התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות

מאבק הגירושים המכוער של משפחת צמחוני ממישיגן: הילדים נכלאו בבית כלא לעבריינים צעירים (וידאו)
מאת: רון ניב | פורסם: 12.07.2015 18:54
3 אחים ישראלים-אמריקנים - 2 בנים ובת, בני 9, 10 ו-14, שסירבו להיפגש עם אביהם מחשש להתעללות וחטיפה, הואשמו בביזוי ביה"מ. קיראו מה עלה בגורלם

סירבו לראות את אביהם - נכלאו בכלא לעבריינים צעירים: הילדים לבית צמחוניסירבו לראות את אביהם - נכלאו בכלא לעבריינים צעירים: הילדים לבית צמחוני

שלושה ילדים ישראלים-אמריקנים - שני בנים ובת, בני 9, 10 ו-14, נכלאו למשך כמעט שבועיים בבבית כלא לילדים ובני נוער, לאחר שסירבו להיפגש עם אביהם ובכך 'הפרו' את הסכם המשמורת בין הוריהם הגרושים.

הם שהו במקום - שבו כלואים נערים עבריינים, חלקם שביצעו פשעים חמורים, ימים ארוכים, עד שלחץ ציבורי הביא 'לשחרורם' למחנה קיץ של הפדרציה היהודית.

הסיפור הגיע לכותרות במדינת מישיגן ואף הוציא אנשים להפגנה נגד החלטת בית המשפט (ראו וידאו בסוף הכתבה).

זה היה שיאו של מאבק גירושים מכוער בין עומר צמחוני ומיה אייבשיץ-צמחוני - משפחה ישראלית החיה במחוז אוקלנד שבמישיגן, שהחל מאז שבני הזוג החליטו להיפרד לפני כ-6 שנים. מרכזו של המאבק בין האם והאב, שחי היום בבלומפילד הילס הסמוכה, הוא על הסדרי הראייה של הילדים.

השופטת שדנה בתלונת האב כי אמם אינה מאפשרת לילדיו לפגוש אותו, זימנה לבית המשפט את הילדים והורתה להם להפגש עם אביהם "לפחות לאכול יחד ארוחת צהריים ולשוחח איתו".

אבל הילדים סירבו בכל פה. הם טענו שאביהם מתעלל בהם והם פוחדים שינסה לחטוף אותם.

השופטת לא קיבלה את תחנוני הילדים. "אביכם הוא איש טוב שאוהב אתכם", אמרה להם בחומרה.

לאחר שהזהירה אותם ומשלא חזרו בהם, הוציאה השופטת צו בו קבעה, כי "הילדים נכשלו בקיום מערכת יחסים בריאה עם אביהם ובכך ביזו את החלטת בית המשפט... הם יוצאו מחזקת אמם וייכלאו במוסד לנערים עבריינים".

צו ביה"מ בוצע לאלתר והילדים נלקחו לבית כלא לעבריינים צעירים, למרות תחנוניה ובכייה של אמם. "הרגשתי כאילו לקחו אותם להוצאה להורג", אמרה מיה (בתצלום למטה).

מיה צמחוני

ארגונים לתמיכה במשפחות במישיגן, שהפרשה הגיעה לאוזניהם, נדהמו על החלטת השופטת, העמידו מייד עורכת דין יהודיה-אמריקנית לטובת מיה, ופנו להנהלת בית המשפט בטענה שמה שנעשה לילדים גורם ויגרום להם טראומה עם השלכות קשות ארוכות טווח. במקביל פנו אלפי אזרחים בקריאה לרשויות לשחרר את הילדים הישראלים-אמריקאית.

בתגובה לתרעומת הציבורית, הנהלת בית הכלא לנוער עבריין במישיגן הפרידה את ילדי משפחת צמחוני מנערים אחרים שביצעו פשעים של ממש.

אך עברו עוד לילות רבים בכלא העבריינים הצעירים, עד שבסופו של דבר הלחץ הציבורי הביא לשינוי החלטת בית המשפט: הילדים שוחררו ממתקן הכליאה והועברו למחנה קיץ של הפדרציה היהודית, שערבה לכך ששם יוכלו להפגש הן עם אמם והן עם אביהם. אבל הילדים כבר הודיעו, שהם ממשיכים לסרב לפגוש את אביהם.

לאמם של הילדים, מיה, היה רק דבר חשוב אחד להגיד לבעלה-לשעבר: "אהבה מגיעה עם אהבה, אתה לא יכול לכפות על מישהו לאהוב".

מה יקרה עם ילדים לאחר שיסתיים מחנה הקיץ והם ימשיכו בסירובם?

עורכת הדין של האם, ליסה סטרן: "קודם כל שיהנו ויירגעו במחנה... עדיין לא ברור מה יהיה גורלם אחר כך... זה תלוי בשופטת".

ראו שתי כתבות מקומיות על הפרשה:

 

{C}{C}

Judge Sends Kids to Jail Held in Juvenile Detention Center for Refusing to Have Lunch with Their Dad


 

 

{C}{C}

Friends rally for kids sent to detention center for refusing hav
לכל הכתבות החדשות

וידאו וצילומי מסך: Final4ever / World Around / יו טיוב

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה