התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

קריאה לישראלים בארה"ב: "השתלבו בקהילות היהודיות"
שירות ILUSA | פורסם: 13.11.2013 22:19
הקריאה יצאה מכנס הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, המתקיים בירושלים. "רק איחוד הקהילות היהודית והישראלית בארה"ב יאפשר לשתי הקהילות לשרוד את ההתבוללות"

כנס הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה

עד לא מזמן חשבו שמדובר בשתי קהילות שונות בארה"ב - הקהילה היהודית והקהילה הישראלית. עכשיו יוצאת קריאה מהקהילה היהודית בארה"ב לישראלים החיים כאן: השתלבו בתוכנו לצען שנינו.

שילוב ושיתוף פעולה יהודי-ישראלי בארה"ב היה אחד הנושאים המרכזיים בכנס הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, שנחתם היום ב"בנייני האומה" ירושלים, בהשתתפות כ-150 מנהיגים בפדרציות היהודיות ברחבי ארה"ב ועוד כ-300 נציגי ארגונים יהודיים מארה"ב.

את הטון קבע ג'רי סילברמן, נשיא הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה, שדיבר בכל הזדמנות על הצורך להדק את הדיאלוג והקשר בין הקהילות היהודית והישראלית בארה"ב.

לתפיסתו, לכל אחת מהקהילות יש מה ללמוד מהשנייה. הוא מאמין, שרק חיזוק הקהילה היהודית ע"י הישראלים-האמריקנים יאפשר לשתי הקהילות לשרוד את ההתבוללות.
""הישראלים", אמר סילברמן, "לא מבינים שכשהם בוחרים לחיות בארה"ב, הם לא מוגנים אוטומטית מהתבוללות...  הם לא מכירים את העניין של להשקיע ביהדות... מה הפלא שהילדים שלהם מתחתנים עם לא יהודים אם ההורים לא יוצרים עבורם אווירה יהודית?!"

דוברים רבים בכנס ובמסדרונותיו הביעו דאגה שללא אחוד הקהילות לא תובטח המשכיות יהודית לטווח ארוך.

במהלך הכנס התאסף גם פאנל מיוחד לדון בנושא, תחת הכותרת: "הקהילה הישראלית־אמריקנית - נכס בלתי מנוצל ובלתי גלוי", שאורגן ע"י המועצה הישראלית-אמריקנית (IAC). אדם מילשטיין, מראשי הארגון בלוס אנג'לס, הגדיר במפגש את מטרות הארגון: לצד גיבוש קהילה ישראלית בארה"ב שתחזק את מדינת ישראל ותתרום לקשר המיוחד בין ישראל לבין ארה"ב, חיזוק את הזהות היהודית והישראלית של הדורות הבאים תוך התמזגות עם קהילה היהודית בארה"ב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אחד אחד הדוברים הישראלים בכנס מנהיגי הפדרציות היהודיות-אמריקניות:
 

{C}{C}{C}{C}

PM Netanyahu Speaks before JFNAGA Leaders at the Knesset


 

"היורדים": לא נפולת של נמושות אלא נכס אסטרטגי לישראל - מאת: שגיא בלשה, מנכ"ל IAC: "מדינות לא אוהבות להרגיש כי נטשו אותן לטובת מקום טוב יותר. אבל עם כל הרגשות המעורבים בכך, יש להכיר בעובדה כי כמיליון ישראלים חיים כיום מחוץ למדינה"


לראשונה בארה"ב: הקהילה הישראלית-אמריקאית מתארגנת מחוף-אל-חוף... ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שנוסד לפני כ-6 שנים בלוס אנג'לס מתרחב לכל היבשת, וינסה לשרת ולאחד כ-800,000 ישראלים-אמריקאים החיים בארה"ב

כ-100 ארגונים ישתפו פעולה ליצירת חגיגת יום העצמאות הישראלי באל.איי... נציגי הארגונים היהודים והישראלים נפגשו תחת גג מועצת הישראלים האמריקאים (IAC) במטרה לשדרג את האירוע הישראלי-אמריקאי השנתי הגדול ביותר

"המועצה המקומית ניו יורק" יוצאת לדרך... ארגון הגג הראשון לישראלים המתגוררים בניו יורק ובסביבתה הוקם על ידי כ-40 מנהיגים ישראלים מקומיים


"מועצה מקומית ניו יורק" תקים מעגל יועצים שישמש כגוף מייעץ ומכוון בנושאים אסטרטגיים

למוסף ישראלים באמריקהלמדור כלכלה ועסקים

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

וידאו: IsraeliPM / יו טיוב; צילום: אתר הפדרציות היהודיות

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה