התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

האם דקירת ישראלי במרכז חב"ד בברוקלין ע"י גבר שחור אינה אנטישמיות? (וידאו)
מאת: דוד חריש | פורסם: 09.12.2014 15:34
במרכז חב"ד העולמי מנסים להרגיע אחרי שגבר שחור פרץ לבית הכנסת שבמקום ודקר בחזהו את אחד התלמידים, אבל NYPD חוקרת עוד כיוונים

השוטרים (אקדחו של השוטר היורה עדיין בידו) רוכנים מעל גופתו של הדוקר, שמת אחרי שעה קלה מפצעיו, במרכז חב"ד בברוקליןהשוטרים (אקדחו של השוטר היורה עדיין בידו) רוכנים מעל גופתו של הדוקר, שמת אחרי שעה קלה מפצעיו, במרכז חב"ד בברוקלין: מצלמות האבטחה שידרו את האירוע חי למטה NYPD

האם דקירתו של לוי יצחק רוזנבלט (22), אזרח ישראלי תושב בית"ר עילית, שלמד במרכז חב"ד העולמי שבבשכונת קראון הייטס בברוקלין (איסטרן פארקוויי 770), היא אירוע אנטישמי... עוד תגובה להחלטת חבר המושבעים שלא להעמיד שוטרים למשפט לאחר שהרגו גבר שחור... או מעשה טירוף של חולה נפש?

שעה שמשטרת ניו יורק בודקת את כל כיווני החקירה, בחב"ד טוענים שלא מדובר בפשע שנאה. "אירוע כזה קורה בברוקלין כל רבע שעה", טען אחד מראשי מרכז חב"ד בניו יורק, שם התרחש האירוע. "התוקף דקר קורבן ספציפי, לא היה כאן מישהו שנכנס באמוק... נראה שמדובר באדם תמהוני, אולי לוקה בנפשו, חסר בית".

שוטר באקדח שלוף במרכז חב"ד בברוקלין, ניו יורק

הדוקר, גבר שחור בשנות ה-40 לחייו, נכנס לאולם הלימוד שבבית הכנסת בקומת המרתף של מרכז חב"ד העולמי. הוא ביקש "לקרוא בתנ"ך" ואחר כך ביקש "לקרוא ספר באנגלית".

מסיבה לא ברורה, אחרי דקות אחדות הוא עזב את המקום, ככל הנראה לאחר עימות מילולי עם לוי, אחד ממאות הצעירים שלומדים בישיבת חב"ד במקום, אך חזר כעבור זמן קצר. לפתע שלף סכין ודקר בפתאומיות את האברך הצעיר. לוי נדקר כנראה יותר מפעם אחת בפלג גופו העליון. כשפונה לבית החולים הוא דימם אך היה בהכרה. מצבו בינוני, ואין סכנה לחייו.

מצלמות האבטחה במקום שידרו את התקרית למוקד המשטרה ושוטרים שהוזעקו למקום כיתרו את הדוקר. לדברי השוטרים, הם דרשו ממנו במשך כמה דקות להניח את הסכין. האיש אכן השמיט את סכינו לרצפה, אך כעבור רגע קצר רכן לעבר סכינו - ואז נורה בבטנו בכדור אחד ע"י אחד השוטרים. הוא נפל לרצפה ואיבד את הכרתו. שעה קלה אחר כך מת הדוקר מפצעיו בבית החולים קינגס קאונטי.

לא כולם קונים את גרסת המיקריות. יעקב חגואל, ראש המחלקה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית, סבור שאירוע הדקירה בברוקלין הוא חלק מגל תקיפות אנטישמיות בעולם. "היהודים מהווים טרף קל לשנאה ולהסתה, ודקירת יהודי בבית חב"ד מצטרפת לעלייה החדה והמשמעותית באנטישמיות האלימה בכל העולם. על שלטונות ארה"ב להתעורר ולהתחיל לטפל ביד קשה באנטישמיות".

הנה תיעוד המקרה, כפי שצולם ע"י מנחם לאדיוף:

 

L'agresseur se fai neutralise par la Police - Anachinfos.net


 

לכל הכתבות החדשות

וידאו וצילומי מסך: יו טיוב

 

 

 

הוסף תגובה חדשה