התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

לוס אנג'לס: אלפי ישראלים בחגיגת סוכות בפארק
מאת: ישראל שגיב / Photos: Julie Bien | פורסם: 24.09.2013 02:42
ישראל שגיב מתאר בילוי משפחתי ב-12 סוכות שהיוו את ליבו של יריד חג קהילתי ישראלי, בהפקת ארגון IAC... וזוהי רק ההתחלה של יום קסום שבו הוא נפרד מאל.איי

הנהנים העיקריים מהיריד "סוכות מסביב לעולם" בלוס אנג'לס היו הילדים והוריהם

הנהנים העיקריים מהיריד "סוכות מסביב לעולם" בלוס אנג'לס היו הילדים והוריהםהנהנים העיקריים מהיריד "סוכות מסביב לעולם" בלוס אנג'לס היו הילדים והוריהם, שזכו לפעילויות והופעות רבות ומגוונות (Photos: Julie Bien)

לפני שנה בדיוק לקח על עצמו ארגון IAC - Israeli American Council להפיק אירועים קהילתיים גדולים בחגי ומועדי ישראל בוורנר פארק שבוודלנד הילס.

האירוע הראשון היה יריד סוכות לפני שנה. לאחר מכן אורגן לנו יריד שבועות בסגנון תנ"כי. ובסוף השבוע האחרון - יריד תרבות ואוכל לכבוד סוכות, בו נטלו חלק כ-2,000 איש מבני הקהילה.

הקונספט שאימץ ה-IAC הביא להרמת אירוע קהילתי גדול בהשתתפות ארגונים קהילתיים רבים הפועלים בלוס אנג'לס, בהם מת"י (מרכז תרבות ישראלי), הצופים ואחרים.

אם פעם היינו צריכים לחפש קצת אווירת חג עם חברים ומשפחה, היום כבר יש לנו ליד הבית חגיגת סוכות אמיתית עם ארבעת המינים, מופעי חג והמון אווירה ישראלית.

הגענו לשם עם כל המשפחה סביב שתיים בצהריים, בדיוק לאחר שהקטנים התעוררו משינה והגדול כבר התחיל לנדנד שמשעמם לו. יום קייצי עם מזג אוויר מעולה. שלטים כיוונו אותנו לחנייה חינם מקורה ומרווחת. ומשם חצינו את הכביש לתוך הפארק, שגם אליו הכניסה היתה חינם. איזה כיף!

כבר מרחוק ניתן היה לראות את 12 הסוכות שהוקמו בשטח הפארק והיו לב היריד. נושא היריד היה "סוכות מסביב לעולם"; ואכן כך הרגשנו. הסתובבנו בתוך מעגל סוכות שכל אחת היתה יותר מושקעת מהשנייה וכל סוכה ייצגה מדינה שונה.

התחלנו בסוכה בינלאומית והצטלמנו במגוון תחפושות. הסוכה הזו הייתה בחסות ארגון Jewish Big Brothers and Sisters.

המשכנו לסוכה האמריקאית ועשינו פעילות עם המדריכים המוכשרים של Camp JCA Shalom. כאן הילדים שלנו עוד זיהו את דגל המדינה. כשעושים פלדג' לדגל ארה"ב כל יום, איך אפשר שלא...

הבנות לומדות ריקודי בטן באוהל התורכי ביריד סוכות קהילתי בלוס אנג'לס

תלמידי ביה"ס התיכון היהודי עם הרב לואי קידמו את פני האורחים בסוכתם, ביריד סוכות באל.אייהבנות לומדות ריקודי בטן באוהל התורכי, ותלמידי ביה"ס התיכון היהודי עם הרב לואי קידמו את פני האורחים בסוכתם

הסוכות האחרות כבר היו יותר מאתגרות. בכניסה לכל סוכה שאלנו את הילדים אם הם מזהים את דגל המדינה. אין ספק שיש אצלנו מקום לשיפור בזיהוי הדגלים. המשכנו לסוכה המרוקאית ושם הקטנה שלי למדה כמה תנועות בסיסיות בריקודי בטן והיתה מאוד מאושרת (אני צריך להתחיל לדאוג...?).

הגדול רץ בינתיים לסוכה ההודית וחזר משם עם קעקוע חינה מרשים על הכתף.

משם רצנו ביחד לסוכה של ספרד וביחד עם ילדי הצופים של 'שבט חן' עשינו אימון כדורגל. הקטנים נהייו רעבים ודילגו עם אמא שלהם לאזור האוכל. כמה כיף היה להתבשם בניחוחות הפלאפל! עלי לציין שגם המחירים היו ממש נמוכים והפתיעו אותנו לטובה.

אחר כך הגענו לסוכה של ארגון מת"י ועשינו רכב סולרי ("ממש מגניב", סיכם בני את החוויה) וגם פרפרים מיוחדים לקישוט הסוכה, מה שהלהיב את בתי. לקינוח ישבנו בסוכה של בית ספר 'קדימה' ובנינו סוכות אכילות שבסוף באמת נאכלו.

עוד ביטננו מלאה נעמדנו בתור לאוהל התורכי שבתוכו ישבה מגדת עתידות (מי חושב שם על רעיונות כאלה... מרשים). הבת שלי ישבה מולה עם עיניים פעורות, יצאה משם המומה ואמרה: "איך היא ידעה שאני ילדה שעוזרת לאמא ואבא ואיך היא ידעה שאני אוהבת את החברים שלי?"... אהבנו.

משם המשכנו לסוכה שנתנה אווירת חג אמיתית - סוכת ארבעת המינים בחסות HDC: גם תוכן וגם פעילות מרשימה וקבלת פנים מחממת את הלב מהרב לואי שישב שם כל היום וקיבל את פני הילדים וההורים.

אנחנו כבר התעייפנו, אבל הילדים החליטו שלפני שעושים את הסוכה של תימן בחסות בית ספר Heschel ואת סוכת רוסיה, הם רוצים לרוץ ולראות את "ספורטולי" שהם מכירים מהגן מופיעה על הבמה.

להקת מחול על הבמה המרכזית ביריד סוכות הקהילתי בוודלנד הילסלהקת מחול על הבמה המרכזית ביריד סוכות הקהילתי בוודלנד הילס

גם אנחנו שמחנו על האתנחתא הקלה שקיבלנו. מתחנו רגליים, ישבנו בצל העצים וצפינו במופע רקדנים מקצועי וגם במיטל שהפעילה את הקטנטנים בכשרון רב. כאן אני כבר פרשתי ואשתי המשיכה איתם ליצור חמסות מיוחדות וכפות בסגנון רוסי (צריך לחלק שקיות 'איקאה' בכניסה לארועים האלה... איך ניקח הכל הביתה?)

בינתיים ראיתי את משי קליינשטיין וגילת רפפורט שרות בשפות שונות. 

בקיצור חגיגה אמיתי לכל המשפחה, באווירה ישראלית אמיתית... והכל בחינם!

נהננו , אהבנו, מומלץ לפעם הבאה.


ישראל שגיב נפרד בימים מאל.איי, כאן כיהן במנהל אירועי הקהילה והמתנדבים ב-Israeli American Council - IAC

 

לכל הסיפורים החשובים מאמריקה

למוסף ישראלים באמריקה - בחדשות, בעסקים ובכלכלה, בחברה, בפוליטיקה ובפילנטרוטפיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, רוחניות, יחסים, הורות, צרכנות, מטעמים

למוסף מסכים - המלצות קולנוע, מוסיקה וטלוויזיה

לעמוד הראשי

 

למוסף לוס אנג'לס - חדשות, קהילה, אירועים

 

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו מדי יום

הוסף תגובה חדשה