התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

המרקיד מישראל מלמד את האמריקנים ריקוד עם ישראלי חדש

שרות ILUSA | פורסם: 06.04.2015 22:38
Shall we Dance - הצגה עטורת פרסים ומיוחדת במינה מישראל, זוכה לבמה בניו יורק ומציגה מבט אישי ואינטראקטיבי על הטרגדיה הישראלית-פלסטינית

מתוך ההצגה "המרקיד" של אנסמבל תוצרת בית

Shall we Dance - ובעברית "המרקיד" - הצגה עטורת פרסים מישראל, המתארת בצורה אינטראקטיבית ואישית את הטרגדיה הישראלית-פלסטינית, זוכה לבמה בניו יורק, ותתארח ביום שלישי, ה-9 באפריל, ל-2 מופעים על במת Kraine Theater שבניו יורק (85 E 4th St).

בהפקת "אסנמבל תוצרת בית" - קבוצת יוצרים ישראלים, ההצגה מתחילה עם חלומותיו ונפשו של אדם אחד שמבקש לרקוד ומתרחבת לסיפורה של מדינה שמתמודדת עם השדים שלה והשכנים שלה.

 יואב ברתל ואביגיל רובין יוצרי המופע המרקיד

ההצגה, שנוצרה ע"י בני זוג (בתצלום למעלה) - יואב ברתל (38) שכתב, מביים ומשחק, ואביגיל רובין (35) שביימה ועשתה את הכוריאוגרפיה, הועלתה כ-100 פעמים ברחבי ישראל וכן בגרמניה, בלונדון ובפולין, וזיכתה את יוצריה בשלל פרסים, בהם מחזאי השנה ומבצע השנה. ייחודו של המופע שהוא מטשטש את הגבולות בין הבמה לקהל, לשחקן, לחיים ולתיאטרון. כשההצגה מסתיימת הקהל אינו בטוח אם יואב הוא מרקיד מקצועי, או שחקן  מקצועי או שניהם גם-יחד.

הסיפור הוא על איתן הררי, מרקיד השואף להכרה, שמנצל הרקדה אליה הוקפץ כמחליף כדי ליצור ריקוד עם חדשני בשיתוף הקהל וע"י כך הוא מקווה לשדרג את מעמדו בעולם המחול הישראלי. במהלך ההרקדה חושף איתן את מקורות ההשראה שלו, אבל דווקא כאשר הריקוד הולך ונוצר ואיתן מתחיל להרגיש את ניחוח ההצלחה, מאיימים זיכרונותיו מעולם הכוחניות והסאדיזם של שירותו הצבאי להשתלט עליו ולהאפיל על חגיגת המחול.

לפרטים נוספים והזמנות כרטיסים

יואב ברתל בהצגה המרקיד

לכל הכתבות החדשות

צילומים: אנסמבל תוצרת בית

הוסף תגובה חדשה