התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

רשות המס בארה"ב דרשה לתבוע את ראשי בנק לאומי לשעבר
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 02.09.2013 12:49
ה-IRS, המנהל מזה כמה שנים חקירות על לקוחות בנקים ישראלים בארה"ב, דרש לתבוע את ראשי הבנק בארה"ב ובישראל על כך שסייעו ללקוחותיהם להעלים הכנסות

לוגו בנק לאומי ארצות הברית

חקירת פעילות בנק לאומי בארה"ב קיבלה תפנית חדשה: ה-IRS כפה למעשה על הבנק לתבוע את בכיריו לשעבר על מעשים הקשורים בחקירות שמנהלת רשות המס האמריקאים מזה מספר שנים נגד לקוחות הבנק בארה"ב, בהם ישראלים-אמריקאים רבים ואמריקאים-יהודים ממוצא איראני.

והבנק הישראלי עשה את המוטל עליו ע"פ הסכמי הבנקאות בין ישראל לארה"ב, והגיש תביעה לבית המשפט המחוזי בת"א נגד שורה של לשעברים, מראשי הבנק בארה"ב - יו"ר הדירקטוריון, איתן רף; מנכ"ל הבנק בארה"ב, עוזי רוזן; וסגנו בנימין נווה... ועד גליה מאור, שהיתה מנכ"לית הבנק בתקופה הנחקרת בארה"ב; השנים 2002 - 2010. ע"פ התביעה הם גרמו לבנק נזקים של מיליוני ש"ח.

התביעה בארץ תאפשר ל-IRS לטעון בכתבי אישום שיוגשו נגד לקוחות הבנק, כי הבנק סייע ללקוחותיו להעלים מסים בארה"ב; עובדה שבה הודו חלק מלקוחות בל"ל-ארה"ב שנעצרו ונחקרו, עתה בעצם התביעה גם הבנק עצמו.

השיטה העיקרית שבה השתמש בנק לאומי - והוא לא היה המוסד הפיננסי היחיד בארה"ב שנהג כך, היתה להפנות לקוחות לפתוח חשבון בנק בבל"ל מחוץ לארה"ב, שם הופקדו כספים בלתי-מדווחים; וכנגדם סניפי של בנק לאומי בארה"ב נתנו ללקוחות אשראי.

בנקים ישראלים בארה"ב עזרו ללקוחותיהם להעלים מסים

כל פרשיות הבנקים הישראלים בארה"ב:

פעילות בנקים ישראלים בארה"ב נחשפת בעוד כתב תביעה על הלבנות כספים... פעילותם של הבנקים לאומי והמזרחי בארה"ב כמסייעים להונאת ה-IRS, אינה יורדת מכותרות בתי המשפט. המקרה של גיטי קשפי
 

חקירה פדרלית נגד בנק לאומי ארה"ב - והבכירים חוזרים לישראל... 3 יהודים ממוצא איראני חשודים בהלבנת הון באמצעות סניף בנק לאומי בלוס אנג'לס. מנכ"ל הבנק בארה"ב וסגנו חוזרים לישראל ויו"ר הבנק הוחלף. איך עבדה ההלבנה?
 

מיליונר ישראלי-אמריקני הודה: "העלמתי מסים מארה"ב בעזרת בנקים ישראלים"... צבי שפרלינג, שיחד עם אחיו יעקב, הבעלים של חברת Maxim Lighting מלוס אנג'לס, הורשע על פי הודאתו, בהעלמת לפחות 4 מיליון $ בעזרת בנק לאומי ובנק המזרחי
 

 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה

 

לעמוד הראשי


לוגו: בל"ל ארה"ב; צילום מסך: William Smith / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה