התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

שובר קופות עולמי: חפשו את הבמאי הישראלי (וידאו)
מאת: שוש חיות | פורסם: 14.03.2014 20:20
סרט האקשן ההיסטורי 300: Rise of an Empire הרוויח בימים הראשונים להקרנתו למעלה מ-140 מיליון $. שותף להצלחה הפנומנלית הוא הבמאי יליד ירושלים נועם מורו

הבמאי הישראלי-אמריקני נועם מורוהבמאי הישראלי-אמריקני נועם מורו (למעלה) מביים את השחקנית אווה גרין (בתפקיד מלכת ספרטה)

השחקנית אווה גרין - בתפקיד מלכת ספרטה)

כבוד הוליוודי: הסרט 300: Rise of an Empire מדורג בראש טבלת שוברי הקופות השבוע, לאחר שהכניס למעלה מ-54 מיליון דולר ב-5 הימים הראשונים להקרנתו בארה"ב בלבד, ועוד למעלה מ-87 מיליון דולר בעולם - לסה"כ של 140,929,021 דולר.

עזבו את הביקורות הלא-מי-יודע-מה, עם הצלחה בקופות אי אפשר להתווכח.

ואיך זה קשור אלינו? במאי הסרט הוא נועם מורו (53), יליד ירושלים, שעשה קריירה כבמאי פרסומות לתאגידים הגדולים ביבשת.

"300: עליית האימפריה" הוא סרטו השני בלבד, מעין סרט המשך לסרט האקשן הקלאסי "300" של זאק סניידר, שהפעם הסתפק בהפקה ובכתיבת התסריט. 300  הוא מספר היוונים-הספרטנים, ש-8 שנים אחרי סרט המקור ממשיכים את מלחמתם ההיסטורית נגד פרס; הפעם הקרב מתרחש על הים.

"דבר ראשון נועם שלח את כל השחקנים למכון כושר", סיפרה כוכבת הסרט, אווה גרין (בתפקיד מלכת ספרטה).

למרות שכמעט אינו  מוכר לישראלים, גם נועם רוצה להיות נביא בעירו ויום אחד לביים סרט בעברית, בארץ.  שיוצאת לנקום את מות בעלה בקרב עם הפרסים.

את ההזדמנות הראשונה לביים סרט עלילתי באורך מלא קיבל מולו ב-2005, כאשר כמעט-כמעט קיבל לידיו את בימוי הסרט The Ring Two. 3 שנים אחר כך הוא עשה את זה. בסרט העלילתי היחיד עד "300", "אנשים חכמים", קומדיה רומנטית שבה כיכבה שרה ג'סיקה פרקר ("סקס והעיר הגדולה"), וגיבורו היה פרופסור אלמן (דניס קווייד) שבנו המאומץ מביא לו את פארקר כהפתעה.

ב-2011 היה למורו - שהגיע לארה"ב לאחר שלמד בעצם אדריכלות ב"בצלאל" בירושלים, עוד כמעט-כמעט עם סרט האקשן A Good Day to Die Hard.

וכל השנים עשה פרנסה מסרטוני פרסומת, ל-Nike ול-Hummer, ל-Sears ול-PlayStation 3, לספרינט ולבירה הייניקן, כשהוא גורף פרסים מקצועיים רבים בדרך ועובד בארה"ב ובבריטניה.

אחרי שובר הקופות שביים ב-3 מימדים, בהוליווד שמחשיבה רק את הסרט האחרון שעשית - הכל מתעניינים אצל מורו, מה הדבר הבא? לפרויקט שבפיתוח, קומדיה שחורה, הוא קורא All Families Are Psychotic.

צפו בראיון קצר עם נועם מורו על סרטו:
 

{C}{C}{C}{C}{C}

300 Rise of an Empire: Director Noam Murro On Set Movie Interviewצפו בטריילר של הסרט עם כיתוביות בעברית:

 

{C}{C}{C}{C}{C}

300: עלייתה של אימפריה (2014) טריילר מתורגם

 

לאן נעלמו הנשים בקולנוע?... מחקר מצא, כי מספר הסרטים שבהם הגיבורים הראשיים הם נשים הולך ופוחת, ואם הן כבר משובצות בתפקיד מרכזי מעדיפים אותן צעירות ולבנות

בכל זאת ישראלים זכו באוסקר: ארנון מילצ'ן כאחד ממפיקי הסרט הטוב ביותר "12 שנים של עבדות"... וניב אדיבי, ישראלי-בריטי, זכה באוסקר כאחד ממערבבי הקול הטובים ביותר על עבודתו בסרט ״כוח משיכה״

בין לוס אנג'לס לעמק יזרעאל: הישראלי שלנו ב"גראמי"... השנה, בפעם השלישית ב-4 השנים האחרונות, מקליט הצמרת הישראלי-אמריקני חיליק הדר, ייצא נרגש מביתו בלוס אנג'לס לאוסקר של עולם המוסיקה כמועמד לפרס היוקרתי

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

וידאו ראיון: ‪ScreenSlam / יו טיוב
טריילר מתורגם לעברית: ‪Heb Trail /יו טיוב
צילום מהסרט: 300themovie.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה