התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

ממנכ"לות משרד החוץ לשגרירות ישראל בקנדה
מאת: רוני רחמני, קנדה | פורסם: 17.11.2013 01:41
הכירו את רפי ברק שיחליף את השגרירה הוותיקה מרים זיו, החותמת 5 שנים בתפקיד באחת המדינות הידידותיות ביותר לישראל

שגריר ישראל בטורונטו, רפי ברק

 

מנכ"ל משרד החוץ בשנתיים האחרונות, רפאל (רפי) ברק (בתצלום משמאל), מונה לשגריר ישראל בקנדה וייכנס לתפקידו ב-25 בנובמבר, אז יושבע על ידי המושל הכללי של קנדה, דייוויד ג'ונסטון, נציג המלכה אליזבת השנייה. מקום מושבו של השגריר יהיה באוטווה.

שגרירת ישראל בטורונטו לשעבר, מרים זיוברק מחליף את השגרירה הוותיקה, מרים זיו (בתצלום מימין), שכיהנה בתפקיד ב-5 השנים האחרונות.

ברק  נולד במונטווידאו שבאורוגוואי. התנדב בקיבוץ וב-1969 עלה לישראל. לאחר שסיים תארים בהיסטוריה, מדע המדינה ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית בירושלים, עשה לעצמו החל מ-1977 קריירה במשרד החוץ והפך לאחד הדיפלומטים הבכירים ביותר של ישראל.

בין היתר כיהן ברק כסגן שגריר ישראל בבלגיה ובלוקסמבורג, היה אחראי על תיאום המגעים עם הפלסטינים בעקבות הסכם אוסלו, כיהן כסגן השגריר בארה"ב והיה ממלא-מקום השגריר בצרפת.

ביוני 2011, מינה אותו שר החוץ אביגדור ליברמן לתפקיד מנכ"ל משרד החוץ. לפני כשנתיים עוררה מחלוקות החלטתו להדיח מתפקידו את סגן שגריר ישראל בארה"ב, דן ארבל, לאחר שהדליף מידע לתקשורת.

ברק מגיע לשליחותו החדשה באחת המדינות הידידותיות ביותר בישראל, מלווה באשתו, מרים, ושלושה ילדיו.

 

קריאה לישראלים בארה"ב: "השתלבו בקהילות היהודיות"... הקריאה יצאה מכנס הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, המתקיים בירושלים. "רק איחוד הקהילות היהודית והישראלית בארה"ב יאפשר לשתי הקהילות לשרוד את ההתבוללות"
 

פורצת מוסכמות: יהודיה-חרדית מועמדת לראשות עיריית מונטריאול... מסע בחירות בלי לחיצות ידיים: מינדי פולק (24) עושה היסטוריה בקנדה ושמה לעצמה מטרה לבנות גשר בין יהודים ונוצרים בעיר שסבלה לאחרונה מהתעוררות אנטישמית
 

3 התקפות אנטישמיות במונטריאול בסוף שבוע אחד... תוך פחות מ-48 שעות הושלכו בקבוקי תבערה על 2 מסעדות יהודיות כשרות בלב מונטריאול ובית לא רחוק מהן בו מתגוררים יהודים. אנטישמיות או גביית פרוטקשן
 

יהודי אירופה, תמונת מצב: חיים בפחד מוות... החשש הגדול ביותר להסתובב ברחוב עם כיפה הוא בשבדיה. יותר משליש מיהודי רומניה והונגריה חוו בשנה האחרונה אירוע אנטישמי. 75% מאירועי האנטישמיות לא דווחו
 

מומלצי החודש בבתי הקולנוע בארה"ב: עונת הקשוחים (טריילרים מתורגמים לעברית)


 

למוסף ישראלים באמריקה
 

למוסף סגנון חיים - בריאות, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות, על השולחן
 

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילום מסך: רפי ברק - HebrewUniversity / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה