התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

ישראלים-אמריקנים עמדו בראש "כנופיות זיוף הדולרים המתוחכמת והגדולה ביותר בתולדות ארה"ב"
מאת: רון ניב | פורסם: 09.08.2014 14:56
חקירת השירות החשאי האמריקני חשפה את הרשת שהפיצה מאז 1999 77.4 מיליון דולר שיוצרו בישראל והופצו בעיקר בחוף המזרחי של ארה"ב

דולרים מזוייפים שנתפסו בבית הדפוס של הכנופיה הישראלית-אמריקנית בניו ג'רזידולרים מזוייפים שנתפסו בבית הדפוס של הכנופיה הישראלית-אמריקנית בניו ג'רזי

ארבעה ישראלים-אמריקנים תושבי ניו יורק וניו ג'רזי, בהם בני זוג, מואשמים, בעקבות חקירה של השירות החשאי האמריקני, בכך שעמדו בראש כנופיות זיוף הדולרים המתוחכמת והגדולה ביותר בתולדות ארה"ב. ה-4 נעצרו עוד בסוף מאי 2014, יחד עם 9 חברי כנופיה נוספים, וצפויים למינימום 20 שנות מאסר. כך נמסר בהודעה רשמית של משרד המשפטים האמריקאי.

על פי כתב האישום שהוגש נגד יצחק לוז (46) מג'מייקה שבניו יורק (ובישראל מראשל"צ), רונן פאקירו (45) גם-הוא מג'מייקה שבניו יורק (ובישראל מראשל"צ), בועז בורוכוב (43), מצ'רי היל, ניו ג'רזי (ובישראל מתל אביב) ואשתו עפרה בורוכוב (45) גם היא מצ'רי היל, ניו ג'רזי (ובישראל מתל אביב) - הארבעה עמדו בראש רשת הזיוף. עצורים נוספים הם מפיצי ומדפיסי הכסף המזוייף מניו יורק, מיאמי, אטלנטה ופנסילבניה.

על פי כתב האישום הפדראלי (תיק מספר 14-CR-206), שיידון בית משפט בווירג'יניה, הכנופיה זייפה שטרות של 100 דולרים בסכום של 77.4 מיליון דולר, שהופצו בעיקר בחוף המזרחי של ארה"ב "לפחות מאז שנת 1999". בשנת 2013 לבדה מעריך כתב האישום, כי הכנופיה פיזרה 10.8 מיליון דולר.

הזיוף היה "מעולה", ע"פ כתבי האישום, והשטרות המשובחים כונו בשוק השחור 'דולרים ישראלים רוסיים', ברמזם על מוצאם של רוב חברי הכנופיה.

מרבית השטרות זוייפו ככל הנראה בישראל, עד שבינואר השנה הכנופיה פתחה בית דפוס לשטרות מזויפים בניו ג'רזי. ואז עלה עליהם השירות החשאי. סוכניו פשטו על בית הדפוס, החרימו מכונות, ציוד וכסף מזויף בסכום של 2.5 מיליון דולר.

בחודשים מאי ויוני, עצר השירות החשאי של ארה"ב את מי שהוא מאמין שהם 'עמוד השידרה' הכנופיה. ביה"מ הורה להותיר במעצר את הישראלים עד לסיום משפטם, אך הסכים לשחרר בערבות שניים מהנאשמים האמריקנים האחרים, שמעורבתם חמורה פחות.

"לכידת רשת זייפני הדולרים היא דוגמא מושלמת לאופן שבו השירות החשאי משלב שיטות חקירה מסורתיות עם טכנולוגיות מתקדמות... כך חשפנו וסיכלנו מערך משוכלל של זיופי דולרים שנעשו בתחכום רב ונמשכו שנים רבות", סיכמה ראש השירות החשאי של ארה"ב, ג'וליה פירסון, את פעילות אנשיה.

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

הוסף תגובה חדשה