התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

כתבות השנה (3): מרגש: מסע ההסברה הפרטי של אוהד אלחלו
שרות ILUSA | פורסם: 01.01.2015 14:01
בימים אלה מככב בתקשורת המקומית בבוסטון סטודנט מאוניברסיטת ברנדייס, קצין מודיעין במילואים, שמשתף במבטו האישי על המלחמה בחמאס

אוהד אלחלו, כוכב הסברה ישראלי בארצות הברית

כששמע שפורצת מלחמה בישראל, אוהד אלחלו (24), ישראלי יליד אשדוד, הלומד באוניברסיטת ברנדייס בבוסטון ומשמש גם רכז תכנית ״משלנו״ של ארגון הישראלים בארה"ב IAC - סניף בוסטון, מיהר לרכוש על חשבונו כרטיס טיסה לישראל ואחרי שעות אחדות התייצב קצין המודיעין המסור ביחידתו - סיירת אגוז.

לאחר שהשתחרר משירות המילואים ההתנדבותי, אוהד חזר ללימודיו ולעבודתו ב"משלנו" - ארגון המחבר סטודנטים ישראלים-אמריקנים בקמפוסים בבוסטון - אבל לא לשיגרה. בימים האחרונים הפך הצעיר הישראלי המרשים והרהוט לכוכב הסברה ישראלי.

הוא מוזמן להופיע בפני חברי ארגונים יהודיים ואוהדי ישראל - שם זה קל, אך התארח גם בערוץ טלוויזיה מקומי ונתן ראיון ארוך לעיתון החשוב בעיר "בוסטון גלוב".

הסיפור האישי שלו מרגש את כל שומעיו.

אוהד אלחלו מסביר בארצות הברית

אוהד שירת 4.5 שנים בסיירת אגוז, ביחידה ללוחמה בטרור וכקצין מודיעין קרבי בסיירת גולני - והשתתף בשני המבצעים הקודמים בעזה.

לאחר שחרורו מצה"ל, לפני כשנה אוהד הגיע לאוניברסיטת ברנדייס לאחר שזכה במלגה.

אוהד מספר, כי מאז שהגיע לארה"ב  החליט להופיע לפני קהלים שונים והעביר מסרים של שלום.

"עם תחילת מבצע 'צוק איתן'", מספר אוהד, "שמעתי שהחברים שלי מגוייסים. יצרתי קשר עם המפקדים והם אמרו לי שאני לא חייב לחזור, אבל הם ישמחו להסתייע בי. גורמים חשובים בהחלטה שלי לבוא היו אירוע הנגמ"ש של גולני - חבר שלי נהרג שם; בנוסף, המשפחה שלי גרה באשדוד ונמצאת תחת איום רקטות; ואחי הקטן היה בכוחות. יש חוסר אונים בלהיות רחוק. הרבה יותר קל לחזור ולהצטרף".

אוהד שילם מכיסו על כרטיס הטיסה לארץ ( לאחר ששב קיבל החזר מתורמים ומחברי מועצת ה-IAC בבוסטון). במלחמה, הוא מספר, שירת כקצין מודיעין שתפקידו לעקוב באמצעות צילומי מזל"ט אחר תנועות מחבלים בשטח ולוודא בסיוע מקורות מודיעיניים שאכן מדובר במחבל לפני שמתקבלת הוראה לחסל אותו.

"הרגשתי מאוד נוח עם התפקיד הזה", מפתיע אוהד את שומעיו. "ואני יכול לומר בביטחון - לא העלינו שום אזרח על הכוונת ונאלצנו לוותר על הרבה מאוד תקיפות בגלל שחששנו שאזרחים ייפגעו. ויתרנו, למשל, על תקיפת מחבל כי לידו הייתה אישה. הפעולות שלנו היו כירורגיות. שבועיים הייתי מעורב בעשרות תקיפות ולא ראיתי פלסטיני אחד שעלה על הכוונת".

לעומת זאת, אוהד מעיד כיצד ראה בעיניו מחבלים נכנסים לבית ספר ולמסגד ויורים משם רקטות לעבר ישראל.

לאחר הפסקת האש הראשונה ויציאת הכוחות הקרקעיים מהרצועה, מפקדיו אמרו לו שהוא יכול לחזור לאמריקה. בדרך, במטוס, אוהד שמע שהפסקת האש קרסה, ואז הבין שתפקידו לא תם, רק עובר לזירה אחרת - צפון-מזרח ארה"ב.

ההופעה הראשונה שלו הייתה בעצרת תמיכה גדולה למען ישראל מול בניין העירייה במרכז בוסטון, שאירגן ה-IAC בשיתוף ארגונים יהודים-אמריקנים, שם הופיע אוהד לפני כ-3,500 אנשים.

אוהד הסביר להם כמה צה"ל הוא צבא מוסרי, לעומת החמאס, ארגון טרור שאינו רוצה בשלום. "כשצריך להילחם, אנחנו נלחמים, וצה"ל הוא הכי מתקדם במזרח התיכון, אבל יש דברים שהצבא אינו יכול להילחם בהם: עוני, בורות, אבטלה, ייאוש והיעדר אופק מדיני", מסביר אוהד למאזיניו.

אבל אוהד אינו מסתיר את חששותיו מהעתיד. "ילד בן 5 שהרסו לו את הבית", הוא אומר בתוגה למאזיניו, "כבר לא יפריח יונת שלום. זה הילד שיירה עלינו בעתיד".

צפו באחת מהופעותיו של אוהד (עם כיתוביות בעברית):

 
{C}{C}{C}

IDF Reserve Officer: "New Infrastructure of Hope" (Hebrew Subtitles)

הוסף תגובה חדשה