התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

אשת העסקים מירי שפר מונתה ליו"ר ארגון IAC בלוס אנג'לס: "זה קצת מפחיד, אבל מעולם לא פחדתי מאחריות"
שרות ILUSA | פורסם: 08.12.2014 16:47
"ההישג הגדול שהייתי רוצה להשיג בתפקידי, הוא לאחד את הקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנג'לס ולגרום לכל אחד להרגיש אחריות לא רק לעצמו אלה גם לסובבים אותו"

איציק ומירי שפר (מימין) זוכים לאות הוקרה על פעילותם בקהילה הישראלית בארה"ב בכלל ובלוס אנג'לס בפרט, באירוע גאלה של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית IAC איציק ומירי שפר (מימין) זוכים לאות הוקרה על פעילותם בקהילה הישראלית בארה"ב בכלל ובלוס אנג'לס בפרט, באירוע גאלה של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית IAC (צילומים: אורלי הלוי)

אשת העסקים והפעילה הישראלית-אמריקנית, מירי שפראשת העסקים והפעילה הישראלית-אמריקנית, מירי שפר (בתצלום מימין), מונתה ע"י מועצת המנהלים של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית IAC כיושבת-ראש הארגון בלוס אנג'לס.

היו"ר היוצא, איש העסקים שון (שרון) אבן חיים, ימשיך לכהן כיו"ר הארצי של ארגון הקהילה הישראלית-אמרקאית, שהתרחב מאוד השנה ופתח 5 סניפים חדשים מחוף לחוף, ולצידו יעבוד מנכ"ל הארגון הארצי, שגיא בלשה.

מינוייה של שפר הוא חלק מהטרנספורמציה שעובר IAC מארגון מקומי לארגון ארצי. עד ספטמבר 2013 היה הארגון מקומי בלוס אנג'לס בלבד. בשנה ורבע האחרונות הארגון התרחב ומנהל פעילות עניפה עבור הקהילה הישראלית-אמריקאית לא רק בלוס אנג'לס אלא גם בניו יורק, בבוסטון, במיאמי, בלאס וגאס ובניו ג'רסי, כשהוא מאגד כ-150,000 ישראלים אמריקנים המשתתפים בפעילויותיו מחוף-אל-חוף..

בעוד אבן חיים ממשיך לשמש היו"ר הארצי של הארגון ושגיא בלשה המנכ"ל הארצי, ובעוד רבים ממקימי IAC משמשים גם כחברי ההנהלה הארצית,, הקים הארגון ללוס אנג'לס, כמו לכל עיר אחרת בה פתח סניף, המנוהל ע"י מועצת מנהלים מקומית חדשה וצוות עובדים מקצועי שאמונים אך ורק על הפעילות בעיר שבה האוכלוסייה הישראלית-אמריקאית הגדולה ביותר בארה"ב.

שון אבן חייםשון אבן חיים (בתצלום מימין) בטוח בבחירתם: "אין אדם שיש לו יותר ניסיון, הבנה של הקהילה ויכולת להזיז דברים יותר ממירי שפר. היא הבחירה הטובה ביותר לתפקיד המפתח של הובלת הקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנג'לס".

מירי, ילידת תוניסיה, עלתה לארץ בילדותה, גדלה בקיבוץ ובתנועת השומר הצעיר ובמהלך מלחמת ששת הימים התגייסה לשירות צבאי. יחד עם בעלה, איציק שפר, אם לילד בן 4, הגיעה מירי ללוס אנג'לס בשנות ה-70. עד היום היא 'מאשימה' את בעלה שהרעיון לעזוב את הארץ היה שלו. "הוא הבטיח לי שנחזור לארץ אחרי שנתיים", סיפרה.

ההבטחה לא מומשה, וכשמירי הבינה שגורלה נקשר באמריקה היא החליטה להשאר 'ישראלית' בעודה חיה בלוס אנג'לס, וניהלה בית ישראלי לכל דבר.

יחד הקימו בני הזוג את החברה הראשונה והגדולה בארה"ב ללחצני מצוקה, Life Alert, ומירי, נשיאת החברה, שואבת סיפוק מכך שמלבד ההצלחה העסקית שהחברה השיגה, המוצר והשירות ש"לייף אלארט" מציעה עוזרת בהצלת רבבות בני אדם בכל רחבי ארה"ב.

יחד התחייבו בני הזוג שפר גם למעורבות חברתית, ובמשך שלושה עשורים הם משתתפים ומובילים אינספור יוזמות בקהילה הישראלית-אמריקאית, בהם הפעלת עיתון מקומי בעברית. מירי עצמה כיהנה כנשיאת ארגון הסיוע לישראל "יד ביד", הייתה פעילה מרכזית בארגונים כמו Nexus (לטיפוח קשרים בין יהודים לנוצרים חובבי ישראל), The Israeli National Association, "קשת חיים", "אגודה", וידועה כתורמת ותומכת נדיבה של עשרות ארגונים ויוזמות, בהם: אייפא"ק ו"גדולים מהחיים" לעזרת ילדים חולי סרטן מישראל, מרכז חב"ד וארגון הנשים ויצ"ו. על מכלול פעילויותיהם זכו בני הזוג שפר בשנה שעברה לאות הוקרה מיוחד באירוע הגאלה השנתי של IAC.

מירי מסבירה, כי איציק והיא מחליטים במי לתמוך, למי לתמוך והיכן להשקיע את האנרגיות על פי ""מבחן תרומתו של הארגון לישראל", כדבריה. לכן גם התחברו ל-IAC ש"עושה בדיוק את זה: חיזוק הקהילה הישראלית- אמריקאית, חיזוק יהדות ארה"ב, חיזוק הקשר עם מדינת ישראל ובניית זהות ישראלית חזקה לבני הדור הבא".

מירי מבינה, שלא יהיה קל להיכנס לנעליו של שון אבן חיים ולנהל את ספינת הדגל של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית בארה"ב (בשנה האחרונה השתתפו למעלה מ-50,000 ישראלים-אמריקנים בפעילויות הארגון), "וקשה לא פחות יהיה לפסוע בהם", היא מוסיפה. "זה קצת מפחיד, התפקיד נושא אחריות, אך מעולם לא פחדתי מאחריות. הפחד הוא, האם אוכל לעמוד בדרישות והציפיות, שכן בסופו של דבר מדובר בקהילה ישראלית-אמריקאית רבת גוונים והגדולה ביותר מחוץ לגבולות ישראל".

"ההישג הגדול שהייתי רוצה להשיג בתפקידי", אומרת מירי, "הוא לאחד את הקהילה ולגרום לכל אחד להרגיש אחריות לא רק לעצמו אלה גם לסובבים אותו. משם הדרך קלה מאוד לאחריות של כולנו לקיום עם ישראל ומדינת ישראל. כמו שנאמר, כולנו ערבים זה לזה".

בראשות מירי שפר, ה-IAC ימשיך ליזום ולהפיק תוכניות, פעילויות וארועים לקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנג'לס, כשלצידה צוות של 7 עובדים מסורים בראשות  דיקלה קדוש, המנהלת האיזורית של הארגון בלוס אנג'לס.

במקביל לתפקידה החדש, מירי תמשיך לכהן במועצת המנהלים של הארגון הארצי, שכוללת לצד ותיקי הארגון דני אלפרט, יוסי רבינוביץ, אדם מילשטיין, נתי סיידוף ושון אבן חיים - חברים חדשים, בהם: תמיר כהן, עודד קרשינסקי, ברק רביב, גיא בכר, אלון חיים, מזל חדד ואמנון מזרחי.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה