התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

איך "סודה סטרים" גנבה את ההצגה מהסופר בול (וידאו)
מאת: רון ניב | פורסם: 30.01.2014 21:55
למה החליטה רשת "פוקס" לצנזר את הפרסומת של חברת המשקאות הישראלית-אמריקנית? ולמה הופעתה בו של סקרלט ג'והנסון הביא לגל התקפות על הכוכבת ההוליוודית?

Scarlett Johansson Super Bowl Commercial [Uncensored] - SodaStream commercial | funniestads


 

זוהי השערוריה הכי-חמודה בערבו של ה'סופר בול' הגדול, ובמרכזה הכוכבת ההוליוודית היהודיה-אמריקנית סקרלט ג'והנסון ופרסומת שהוכנה במיוחד לסופרבול בניו יורק לחברת המשקאות הישראלית-אמריקנית "סודה סטרים", המייצרת מכשירים להכנת משקאות מוגזים ללא סוכר ובחסכון בבקבוקי פלאסטיק, ופועלת מעבר לקו הירוק.

תמצית הסיפור: החברה הישראלית, שמפעלה המרכזי במעלה אדומים, רכשה פרסומת לסופר בול ושכרה את השחקנית היפהפיה להצטלם בו. הפרסומת מסתיימת במשפט: Sorry, Coke and Pepsi.

כשהגיעה הפרסומת לרשת "פוקס", המשדרת בטלוויזיה את אירוע הספורט החשוב ביותר בארה"ב, היא נפסלה לשידור. סודה סטרים נאלצה לוותר על אזכור "קוקה קולה" ו"פפסי" - שניים מהמפרסמים הגדולים ביותר בשידורי הספורט בארה"ב.

במקביל, מצאה עצמה ג'והנסון במרכזה של ביקורת על כך שהסכימה לשמש כפרזנטורית של חברה ישראלית, ושבעקיפין משתמע מכך שהיא תומכת במדיניות הישראלית בשטחים.

הכוכבת ההוליוודית היהודיה-אמריקנית סקרלט ג'והנסון

בהצהרה שפרסמה באתר החדשות "האפינגטון פוסט", הבהירה ג'והנסון שהופעתה בסרט הפרסומת לחברה הישראלית לא התכוונה להיות הצהרה פוליטית. "אני תומכת בשיתוף פעולה כלכלי וחברתי בין מדינה ישראלית דמוקרטית לבין פלשתין", כתבה השחקנית ופירגנה: "סודה סטרים היא חברה שלא רק מחוייבת לאיכות הסביבה, אלא גם לבניית גשר לשלום בין ישראלים ופלשתינים וליצירת קשרים כלכליים שמבוססים על שכר הוגן וזכויות עובדים - וזה מה שקורה מדי יום במפעל שלהם".

ועוד הוסיפה עצה למעריציה: "הסכסוך הישראלי-פלסטיני הפך במרוצת השנים ל'כאב ראש' כזה, שאם אתה לא גר בחבל הארץ הזה המלא בחיכוכים, אין שום סיבה לרצות בכלל להיכנס לבוץ הזה, ולהתמודד עם אלפי הדילמות המוסריות, המנוגדות אחת לשנייה, שעולים משם".

הפרסומאי אלכס בוגוסקי, שיצר את הפרסומת, צוטט כ"מאוכזב מאוד שפוקס בחרה להגן על המפרסמים הגדולים שלה במקום על הצרכנים ועל איכות הסביבה". מנכ"ל סודה סטרים, דניאל בירנבאום, הגיב בחריפות רבה יותר: "אם הייתי יכול לבקש החזר כספי, הייתי שמח לבטל את העסקה".

אבל גם בסוגה סטרים וגם בסביבתה של השחקנית המפורסת, חייבים להודות שזכו לפרסומת ויחסי ציבור חסרי תקדים בתולדות החברה. תוך 24 שעות צפו בפרסומת הבלתי- מצונזרת למעלה מ-3.5 מיליון גולשים!

ואגב, זו לא הפעם הראשונה שפרסומת של סודה סטרים צונזרה לשידור 'בגלל' קוקה קולה ופפסי. בשנה שעברה נדרשה החברה לשנות סרטון בו נראו בקבוקים מתפוצצים של קוקה קולה ופפסי.

ועוד אגב, סקרלט ג'והנסון הייתה גם הפרנזטורית של ארגון זכויות האדם, "אוקספם", שמרכזו בבריטניה, אחד מתומכי הטלת חרם על חברות ישראליות שפועלות מעבר לקו הירוק. הארגון כבר הודיע שישקול מחדש את יחסיו עם השחקנית.


אדוני הנשיא, מי אתה באמת?...  נשיא ארה"ב הוא מנהיג העולם החופשי, האמור לשאת מטען עצום, שאין דומה לו, על כתפיו. ובכן, איך אומר הסופר חיים גרינפלד... לא בטוח

צפו פגיעה בקרדיט קארד'ס שלכם... התוכנה שביצעה את אחת מהתקפות הסייבר הגדולות בהיסטוריה, כשגנבה פרטי כרטיסי אשראי של 70 מיליון לקוחות Target, נעשתה פופולארית עוד יותר

אי שחרור פולארד - אנטישמיות"... כך טוען אייב פוקסמן, מנכ"ל "הליגה נגד השמצה" (ADL). "מישהו שם למעלה מבקש ללמד את הקהילה היהודית בארה"ב לקח ומאיים: 'אל תעזו לעשות מה שהוא עשה'"

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד
 

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום מסך ווידאו: ‪funniestads / יו טיוב

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה