התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

"גם בקורבן ששילמתי יש אלוקים, רק קשה מאוד לראות אותו", זעק ה"איוב" מברוקלין שאיבד 7 מילדיו בשריפה הטראגית (וידאו)
שרות ILUSA | פורסם: 23.03.2015 18:45
צפו בדבריו הקשים והמרגשים של גבריאל ששון מול גופות ילדיו: "תקוותי היחידה שהקדוש ברוך הוא יברך אותי שיהיו לי עוד ילדים, למרות שאני לא יודע אם זה אפשרי"


"They were so pure" -- Father of Jewish children killed in Brooklyn fire


 

 

גבריאל ששון בהלוויית 7 ילדיו

גופותיהם של 7 הילדים שנהרגו בשריפה בברוקלין מובאים למנוחות

"צעקתי צעקה איומה... לא בכי... צעקתי הרבה זמן... ואז הפסקתי ואמרתי: שבת היום" - כך, מול 7 קברות טריים בהר המנוחות בירושלים, תיאר גבריאל ששון (בתצלומים למעלה), אבי המשפחה שאיבדה 7 מילדיה באסון השריפה בליל שבת בברוקלין, את הרגע שבו נודע לו האסון הנורא.

את הידיעה המרה העבירו לאב השכול בהדרגה. תחילה נאמר לו על ידי שוטרים שנשלחו אליו, כי אשתו ובתו נפצעו בשריפה ומאושפזות בבית החולים. רק משהגיע למקום גיסו, מלווה בצוות שכלל פסיכולוג ורופא, נמסר לגבריאל כי איבד את שבעת ילדיו שנשרפו למוות בביתם.

גבריאל ההמום סירב לקבל זריקת הרגעה. "אני רוצה לעבוד (על הכאב) עם השם", הוא מלמל.

ממקום הימצאו - כינוס דתי שנערך לרגל ראש חודש ניסן שחל בליל האסון, מיהר גבריאל לביה"ח שבו מאושפזת אשתו אביגיל (גייל), שעדיין מונשמת ומורדמת, ומשם מיהר לבית החולים השני שבו מאושפזת בתו, ציפורה, בת ה-15 שאמנם חזרה להכרה אך מצבה עדיין קשה. היא שאלה על אמה. ואביה השיב, שמטפלים בה בבית חולים אחר. היא שאלה על אחיה, וגבריאל אמר לה בקול חנוק שמטפלים גם בהם.

האמונה היא שמחזיקה את גבריאל בחיים אחרי האסון הכבד שהתרחש בחייו. "הכוחות שלי זה רק כי אני אוהב את הקדוש ברוך הוא. אפשר תמיד להתחזק בדת", הוא אמר. "גם בקורבן ששילמתי יש אלוקים, רק קשה מאוד לראות אותו".

מי יודע איך יימשכו חייו. "קרתה לי שואה ואני רואה עתיד קשה", הוא אמר, והסביר כי הוא משתמש בביטוי 'שואה' משום שהוא אדם שאינו מסוגל לשמוע או לקרוא על השואה, "זה הורס לי את החיים".

תקוותו היחידה ש"הקדוש ברוך הוא יברך אותי שיהיו לי עוד ילדים, למרות שאני לא יודע אם זה אפשרי".

ופנייתו למנחמיו: "מי שלא שומר שבת, אני מקווה שישמרו שבת לעילוי נשמת ילדיי. מי שלומד תורה,  אולי ילמד עוד קצת".

סיפור הגבורה של הטרגדיה בברוקלין: "האם רצה בתוך הלהבות והעשן כדי לנסות להציל את ילדיה"... חקירת מכבי האש בניו יורק חושפת את סיפור הגבורה של אביגיל ששון, אמם של 7 הילדים שנהרגו בשריפה שפרצה בביתם בליל שבת. "היא ניסתה להציל ילדים נוספים"

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך ווידאו: Reuters / יו טיוב

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה