התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

איך הפכה ונציה לשמורה ישראלית? כך חגגו בלאס וגאס את יום העצמאות הישראלי
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 11.05.2015 17:26
בירת ההימורים האמריקנית חגגה את יום העצמאות הישראלי בפסטיבל שהתקיים במלונו ובאדיבותו של איל ההון שלדון אדלסון. לשעות אחדות הרגשנו ממש בישראל

פסטיבל העצמאות הישראלי בלאס וגאס

לראשונה בתולדותיה חגגה העיר לאס וגאס ביום ראשון האחרון את יום העצמאות ה-67 של ישראל.

לצורך האירוע היקצו הפטרון ואיל ההימורים שלדון אדלסון ואשתו, ד"ר מרים, יו"ר ארגון הקהילה הישראלית אמריקאית (IAC) בלאס וגאס, את מרכז הכנסים "סאנדס" ואת התיאטרון המפואר שבמלונו, "וונישיאן" שעל הסטריפ, ואלו התמלאו במאות רבות של ישראלים-אמריקנים ויהודים מקומיים, שחגגו שעות אחדות בישראל הקטנה נוסח ונציה. דמי הכניסה סובסדו ע"י IAC.

חניכי תנועת "הצופים" בלאס וגאס כיוונו את הקהל הרב במסדרונות הארוכים של המלון המפואר, העוברים דרך מתחם ההימורים והמשחקים.

פסטיבל העצמאות הישראלי בלאס וגאס

מתחם הכנסים עוצב כשכונה ישראלית, בשילוב לוחות מודעות שעליהן ניתלו כרזות של הצגות ומופעים ישראליים קלאסיים מהעשור האחרון. באולם נפרשו אוהלי תצוגה ומכירות, בתוכם ניתן היה לרכוש תוצרת הישראלית - החל ממוצרי אמנות ויודאיקה, דרך כיסויי פלאפון ישראלים ועד ממתקים ישראלים, ולהכיר ארגונים יהודיים מקומיים שניצלו את ההזדמנות להציג את עצמם ואת מטרותיהם בפני ישראלי וגאס.

פסטיבל העצמאות הישראלי בלאס וגאס

פסטיבל העצמאות הישראלי בלאס וגאס

מאות המשפחות שהגיעו עם ילדיהם לא התאכזבו. במתחם הישראלי חיכו לילדים מגוון פעילויות - מיצירה ואמנות ועד מיני לונה פארק.

מנכ"ל IAC בלאס וגאס עמיר עדןאבל גולת הכותרת של הפסטיבל היה האירוע המרכזי, שהתקיים באולם התיאטרון שבמלון, אשר התמלא מפה לפה בישראלים חוגגים. לאחר שירת התקווה, נשאו דברים מנכ"ל IAC בלאס וגאס עמיר עדן (בתצלום מימין), וחבר המועצה הישראלית אמריקנית בלאס וגאס יוחנן לובי, שהדגישו את חשיבות הביחד בין הישראלים בווגאס לבין עצמם ובאינטגרציה עם הקהילה היהודית בעיר כדי למנף את התמיכה במדינת ישראל.

להקת המחול הישראלית-אמריקנית "קשת חיים" פצחה במחולות מופלאים לצלילי מוסיקה מהקלאסיקה הישראלית.

שלומי שבת

ואז הגיע הרגע הגדול - הופעתו של כוכב הזמר מישראל, שלומי שבת, כוכב פסטיבלי העצמאות הישראלים בארצות הברית השנה. שבת לא פסח על אף להיט, לשמחת הקהל שרקד במעברים והצטרף לשירה, כשהוא מגוון בשירים בספרדית, כמו Maldita Lona ו"במבוליאו".

תוך שעה קלה הפך האירוע למסיבת ריקודים לטינית-מזרחית סוערת, מיקס של שירים מכל הזמנים וממבצעים שונים מרחבי העולם, בליוווי מדהים של גיטרה בסגנון ספרדי ודרבוקה בסגנון מרוקאי.

"המטרה הייתה שכל חבר בקהילה ירגיש כאילו הוא נמצא לשעות אחדות ממש בישראל, במועדון בתל אביב, רוקד ושר עם חברים את השירים שכולנו אוהבים ומכירים... והשגנו זאת", סיכם את היום בהתרגשות מנכ"ל IAC בלאס וגאס, עמיר עדן.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה