התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

עיכובים קשים בהשגת ויזות ודרכונים לארצות הברית
מאת: רון ניב | פורסם: 18.06.2015 20:15
ברשות ההגירה האמריקנית אומרים, כי מדובר בתקלה מחשבית טכנית ולא בספיח למתקפת הסייבר הסינית על מחשבי ממשל אמריקנים. עדיין אין מועד לתיקון התקלה

מערכת הנפקות הוויזות והדרכונים בארצות הברית חולהמערכת הנפקות הוויזות והדרכונים בארצות הברית חולה

אם אין לכם ויזה לארצות הברית, זה הולך להיות קשה מאוד הקיץ להגיע לכאן.

המערכות הממוחשבות המאשרת דרכונים וויזות מכל הסוגים לארה"ב מושבתות כבר שבוע - והתור שנוצר עצום.

וכך גם מאות אם לא אלפי ישראלים בארה"ב ובישראל, המבקשים להוציא ויזה חדשה, או להאריך או לחדש ויזה קיימת לארה"ב, או דרכון, אשר הגישו את בקשותיהם לאחר 8 ביוני, או שטרם הגישו, יצטרכו לחכות.

גם ישראלים שכבר נקבע להם מועד לראיונות בקונסוליה האמריקנית בתל אביב או במשרדי רשות ההגירה בארה"ב, לצורך הוצאת או חידוש ויזה או דרכון, קיבלו הודעת דחייה "עד להודעה חדשה". התקלה מעיקה בעיקר על סקטור אנשי העסקים הנעים תמידית בין ישראל לארה"ב.

דובר ברשות ההגירה האמריקנית - (United States Citizenship and Immigration Services (USCIS, אמר ל-IsraeliLifeUSA.com, כי מדובר בתקלת מחשב עולמית במאגרי המידע של הסטייט דיפרטמנט, שמכילה מאגרי נתונים חיוניים משגרירויות וקונסוליות אמריקניות בכל רחבי העולם.

נוצר מצב לפיו השגרירויות והקונסוליות לא יכולות פיזית להדפיס ויזות, דרכונים ומסמכי הגירה או נסיעה אחרים. "אנחנו עובדים במלוא המרץ לתקן את התקלה, אבל כרגע אין הערכת זמן מתי המערכת תחזור לתפקד", אמר הדובר.

האם זה קשור לפריצת הסייבר הסינית שנעשתה למחשבים אסטרטגיים בארצות הברית בשבוע האחרון?

"אצלנו מדובר בתקלה טכנית גרידא, קריסת מערכת מחשבים סבוכה למדי - בעוד שמטרת התקפת הסייבר הסינית הייתה, כפי שפורסם, למשוך מידע על אנשים שעובדים בממשל הפדרלי וברשויות הצבא".

טיפים חשובים:

* "ישראלים שהגישו טפסי הגירה או דרכון אחרי 8 ביוני צריכים להגיש בקשה חדשה, שכן התקלה מחקה את כל הבקשות שהוגשו לאחר תאריך זה".

* "מי שהגיש טפסים לפני 8 ביוני אמנם מתעכב וייאלץ עוד לחכות, אבל הטפסים נשמרו ונמצאים".

הדובר התנצל על חוסר הנוחות, אך הדגיש כי אין סיכוי להסדיר כל דבר בנושאי הגירה לארצות הברית לפני שהמערכות יחזרו לתפקוד מלא.

לכל הכתבות החדשות

צילום: americanimmigrationcouncil.org

הוסף תגובה חדשה