התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

"יש לכם 30,000 דולר להשקעה? תוכלו לקבל ויזת E2 לארה"ב" (וידאו)
מאת: אור אייקהורן שטרן | פורסם: 24.04.2014 08:38
בקרוב מאוד תפתח ממשלת ארה"ב לישראלים את הגישה לויזת המשקיעים. איך זה יעבוד? מי רשאי להגיש מועמדות? כמה כסף צריך להשקיע? ראיון עם עו"ד יעקב ספושניק

עו"ד יעקב ספושניקעו"ד יעקב ספושניק: "בכל רגע תצא ההכרזה"

כבר שנים שאנחנו שומעים על מגעים בין ממשלות ארה"ב וישראל לגבי שיתוף פעולה אפשרי בעניין ויזת משקיעים בין המדינות. אולם נראה שבקרוב מאוד ההסכם ייצא לפועל וישראלים יוכלו לראשונה להגיש בקשה לקבל ויזת 2E, המאפשרת למי שמשקיע בארה"ב או מקים עסק מקומי לקבל אשרת שהיה מורחבת ואפילו הקלות מיסוי.

"לאחרונה חלה התקדמות במגעים בין הממשלות ונראה שבכל רגע תצא ההכרזה", מעריך עורך הדין הישראלי-אמריקאי יעקב ספושניק. "האמריקאים מצידם כבר העבירו את החוק שמתיר לישראלים להגיש מועמדות לויזת משקיעים. כרגע מחכים לצד הישראלי שיעביר את החוק המקביל שיאפשר הקלות למשקיעים מארה"ב. ברגע שזה יקרה שיתוף הפעולה יחל רשמית".

ממשרדו שבסן דייגו, קליפורניה, עו"ד ספושניק וצוותו מסייעים למהגרים מכל העולם, כולל מישראל, לקדם את מעמדם האזרחי בארה"ב. במשרד מחלקה מיוחדת המטפלת בויזת E2 ומלווה משקיעים מכל העולם לקראת ההשקעה בארה"ב. במסגרת הליווי מקבלים המשקיעים סיוע בהכנת תכניות עסקיות, תחזיות פיננסיות ויעוץ להקמת עסק או השקעה.

"אזרחי רוב המדינות המתוקנות בעולם כבר רשאים להגיש מועמדות לויזת משקיע בארה"ב. לצערנו, ישראל מצטרפת למועדון האקסקלוסיבי של המדינות הזכאיות לויזת E2  באיחור גדול", מסביר ספושניק. "מצד שני, אחרי שטיפלנו בעשרות אלפי משקיעים מכל העולם שהגישו בקשה לויזה הזו – אנו יכולים ללמוד מנסיונם ולומר לישראלים איך כדאי לפעול כדי להגדיל את סיכוייהם לקבלת הויזה".

עו"ד יעקב סקושניקאז מה זו בעצם ויזת משקיע ומה ההבדל בינה לבין אשרת שהייה רגילה?

עו"ד ספושניק: "ישראלי שנכנס לארה"ב עם ויזת תייר מקבל אשרה מסוג B1 או B2. זוהי ויזה המאפשרת שהייה של עד 6 חודשים למטרת תיירות בלבד והיא אינה מאפשרת לעבוד בארה"ב. ויזת המשקיע E2 לעומת זאת, מאפשרת שהייה של 2-5 שנים וכוללת מספר ביטוח לאומי ('סושיאל סקיוריטי'). הויזה מאפשרת לעבוד בארה"ב, לנהל עסק או השקעה, לרכוש בית, לקבל אשראי מהבנק ואפילו מזכה את בעליה בהטבות מיסוי.

"בניגוד לויזת עבודה רגילה שמקבל מי שעושה 'רילוקיישן' מטעם מקום העבודה, עם ויזת E2 כל המשפחה מקבלת את הויזה, מה שמאפשר לילדים ללכת לבית ספר מקומי ולבן/בת הזוג להיות מועסק/ת בעבודה מסודרת. בונוס נוסף למי שמקים עסק בארה"ב, הוא שבעל העסק יכול להביא איתו עובדים מקצועיים מישראל ואותם עובדים ובני משפחותיהם יהיו זכאים לויזה הזו גם כן".

נשמע טוב. כמה כסף צריך להשקיע כדי לקבל את הויזה הזו?

"בעקרון החוק האמריקאי לא הגדיר סכום מינימלי להשקעה. מניסיוננו זה לא קשור לסכום שאתה משקיע אלא לעצם היכולת של המועמד להראות שהוא הצליח להקים עסק. לכן, הסכום המינימלי להשקעה מאוד תלוי במדינה בארה"ב בה בוחרים להשקיע. יש מדינות שעם סכומים קטנים יחסית אפשר להקים עסק, כמו למשל בקנזס. שם, עם השקעה של 30-50 אלף דולר, אפשר להקים עסק קטן. בקליפורניה לעומת זאת, עם פחות מ-100 אלף דולר אי אפשר לעשות יותר מידי. הרשויות מוכנות לתת את הויזה כל עוד מוכח שיש עסק בר קיימא ורציני שמעסיק עובדים ותורם לכלכלה המקומית".

איך עושים את זה בתכלס ?

"אחרי שבדקנו שיש לנו את האמצעים הכלכליים להשקעה, צריך להגיע לארה"ב, להקים חברה בע"מ, לפתוח חשבון בנק ולעשות בדיקת שוק, למצוא לוקיישן לפעילות ולהכין את הקרקע להקמת העסק. מומלץ להכין מראש תכנית עסקית מסודרת עם תחזיות רווח והכנסה ל5-10 שנים הקרובות כדי להראות רצינות, מחויבות וחזון להתפתחות עתידית".

מה לגבי ישראלים החיים בארה"ב? כיצד האשרה החדשה יכולה לסייע להם?

"ישראלים השוהים בארה"ב באופן לא חוקי לא יוכלו להסתייע באשרה החדשה. למעשה, מי שמתכוון להקים עסק בארה"ב ושוקל בימים אלה להישאר מעבר לזמן החוקי שהוקצב לו – הייתי מציע לו שלא יעשה זאת. עדיף לצאת מארה"ב ולחזור שוב כדי לא לקבל 'חסימה'. בקרוב מאוד האפשרות לויזת E2 תיכנס לתוקף ואז ניתן יהיה להקים את העסק באופן חוקי עם כל ההטבות.

"בנוסף, מי שמעוניין להקים עסק וחושב לעצמו להתחיל להכין את התשתית העסקית כבר בימים אלו – עדיף שיחכה קצת עד להשקתה הרשמית של הויזה. אם הרשויות יגלו שהמשקיע הקים את התשתית עוד בימים בהם הויזה לא הושקה לישראלים זה עלול להיראות לא טוב".

האם רכישת בית בארה"ב יכולה להיחשב השקעה?

עו"ד ספושניק: "יש אלפי ישראלים העוסקים בתחום הנדל"ן בארה"ב. מי שרק רוכש בתים ומשכיר אותם לא יכול להיחשב כמשקיע. לעומת זאת, מי שמשקיע בנדל"ן והופך את זה לעסק של ממש, הכולל משרד ומעסיק אנשים, זה כן נחשב. או, למשל, חברת השקעות שרוכשת נכסים, משפצת, מעסיקה עובדים ומנהלת בתים – זה כבר נחשב עסק לכל דבר וניתן בהחלט להגיש מועמדות לויזת E2".

לפרטים נוספים בעברית

לפרטים נוספים באנגלית

צפו בעו"ד ספושניק מסביר על ויזת E2 :

 

E2 Visa Options for Israelis nationals and Investors: ויזת השקעה לישראלים


 

לכל הכתבות החדשות

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

ארה"ב-ישראל: אמון כלכלי... משקיעים מארה"ב מושקעים בישראל יותר מאשר משקיעים מכל מדינה אחרת בעולם, וגם הישראלים מושקעים בארה"ב לא פחות. כמה משקיעים ובאלו ענפים

"אלפי ישראלים מבקשים להשקיע בנדל"ן בארה"ב"... ועו"ד אילן גלזר מסייע להם בכך, ומלווה מאות משקיעים ישראלים לעסקאות נדל"ן ברחבי ארה"ב. מה כל כך קוסם לישראלים בשוק האמריקאי? ראיון מיוחד

האדמו"ר שלימד את גוגל איך עושים עסקים (וידאו)... מיהו הרב שמייעץ לחברות כמו גוגל ויאהו כיצד להרוויח יותר כסף? הכירו את הרב איתמר גינצבורג, נצר לשושלת רבנים

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה