התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

האשמה: ישראלי-אמריקני מניו יורק התחזה לסוכן מוסד והוציא במרמה מיהלומנית קשישה 20 מיליון$
שרות ILUSA | פורסם: 05.02.2014 20:19
2 בנותיה של אמילי מרטין, יהלומנית עשירה ממנהטן, תובעים את יהודה צדוק שהתחזה בפני אימן הקשישה כאודי גפן, אחד מ-5 סוכני המוסד הבכירים, ו'סידר' לה עסקות

יהודה צדוק ואמילי מרטין

איך, איך הוא עשה את זה? יהודה צדוק (48), ישראלי-אמריקני תושב ברוקלין, אב ל-6 ילדים, מואשם כי במשך שתי שנות חייה האחרונות הקסים את אמילי מרטין, בעלת חברת יהלומים במנהטן, כאשר התחזה לאודי גפן, "אחד מ-5 סוכני המוסד הבכירים", והצליח להוציא ממנה במרמה יהלומים ותכשיטים בשווי של כ-20 מיליון דולר.

על פי כתב התביעה שהגישו שתי בנותיה של האישה לביה"מ במנהטן, כך עבד צדוק על המיליונרית: "הוא סיפר לגברת מרטין על מבצעים סודיים כביכול שבהם השתתף ובמהלכם הרג ערבים... על חברותו האישית עם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו... ועם השחקן רוברט דה נירו... הוא טען שיש לו קשרים אישיים עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין ועם האמיר של דובאי... הוא הראה לה כביכול כמוסת ציאניד שהוא מחזיק בין שיניו למקרה שייתפס". ועוד ועוד.

וכפי שסיכם פרקליט הילדות: "הסיפורים ש'אודי' סיפר לאמילי היו נדחים על ידי איאן פלמינג בטענה שהם מגוחכים".

צדוק מכחיש את המעשים המיוחסים לו. "רוברט דה נירו, מוסד?... שטויות", הוא צוטט בבלוג הניו יורקי DNAinfo. "זה נשמע לך הגיוני?" עם זאת, לא הכחיש את יחסיו עם מרטין ואת עסקות מכירת התכשיטים שבהן תיווך. לדבריו, בנותיה של מרטין הוצאו מהירושה "בגלל שהתנהגו ברשעות וניסו לשלוט בחיי האמא שלהן". את יחסיו שלו עם מרטין הגדיר "יחסים אפלטוניים", ולדבריו הכיר ביניהם סוכן FBI לשעבר. "כל בני משפחתי, כולל אמי, הכירו אותה", הוא טען.

ע"פ כתב התביעה, יחסיהם של צדוק ומרטין החלו בשנת 2009, ונמשכו עד למותה ב-2011 בגיל 78. מרטין, גרושה פעמיים, הייתה ידועה כיהלומנית מפולפלת וחריפה. לטענת הבנות, היא נשבתה בקסמי 'סוכן המוסד' הצעיר ממנה ב-30 שנה. בין היתר מפורטת בכתב התביעה עסקה שביצע השם מרטין עם שליט דובאי, בשווי 1.4 מיליון דולר, ממנה גבה צדוק-גפן 420,000 דולר כעמלה; חברת התכשיטים של מרטין הפסידה בעסקה 170,000 דולר. לטענת הבנות, "התכנית של צדוק-גפן הייתה שהם יטוסו יחד לדובאי, יגורו בארמונו של האמיר ויחיו באושר ועושר".

בנותיה של מרטין, קלאודיה ושרה, סיפרו כי הן ניסו להניע את אימן הקשישה מתכניותיו הפנטזיונריות של מאהבה הצעיר לאחר שיהלומנים הזהירו אותן שהוא קשור למאפיה הרוסית. אך בתגובה, מרטין נישלה אותן מחלקן בירושה הגדולה שלה, וסירבה לבטל את עסקת העברת התכשיטים.


סוחר נשק ישראלי-אמריקני נידון ל-25 שנות מאסר על קשירת קשר לאספקת נשק לטליבאן... עודד אורבך (55), יליד ישראל, תושב היילנד פארק שבאילינוי, נשוי ואב לשניים, הורשע בניו יורק שתיכנן למכור לטאליבן באפגניסטן כלי נשק, בהם טילי קרקע-אוויר
 

יהלומים לא לנצח... שני ישראלים-אמריקנים - חגית סופייב לבייב, בתו הצעירה של איש העסקים לב לבייב, ושותפה לשעבר, ירון תורג'מן, פצחו בסכסוך משפטי מתוקשר על רקע פירוק חברה


למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

 

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות


עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילום צדוק: ליקנדין; צילום מרטין, צילום מסך ניו יורק דיילי ניוז

הוסף תגובה חדשה