורו במזוודות נוסעי "אל על", בין היתר שעון Seiko בשווי 5,000 $, משקפי Valentino, משחקי מחשב, אייפדים טלפונים חכמים, טבעות, שרשראות ועגילי זהב ועוד.

שימרו על המטען שלכם: פנים מטוס אל על

תובע מחוז קווינס, ריצ'ארד בראון, מסר שהם הודו באשמה והודיע שבידיו כל ההוכחות להעמיד את השבעה לדין בסעיפים שונים של גניבה ומעילה באמון. הוא סיפר שה.

העובדים שנעצרו בישראל נחשפו ע"י בלש משטרתי סמוי שהושתל כעובד מן המניין באל על והוא עזר לתעד את אירועי גניבות.

 

שימרו על ה-iPad והסמארטפון שלכם כשאתם עוברים בדיקות ביטחון בשדה התעופה... כי אם תשכחו אותם בפס הבידוק, כנראה שלא תראו אותם יותר. סוכן TSA כבר ידאג לזה. מאז 2003 פוטרו 381 סוכנים בשל גניבות מנוסעים נבדקים.
 

איך הטיסה הפכה מאירוע זוהר לסיוט בלתי נסבל?
 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה
 

לעמוד הראשי


צילומים: en:User:Cccc3333 / ויקיפדיה; פייסבוק / עמוד אל על

 

הוסף תגובה חדשה