התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

הפתעה ישראלית-אמריקנית ברשימת הרווקים המבוקשים ביותר בארה"ב (תמונות ווידאו)
מאת: אורנית חיון | פורסם: 28.03.2015 17:40
קוראים לו מורן סרף, הוא יוצא 8200, חוקר ומרצה ב-UCLA, נחשב לאחד מחוקרי המוח המובילים בעולם ומככב ברשימת 41 החתיכים האלוהיים של Elle

פרופסור מורן סרף

מורן סרף

 

 

 

 

להימנות על 41 הרווקים המבוקשים ביותר בעולם, זה לא משהו שהולך ברגל - וכמה נחמד היה למצוא ברשימה השנתית שפורסמה השבוע ע"י המגזין הבינלאומי Elle חוקר מוח ישראלי-אמריקני, פרופסור מאוניברסיטת קליפורניה שבלוס אנג'לס (UCLA).

הכירו את מורן סרף (Moran Cerf), גבר שרמנטי בן 37, שמלבד היותו אחד מחוקרי המוח המובילים בעולם, הוא גם מומחה לכלכלה התנהגותית, מרצה במכון האמריקני לקולנוע, טייס חובב, מטפס הרים חובב ומנגן בפסנתר בשעות הפנאי. מה שמוסיף אפקט מסתורי לדמותו, הוא שפרופ' סרף, יוצא יחידת המודיעין הצה"לית 8200, היה במשך שנים האקר, שהתמחה בחדירה למערכות אבטחה של בנקים כדי לחשוף פירצות אבטחה.

כילד פלא בסוף שנות ה-80 השתתף מורן בתכנית הטלוויזיה הישראלית "תופסים ראש". כבחור צעיר עשה קריירה אקדמית מטאורית - בגיל 24 היה כבר בעל תואר שני, עם הצטיינויות מכאן ועד הודעה חדשה. היום הוא מרצה מבוקש לא רק במחלקה למדעי המוח של  UCLA באוניברסיטת הבית שלו בלוס אנג'לס, אלא גם באוניברסיטאות ניו יורק ואילינוי. ומה שמוסיף בוודאי לסקס אפיל שלו הם נגיעותיו בהוליווד - כיועץ מדעי לסדרת הרופאים הטלוויזיונית הפופולארית House.

מורן סרףסרף, יליד צרפת לאם ישראלית ולאב יהודי-צרפתי, גדל בארץ וסיים את בית ספר לאמנויות במגמת תיאטרון. אחרי שפיצח ושכלל מערכות אבטחה של חברות גדולות, עזב את תחום המחשבים, עשה דוקטורט בחקר המוח באחד המוסדות האקדמיים היוקרתיים בארה"ב - "המכון הטכנולוגי של קליפורניה" (Caltech), והפך תוך מספר שנים לאחר המובילים (ובוודאי הפופולאריים) בתחומו.

איך זה שסרף נשאר רווק שחצה כבר את אמצע שנות ה-30 לחייו? היה לו רומן מתוקשר עם שחקנית - כריסטינה אנאפו (ששיחקה, בין היתר, כרקדנית לצידה של נטלי פורטמן בסרט Black Swan), וגם עכשיו הוא מנהל רומן טרי. מעבר לכך שמר סרף (עד היום לפחות) את חייו הפרטיים הרחק מבמות האקדמיה שעליהם הוא דווקא נהנה להופיע ולהקסים משם את צופיו (וצופותיו).

צפו בפרופסור המקסים מסביר (בעברית!) על מחקריו וקצת איך עובד מוחנו:

 

{C}{C}{C}{C}

מורן סרף - פצ'ה קוצ'ה 13


 


לכל הכתבות החדשות

וידאו וצילומי מסך: The Moth / פצ'ה קוצ'ה תל אביב / יו טיוב

 

 

 

הוסף תגובה חדשה