התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

הילרי קלינטון: המלחמה בתנועת ה-BDS תהיה בראש סדר העדיפויות שלי כנשיאה (המכתב המלא)
מאת: אייל שמיר, פרשננו לענייני ארה"ב | פורסם: 07.07.2015 15:48
בהצהרת ידידות עמוקה לתורם מספר 1 שלה, איל ההון הישראלי-אמריקני חיים סבן, המועמדת הדמוקרטית מתחייבת גם שאם תיבחר תעמוד תמיד לצד ישראל בזירה הבינ"ל

מכתבה של הילרי קלינטון לחיים סבן

מכתבה של הילרי קלינטון לחיים סבן

במכתב אישי כביכול לטייקון הישראלי-אמריקני חיים סבן, התורם הגדול ביותר בה עד כה בקרב על נשיאות ארה"בהמועמדת הדמוקרטית המובילה הילרי קלינטון מתחייבת להציב בראש סדר העדיפויות של יחסי ישראל-ארה"ב את המלחמה בתנועת ה-BDS שמקדמת חרמות, הסטת השקעות וסנקציות נגד ישראל.

עם פרסום ההבטחה האישית היא היא הפכה למסמך רשמי, הבטחה לכל יהודי ארצות הבריתוהיא בלתי מותנית: אם תיבחר לנשיאות ארה"ב, קלינטון תעמוד תמיד לצידה של ישראל בזירה הבינלאומית.

קלינטון, המודעת לרגישותו של סבן לתנועת החרם נד ישראל, לאחר שעמד בחודש שעבר בראש כנס חירום שכינס בלאס וגאס יחד עם יריבו הפוליטי, איל ההימורים שלדון אדלסון, בו דנו נציגי עשרות ארגונים יהודים-אמריקנים בדרכים להתמודד מול תנועת ה-BDS - ממקדת את מכתבה במאבק הנדרש נגד תנועה אנטי-ישראלית זו.

כרזת תעמולה של תנועת BDS, הפעילה בעיקר בקמפוסים של אוניברסיטאות אמריקאיותכרזת תעמולה של תנועת BDS, הפעילה בעיקר בקמפוסים של אוניברסיטאות אמריקאיות

זוהי תמצית הבטחת הבחירות של קלינטון, מתוך מכתבה לחיים סבן שנשלח ב-2 ביולי:

"אני כותבת אליך כדי להביע דאגה עמוקה מפעילות תנועת החרם, הסטת ההשקעות והסנקציות נגד ישראל, ה-BDS, שמנהלת מאבק חובק עולם לבודד את ישראל ולעשות לה דה-לגיטימציה על ידי הפסקת הקשרים האקדמיים והמסחריים עמה.

"אני מודאגת גם מכך שנשמעים יותר ויותר קולות שמשווים בין ישראל לבין משטר האפרטהייד שהיה בדרום אפריקה. לכן, במיוחד בתקופה בה האנטישמיות נמצאת בעליה בעולם ובייחוד באירופה, עלינו להדוף את הנסיונות לחתור תחת מדינת ישראל והעם היהודי.

"יש להעניק עדיפות למאבק ב-BDS, ואני רוצה להתייעץ איתך כיצד נוכל לעבוד יחד כדי לשנות את המגמה הזו ולהילחם חזרה. אני מאמינה שזהו אינטרס משותף של שני צידי המתרס הפוליטי.

"אני תומכת בפתרון שתי המדינות וסבורה שביטחונה וקיומה של ישראל כמדינה יהודית לטווח ארוך תלוי בכך. אך יש להגיע להקמת מדינה פלסטינית במו"מ ישיר בין הצדדים ולא באמצעות צעדים חד-צדדיים שייכפו מבחוץ. עלינו להסביר שה-BDS מזיק לניסיונות להשיג שלום ופוגע גם בישראלים וגם בפלסטינים".

בתשובתו משבח סבן את קלינטון על עמדתה ומדגיש את ביטחונו שהיא תבחר לנשיאות ב-2016 ולאחר מכן תחזק את היחסים בין ארה"ב לישראל.

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך מיו טיוב

הוסף תגובה חדשה