התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

יהלומים לא לנצח
שרות ILUSA | פורסם: 03.01.2014 22:09
שני ישראלים-אמריקנים - חגית סופייב לבייב, בתו הצעירה של איש העסקים לב לבייב, ושותפה לשעבר, ירון תורג'מן, פצחו בסכסוך משפטי מתוקשר על רקע פירוק חברה

"טלי דיאמונד'ס" בשדה החמישית בניו יורק (מספר 580)"טלי דיאמונד'ס" בשדה החמישית בניו יורק (מספר 580)
 

זהו הסכסוך המדובר ביותר בעולם היהלומנים.

טייקון העסקים לב לבייבגיבוריו הם שני ישראלים-אמריקנים - חגית סופייב לבייב, בתו בת ה-27 של טייקון העסקים לב לבייב (בתצלום מימין), ושותפה לשעבר, ירון תורג'מן, שפצחו בסכסוך משפטי מתוקשר סביב חברת Taly Diamonds.

פתחה את ה'פייט' לבייב שפנתה לבית המשפט בניו יורק וזכתה לקבל צו מניעה נגד תורג'מן, שבעקבותיו הוחלפו המנעולים בחברת היהלומים והכניסה נאסרה עליו ללא ליווי של נציג מקבוצת לבייב.

תורג'מן לא נשאר חייב. השבוע הגיש תביעה בווילימינגטון שבדלוואר נגד חגית, הכוללת דרישה להוצאת צו מניעה נגדה.

חגית לבייב-סופייב, שחיה בניו יורק, מונתה באוגוסט האחרון כמנכ"ל פעילות ארה"ב של חברת "אפריקה ישראל השקעות", זרוע הנדל"ן בארה"ב של אביה. אבל היא מחזיקה גם ב-50% מחברת Taly Diamonds באמצעות חברת LGC USA Holdings - שבה היא משמשת כנשיאה.

הסכסוך החל על רקע פירוק חברת Taly Diamonds, שככל הנראה נכשלה. כל צד מלביש על השני שביצע כביכול "פעולות אסורות" תוך כדי הליך הפירוק. בביה"מ בניו יורק הציגו עורכי דינה של חגית ראיות שבהן נראים אנשיו של תורג'מן משמידים ומסלקים ראיות כביכול ממשרדי החברה ומבצעים "פעולות חשודות" במחשביה; זאת מחוץ לשעות העבודה הרגילות של משרדי החברה.

מאידך טען תורג'מן בביה"מ בדלוואר, כי באמצעות LGC חגית מנסה לבצע "מכירת חיסול" של "טלי דייאמונד'ס", והעלתה חשדות לא מוצדקים נגד אנשיו, כמו למשל: חגית טענה שמישהו מעובדי המשרד נראה "חומק" במדרגות האחוריות של משרדי החברה ובידו שקית נייר גדולה. כפי שטוען תורג'מן, בסה"כ היה מדובר במנהל המשרד שלקח המחאות שצריכות היו להמסר לרואה החשבון של החברה. לטענתו, מרגע שהחלה להיות מעורבת בחברת שיווק היהלומים, חגית התערבה בפעילות העסקית ובין היתר דרשה שחתימתה תופיע על כל ההמחאות העסקיות של "טלי דייאמונד'ס".

 יהלום

משפחת לבייב ויהלומיה לא יורדים מהכותרות. ביולי האחרון נשדדו מחברה אירופאית של לבייב יהלומים ותכשיטים בשווי 136 מיליון דולר שהוצגו במלון "קרלטון אינטרנשיונל" בקאן, שברביירה הצרפתית. (תחילה דווח שהגניבה היתה בשווי 53 מיליון דולר, ראו ידיעה)

שוד היהלומים הגדול: כך נגנבו 53 מיליון $ מהמיליארדר הישראלי לב לבייב... גבר הגיע לתערוכה שעורך "בית היהלומים לבייב" במלון "קרלטון" היוקרתי בקאן שברביירה הצרפתית, נפנף ברובה ולאור היום מילא מזוודה ביהלומים

היהלום היקר ביותר בעולם החליף ידיים... "גם בכתר של מלכת אנגליה אין יהלום כזה". המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ נפרד מהיהלום היקר ביותר בעולם לטובת סוחר היהלומים היהודי-אמריקני אייזיק וולף

 

לכל הסיפורים החמים מאמריקה


למוסף ישראלים באמריקה

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילומים: freedigitalphotos.net ו-;city-data.com

צילום מסך (לבייב): MichelleSteinTeer / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה