התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

בשורה רעה לחוזרים לישראל: יידרשו לדווח לרשות המס על עיסוקם והכנסותיהם בחו"ל
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 22.06.2015 19:31
עידן 'הכסף השחור' המוכנס לישראל ע"י תושבים חוזרים ועולים חדשים מארה"ב ומכל רחבי העולם עומד להסתיים. מעתה, כל מי ששב הבייתה יידרש לדווח על מקורות כספו

חוזרים לארץ

חוזרים לארץ אחרי שהות ממושכת בארצות הברית ומבררים את זכויותיהם כ'תושבים חוזרים'? עולים חדשים?

מעתה הוסיפו לרשימת חובותיכם גם דיווח לרשות המס בישראל על פעילותיכם העסקית ומקורות הכנסותיהם בחו״ל.

הדרישה החדשה מחייבת דיווח - שייבדק, במקרה של ישראלים ועולים חדשים מארצות הברית, מול ה-IRS. אך אין בתקנה החדשה חיוב תושבים חוזרים בתשלום מס על הכנסותיהם מחו״ל.

אם כבר זכיתם בסטטוס של תושבים חוזרים או עולים חדשים - הדרישה לא תחול עליכם, אלא רק על חוזרים ועולים חדשים.

לעודד מיליונרים לחיות 6 חודשים בשנה בארץ

עד כה, מאז שנת 2007, ישראלים שחזרו מחו"ל ניהנו מ-2 הטבות: אי דיווח על פעילות בחו״ל ואי תשלום מס על הכנסותיהם משם על אף שישראל הפכה למקום מושבם הקבוע.

ההקלות נקבעו מראש לתקופה של 10 שנים ונועדו בפועל לעודד מיליונרים ישראלים לקבוע בארץ את מקום מושבם העיקרי. בחסות ההקלות הללו חזרו לארץ (לפחות ל-6 חודשים בשנה), בין היתר, אילי ההון יוסי חכמי, ארנון מילצ'ן, שאול שני, טדי שגיא ועוד עשרות אחרים.

המטרה הייתה שבמחיר ויתור על שקיפוּת, זה יעודד את חזרתם של המיליונרים לישראל ובכך יגדיל את פעילותם העסקית בה, יאפשר גביית מסים על פעילותם בארץ ואולי יעודד את ילדיהם להישאר.

ביטול ההקלה הוא חלק מדרישות חדשות הנכפות ע"י רשות המס בארצות הברית על מדינות העולם בניסיון להתמודד עם מכת העלמות המס שמאפשר היום 'הכפר הגלובלי'.

לכל הכתבות החדשות

צילום מתוך ברושור של משרד הקליטה בישראל

הוסף תגובה חדשה